Waldemar J. Rajca: W Zjednoczonym Królestwie.


Orwell 2006

 

W Zjednoczonym Królestwie

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

tamtejsze organizacje żydowskie krytykują pana Nigela Farage’a, za to, że w Parlamencie Europejskim zawarł on sojusz z Kongresem Nowej Prawicy, a konkretnie z europosłem Jarosławem Iwaszkiewiczem. Lider KNP – zdaniem środowisk żydowskich- jest antysemitą. Według pana Jonatana Arkusza, wiceprzewodniczącego Zarządu Deputowanych Brytyjskich Żydów, Kongres Nowej Prawicy to skrajnie prawicowa partia ekstremistyczna, której lider zaprzeczył historii Holokaustu i kwestionował prawo kobiet do posiadania głosu.(???)

Pan Janusz antysemitą????? Niemożliwe? A kto to jest antysemita? To taki osobnik, który nienawidzi Żydów. Może rację ma pan profesor Waldemar Chrostowski, który twierdzi, że antysemita to taki osobnik, którego Żydzi nienawidzą. Nie wiem czym pan Janusz sobie zasłużył na miano antysemity? O ile pamiętam powiedział w sprawie Holocaustu, że nie ma dokumentów, ale nigdy nie powiedział, że Niemcy nie mordowali Żydów- tak zresztą jak inne narodowości. Nikt o zdrowych zmysłach nie kwestionuje mordowania Żydów jako ideologii.

A jeśli chodzi o głosowanie kobiet? Kobiety rzeczywiście są wyjątkowo emocjonalne i kierują się jak największym bezpieczeństwem w życiu, więc podoba im się państwo socjalne – opiekuńcze, którego model kłóci się z modelem liberalnym. Zresztą niezależnie od dzielenia ludzi na kobiety i mężczyzn- i tak połowa „obywateli” III Rzeczpospolitej do wyborów nie chodzi. W czasie Rewolucji Francuskiej tylko 15%” Obywateli” Republiki miało prawo głosu. Kobiety nie miały- mieli je posesjonaci, a więc ci, którzy coś posiadali – jakąś nieruchomość czy ziemię. I to było słuszne- jeśli miałaby być demokracja. No bo dlaczego gołodupcy mieliby glosować nad własnością, którą posiada ktoś inny i obkładać ją podatkami?

Nie było demokracji- lud nie głosował- była monarchia i jakoś to wszystko trzymało się kupy. Teraz jest demokracja, lud jest wmieszany we wszystko i o wszystkim decyduje- przynajmniej tak mu się wydaje. Mnie się wydaje inaczej- decydują oficerowie służb, to wszystko co widzimy – to atrapa. Ci różni ludzie sprawujący określone funkcje – to atrapa. Decyzje ważne zapadają gdzie indziej – na zapleczu demokracji. A reszta niech się kłębi- gdzieś na zapleczu demokratycznego straganu. Niech demokratyczne kliki rozszarpują przysłowiowe sukno. I marnują ukradzione demokratycznie ludowi pieniądze. Sami marnują, to jeszcze wciągają do kradzieży lud oferując mu tzw. budżety obywatelskie. Nich lud sobie też pomarnuje. I nich się przy tym pobije.

Tak jak Policja Obywatelska pobiła posła Przemysława Wiplera. Czekałem na ujawnienie taśm prawdy spod lokalu, pod którym Policja Obywatelska pobiła posła Wiplera z Kongresu Nowej Prawicy. Prokuratura już wypichciła oskarżenie przeciw posłowi. Ciekawe jak ujawnienie taśm będzie rzutowało na całość sprawy? Czy bijący policjanci będą ukarani? I czy zeznający nieprawdę policjant też będzie ukarany. Co z funkcjonariuszami prokuratury? Czy może okaże się, że taśmy są kompilacją jakiś innych bójek z udziałem policjantów obywatelskich? W demokratycznym państwie prawnym wszystko jest możliwe. Panuje taki wielki bałagan, że trudno się w tym wszystkim połapać.

Taki bałagan jak w Zakopanem po przejściu halnego. Zobaczcie Państwo, tylko ukazał się spot MSZ-u w którym pokazany jest Giewont bez krzyża, a tu halny? Czyżby Palec Boży? Socjaliści usuwają krzyż – Platforma Obywatelska Unii Europejskiej usuwa krzyż z Giewontu – i zaraz Pan Bóg im grozi. Żeby tak zdmuchnął ich ze sceny politycznej – nawet przy pomocy halnego. Byłoby trochę spokoju i „obywatele” odetchnęliby z ulgą. Z całą pewnością wielu ”obywateli” odetchnęłoby z ulgą. Oprócz ma się rozumieć biurokracji, która popierana i rozwijana przez Platformę Obywatelska przez lata – ma się zupełnie dobrze.

Na to wszystko nakłada się antysemityzm pana Janusza Korwinn- Mikke, jego nienawiść do kobiet, jego brak wrażliwości społecznej, jego przywództwo w partii ekstremistycznej, no i to, że zaprzecza Holokaustowi – cokolwiek to wszystko miałoby znaczyć. Ta partia – w której i ja mam przyjemność być – to jeden wielki skandal. Partia wolnościowa nie powinna być na scenie politycznej. Tylko partie socjalistyczne. One są najlepsze i są demokratyczne. A co kogo – we współczesnym świecie europejskiego socjalizmu – obchodzi wolność jednostki?

Dla wielu ludzi- wolność – to tylko problem. Trzeba ciągle wybierać!

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2014/11/06/w-zjednoczonym-krolestwie/ , 06/11/2014

Zdjęcie Giewontu pochodzi z albumu „W swojej sztuce każdy jest królem. A w górach wieje halny” , 10 czerwca 2010 /  wybór wg.pco

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

POLISH CLUB ONLINE, 2014.11.06

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca