Alina Czerniakowska: Pachołki Moskwy


pacholki-rosji-plakat„Pachołki Moskwy” to najnowszy film dokumentalny Aliny Czerniakowskiej. Jak w wielu poprzednich filmach jej reżyserii wspaniała narracja i przekonujące argumenty. Film ważny historycznie, dokument który powinni zobaczyć ludzie młodzi, którzy dzieki Bogu nie mieli możliwości osobiście zaznać „słodyczy” narzuconego nam systemu; a także starsi ku pamięci, by nie zapominali i łatwo nie rozgrzeszali winnych tylko dlatego, że wielu z nich szyderczo pochowano w aleji zasłużonych.

Głównym narratorem filmu jest historyk dr Leszek Żebrowski, badający od wielu lat kulisy zbrodniczego systemu jakim był komunizm, autor książek i artykułów historycznych na temat najnowszej dziejów Polski. Oprowadza nas po warszawskich Powązkach, po alejkach cmentarza wojskowego.

„… miał to być Panteon Ojczyzny, miejsce wiecznego spoczynku tych którzy słowa Bóg, Honor, Ojczyzna nie były tylko hasłem wypisanym na kombatanckich sztandarach….”

Odsłania zbrodnie dokonane na polskim narodzie z nazwiskami ich wykonawców, komunistów i oddanych im pomagierów, ludzi ze zbrodniczych Gwardii i Armii Ludowej, KPP, UB, SB, ORMO i innych instytucji zniewolenia.  Analizuje wpływ komunistów na obraz powojennej i dzisiejszej Polski, pokrętne przeobrażenia i rolę najważniejszych postaci sceny politycznej.

W filmie swoje oceny przedstawiają również historycy: prof. Andrzej Paszkowski, prof. Andrzej Nowak, dr Piotr Gontarczyk i dr Sławomir Cenckiewicz.

Pachołki Rosji – Dokument 2014 PL  

Źródło: Korda Pl, YouTube: www.youtube.com/watch?v=qBKtLcYJ2rQ , 6 październik 2014

wg/PCO

POLISH CLUB ONLINE , 2014.10.08 / Aktualizacja 2015.10.03

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci