USA: Hakerzy skradli personalne dane 4,5 miliona pacjentów


Fot. REUTERS/Kacper Pempel
Fot. REUTERS/Kacper Pempel

W poniedzialek, 18 sierpnia Community Health Systems poinformował, że z komputerowego systemu obsługującego liczne szpitale hakerzy przejęli dane personalne 4,5 miliona pacjentów .

Firma obsługuje 206 szpitali w 29 stanach. Jak poinformowano hakerzy wykorzystali „wyrafinowane metody” do zaatakowania oprogramowania zabezpieczającego przesyłanie danych szpitalnych. Firma zwróciła się do kompanii Mandiant zajmującej sie zabezpieczaniem systemów komputerowych w celu zbadania incydentu, który jak twierdzą miał miejsce w kwietniu i czerwcu.

Na pytania zainteresowanych firma informuje, że wszystkie błędy oprogramowania systemu zostały usunięte. Jednocześnie podejmowane są dalsze kroki zarówno techniczne jak i administracyjne w celu uniemożliwienia kradzieży informacji o stosowanych technikach i sprzęcie wykorzystywanym w firmie, jak również ochrony informacji identyfikacyjnej pacjentów.

Jak podano skradziona informacja „nie obejmuje danych kart kredytowych pacjentów, informacji medycznych lub klinicznych„.

Read more in English . . . 

Zródło:  FoxNews.com , 18 sierpnia 2014.

Opr. wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE, 2014.08.2014

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek