Abp Hoser: żaden wyrok nie zaprzeczy temu, że aborcja to zabójstwo człowieka


POLONIA CHRISTIANA

 

Bulwersującym nazwał abp Henryk Hoser wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie, który kilka dni temu nakazał dwóm obrońcom życia przeprosiny wobec tamtejszego szpitala „Pro-Familia” za informowanie, iż w placówce dokonuje się zabiegów aborcji, a tym samym zabija chore nienarodzone dzieci. – Żaden wyrok nie jest w stanie zaprzeczyć temu, że to jest zabójstwo – skomentował decyzję sądu abp Hoser dla portalu razem.tv.

W Sądzie Okręgowym w Rzeszowie odbyła się w czwartek rozprawa w procesie cywilnym wytyczonym Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi z Fundacji „ Pro-Prawo do życia” przez Szpital Specjalistyczny „ Pro-Familia” w Rzeszowie. Szpital oskarżył Kotulę i Sycza o organizację pikiet antyaborcyjnych informujących, że w placówce zabija się chore nienarodzone dzieci, dokonując na nich aborcji.

Rozprawa odbywała się za zamkniętymi drzwiami. Sąd nakazał mężczyznom opublikowanie w prasie regionalnej przeprosin wobec szpitala oraz zapłacenie kosztów sądowych.

W tekście przeprosin pozwani mają oświadczyć, że organizując pikiety i manifestacje w obronie życia nienarodzonych dzieci, przekazywali opinii publicznej szereg niezgodnych z prawdą informacji związanych z funkcjonowaniem szpitala, twierdząc szczególnie, że w dochodziło w nim do zabijania dzieci.

Ten wyrok jest bulwersujący, dlatego że aborcja jest podwójnym zabiciem życia. Przecież dziecko w okresie prenatalnym jest istotą żywą. Ale [aborcja] jest też zabójstwem człowieka. Nie można negować, że to, co się rozwija w łonie matki, jest człowiekiem – powiedział abp Henryk Hoser, komentując dla portalu razem.tv postanowienie rzeszowskiego sądu.

Francuzi mówią: „To są fakty, a fakty są uparte”. I ta prawda wychodzi w każdej chwili. Żaden wyrok nie jest w stanie zmienić tej faktografii, nie jest w stanie zaprzeczyć temu, że to jest zabójstwo – dodał abp Hoser.

Uzasadnienie wyroku zostało utajnione. Jacek Kotula zapowiedział już odwołanie się od wyroku i starania o odtajnienie uzasadnienia, które uważa za absurdalne.

Źródło: KAI

Za:  http://www.pch24.pl/abp-hoser–zaden-wyrok-nie-zaprzeczy-temu–ze-aborcja-to-zabojstwo-czlowieka,31611,i.html , 19-10-2014

Na zdjęciu: Abp Henryk Hoser, Ordynariusz warszawsko-praski. Fot. Jakub Szymczuk/Foto Gosc/FORUM

POLISH CLUB ONLINE, 2014.10.19

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek