Waldemar Jan Rajca: Urząd Wysokiego Komisarza


Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców postuluje przyjęcie w Europie dalszych 100 000 uchodźców syryjskich w ciągu najbliższych dwóch lat. Z 2.8 miliona osób, które uciekły z Syrii przed wojną domową, do Europy trafiło 123 000 – głównie do Niemiec i Szwecji. Rząd niemiecki wzywa pozostałe landy do większego zaangażowania się w przyjmowanie uchodźców z Syrii. Jakoś Francja siedzi nieprzyjemnie cicho, a przecież to ona parła do wywołania wojny w Syrii.

Ja osobiście postuluję, żeby te 2.8 miliona uchodźców , którzy pojawili się w wyniku wojny w Syrii dzięki Francji trafiło w całości do Francji. Jest już tam ponad 5 milionów muzułmanów to i 2.8 miliona Syryjczyków jeszcze się zmieści. Jakoś to wszystko się poukłada, żeby tylko starczyło zasiłków, odebranych ”obywatelom” francuskim pod przymusem i danych syryjczykom – ofiarom wojny wywołanej między innymi przez Francję. Może przystać trochę do Polski? Polska- dzięki rządom różnego rodzaju socjalistów – jest mlekiem i miodem płynąca – więc spokojnie moglibyśmy przyjąć z milion Syryjczyków. Musimy sobie wzajemnie pomagać w ramach braterstwa. Nie wiem czy to przyjmowanie uchodźców nie ma celu rozczłonkowanie Syryjczyków, żeby szybciej rozwiązać problem Syryjski? Trzeba by przyjąć 21 milionów Syryjczyków.

Tymczasem chwieje się demokracja w Afganistanie instalowana tam od jakiegoś czasu przez Amerykanów. Wersja demokracji amerykańskiej jest najlepsza. Najpierw spacyfikować militarnie, a potem popędzić do urn analfabetów, bo demokracja na ogół opiera się na analfabetach, także tych co umieją czytać, ale nic nie rozumieją z tego co się wokół nich dzieje – i chodzi o oto, żeby wgrał ”nasz su…..n”. Pan John Kerry – amerykański sekretarz stanu ostrzegł, że „jakakolwiek próba siłowego przejęcia władzy w Afganistanie po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów prezydenckich spotka się z natychmiastową reakcją Waszyngtonu i cofnięciem poparcia USA”(???) Musi jednak wygrać nasz „ su……n”. Jak wygra nasz su…..n – demokracja zostanie zachowana. I o to chodzi!

Bo demokracja jak najbardziej kwitnie na Ukrainie. Właśnie ogłoszono, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy zapowiada kolejną transzę pożyczki z pakietu kolejkowego – pardon pakietu pomocowego dla Kijowa, tym razem w wysokości 1,4 miliarda dolarów. Fundusz szacuje, że gospodarka Ukrainy skurczy się w tym roku o 6,5% w następstwie konfliktu na wschodzie kraju. Będzie to druga z kilku transz pakietu pomocowego dla Kijowa w wysokości 17 miliardów dolarów. Pierwsza transza to było 3 miliarda dolarów. I zawsze tak samo…

Jak zwycięża demokracja dzięki Unii Europejskiej i USA  – natychmiast rusza do boju Międzynarodowy Fundusz Walutowy i ”pomaga”? Jak „pomaga”? Ano zadłuża określony naród w którym już panuje demokracja, a potem doi w nieskończoność, aż do samych kości. Obskubuje, wyciąga, odsetkuje, rozlicza i analizuje. Jak tu wyciągnąć jak najwięcej, żeby zostały tylko stara skóra i kości. Do tego służy demokracja – jako narzędzie tworzenia chaosu, żeby w tym chaosie się nikt nie połapał. A najmniej lud demokratyczny, otumaniony i szabrowany odsetkami.

Na razie na Ukrainie nie rządzi Platforma Obywatelska Unii Europejskiej, bo gdyby rządziła wprowadziłaby pakiet kolejkowy, złożony aż z trzech ustaw, żeby zrobić porządek z kolejkami w państwowej służbie zdrowia. Nie wiem o co tam dokładnie chodzi, ale znając życie chodzi o zamieszanie, żeby stworzyć wrażenie, że będzie lepiej, a nie, że lepiej już było. Bo lepiej już było na pewno. I jakoś Sejm pospołu z Senatem nie tworzy pakietów klimatycznych, pardon pakietów kolejkowych odnośnie sklepów, w których odbywa się handel. Są sklepy – nie ma kolejek, nie potrzebne są pakiety kolejkowe. Potrzebny jest rynek! Państwowa służba zdrowia nie podlega prawom rynkowym. Jest zasilana pieniędzmi pochodzącymi z obrabowanego rynku. A sama stanowi skansen komunistyczny.

Oczywiście rząd pana Donalda Tuska mógł – żeby pozbyć się kolejek w systemie reglamentacji usług medycznych, w którym to systemie kolejki będą zawsze, mógł – gdyby miał bombowce zbombardować emerytów stojących w kolejkach rano przed przychodniami pełnymi lekarzy pierwszego kontaktu. Problem kolejek byłby częściowo rozwiązany aż do kolejnej transzy emerytów, którzy chcą się leczyć w systemie państwowego lecznictwa. Ograbieni z pieniędzy i pieniędzy które płacili na ZUS przez czterdzieści lat, dzisiaj żebrzą, żeby system się nimi zajął. W końcu im się należy skoro przez całe dorosłe życie płacili obowiązkowe składki. „Szoruj babciu do kolejki”.

A te 17 miliardów dolarów z Międzynarodowego Funduszu Kolejkowego, pardon – Walutowego rozkradną oczywiście ukraińscy oligarchowie i pokupują sobie kolejne jachty, żeby sobie spokojnie odpocząć po udanej transakcji. I kto będzie spłacał te 17 miliardów dolarów wraz z odsetkami? Jak to kto? Ofiary ukraińskiej demokracji, czy naród ukraiński, kołowany we wszystkie strony przez swoje ”elity”. „Elity” służące demokracji Unii Europejskiej i Ludowej Republiki Stanów Zjednoczonych. No i napełniającej sobie kieszenie pożyczkami międzynarodowymi.

A w wyborach parlamentarnych w Słowenii wygrała Partia Miro Cerara, ugrupowania istniejącego od sześciu tygodni zdobywając 34,6% głosów, co oznacza, że otrzyma 36 z 90 mandatów tamtejszego parlamentu ”Obywatele” Słowenii oczekują, że państwo naprawi polityk o czystych rękach i spoza układów. Będzie musiała być utworzona koalicja. Ale pan Miro Cerara rozgląda się za sojusznikiem na lewicy – oprócz Partii Demokratycznej. No i znowu będzie to samo, aż do wypalenia. Ale Słoweńcy muszą nienawidzić swoich rządzących, że w takiej ilości oddali swoje glosy na partię istniejącą 6 tygodni.

A tymczasem obradujący w mieście York Synod Generalny państwowego Kościoła Anglii zgodził się na wyświęcenie kobiet na biskupów, rozstrzygając w ten sposób kwestię, wokół której od dłuższego czasu toczyły się we wspólnocie anglikańskiej intensywne spory. Dopuszczenie kobiet do stanu biskupiego poparło 81% wszystkich członków Synodu i 75% jego członków świeckich. Decyzję Synodu musi jeszcze zatwierdzić brytyjski parlament(???) Od przyszłego roku będzie pierwszy biskup – kobieta. Hurrrrra! A teraz tylko parytety.

 

Kobiety z pastorałem – tego jeszcze nie grano. Ale będzie fajnie i kobieco. Jak jeszcze pani biskup się wymaluje szminką znanej marki, którą będzie reklamowała w brytyjskich mediach i ubierze się w odpowiednia kieckę– to już będzie to o co chodziło feministkom. Rozwalą Kościół Anglikański Państwowy szybciej niż się spodziewaliśmy. Ale jeszcze decyzję Synodu musi zatwierdzić parlament brytyjski(???) Czy to nie kabaret? A u nas uchwały episkopatu powinien zatwierdzać Sejm i Senat, po kolejnych czytaniach i dyskusjach różnych takich – co to się nazywają posłami. I to wszystko przegłosować najpierw w Komisjach. A wiadomo co to jest wielbłąd według Komisji Sejmowej?

…to właśnie koń zaprojektowany przez taką komisję.

I koniecznie trzeba powołać Urząd Wysokiego Episkopatu.

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2014/07/25/urzad-wysokiego-komisarza/ , 25/07/2014

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

POLISH CLUB ONLINE, 2014.07.25

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek