Michnikowski prowokator skasowany przez srebrnego medalistę w maratonie


Pismak-prowokator z prowadzonego przez Michnika antypolskiego dziennika zwrócił się do pochodzącego z Etiopii Polaka, który zdobył w martonie srebrny medal dla Polski na 22. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, z pytaniem o polską ksenofobię.

Yared Shegumo. Fot. azsawf.com
Yared Shegumo. Fot. azsawf.com

Yared Shegumo, bo tak nazywa się srebrny maratończyk od dziennikarza michnikowskiej antypolskiej GW usłyszał:

„Farbowany lis”, „Żaden z niego Polak”, „Ja tego medalu nie uznaję”, „Won z Polski”, „Nie chcę, żeby reprezentował mój kraj” – pojawiło się zaraz internetowe bagno pod wiadomościami o medalu – zagadnął dziennikarz „Wyborczej”

Aha – odpowiedział Yared.

Co byś tym ludziom powiedział? – dopytywał Grzegorz Szymanik.

Nic – z olimpijskim spokojem odpowiedział maratończyk.

Nic? – zdziwił się dziennikarz.

Po co mówić? Ludzie mają różne myślenie. Jeden się cieszy, że na mecie maratonu ktoś podnosi polską flagę, że jest medal. Drugiemu coś nie pasuje. Każdy ma swoje myślenie i ja też mam swoje myślenie o takich ludziach, ale nie powiem tego publicznie. Także dlatego, że żaden mi tego w oczy nie powiedział. Nigdy się z tym nie spotkałem w rzeczywistości. Ludzie są różni. Ale większość tych, których spotkałem w Polsce, była dla mnie miła – wyjaśnił Yared Shegumo.

Brawo Yared, tak reaguje normalny Polak na antypolskie prowokacje Gazety Wyborczej! Obojętnie czy urodził się nad Wisłą czy też na etiopskich piaskach. Nie dać się steroryzować agenturze to trudna sztuka, ale nie na tyle trudna aby się poddawać skoro nowoupieczony Polak potrafił się godnie zachować. Trzeba jedynie czuć się Polakiem i chcieć nim być.

wg/PCO

Za: http://gosc.pl/doc/2137449.Yared-Shegumo-o-polskiej-ksenofobii , 28 sierpnia 2014

POLISH CLUB ONLINE, 2014.08.29

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek