Zbrodnicza okupacja Palestyny wg reżysera Yariva Horowitza na polskich ekranach…


Jan.Bodakowski

Nowy izraelski film o zbrodniczej okupacji Palestyny – na ekranach polskich kin

Rock-the-casbah22 sierpnia na ekranach polskich kin pojawi się izraelsko-francuski film o zbrodniczej okupacji Palestyny przez izraelska armie. Reżyserem „Rock The Casbah” jest Yariv Horowitz. Akcja filmu rozgrywa się w 1989 roku po pierwszej intifadzie.

Młodzi i radośni, niczym ss-mani w 1939, izraelscy żołnierze zostają wysłani do Gazy by terroryzować okupowanych cywilów. Z okupantami, niczym młodzi Powstańcy Warszawscy, walczą palestyńskie dzieci i młodzież. Przeciw karabinom żydowskich okupantów, palestyńscy młodzi powstańcy mają kamienie i butelki z benzynom. Izraelskim żołnierzom przeciwstawiają się też palestyńskie kobiety, okrutnie bite przez żydowskich sadystów.

Punktem kulminacyjnym filmu jest zabicie przez palestyńskie dzieciaki jednego z żydowskich żołdaków. Spektakularna akcja przeprowadzona jest za pomocą pralki zrzuconej z dachu.

Żołnierze izraelscy przedstawieni przez reżysera niczym Niemcy w filmie „Nasze matki, nasi ojcowie” jako ofiary bezsensownej okupacji, ludzie wbrew sobie wtłoczeni w system który robi z nich rasistów i oprawców.

Gaza okupowana przez Żydów, na tle kwitnącego Izraela, w wyniku syjonistycznej okupacji jest biedna i zniszczona. Palestyńczycy uwięzieni są w niej niczym zwierzęta w klatkach. Palestyńscy cywile są nieustannymi ofiarami pogardy i nienawiści ze strony żydowskich żołdaków. Sadystycznym okupantom przeciwstawia się palestyńska młodzież i dzieci. Okupant nieustannie terroryzuje Palestyńczyków. Codziennością są nocne aresztowania, przemoc wobec aresztowanych, mordowanie Palestyńczyków przez Żydów.

Jan Bodakowski

Źródło: http://jan.bodakowski.salon24.pl/600603,nowy-izraelski-film-o-zbrodniczej-okupacji-palestyny-na-ekrana, 13.08.2014

Przeczytaj więcej artykułów i recenzji Jana Bodakowskiego >   >   >   > TUTAJ

POLISH CLUB ONLINE, 2014.04.19

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek