Kłamliwe określenie “polski obóz zagłady” w niemieckim Focus.de


Radio Maryja

 

W olsztyńskim sądzie okręgowym rozpoczął się proces przeciwko niemieckiemu portalowi „Focus.de”, który kilkukrotnie użył sformułowania “polski obóz zagłady”.

Pozew do sądu o naruszenie dóbr osobistych złożyła Janina Luberda-Zapaśnik, która przeżyła niemiecki obóz koncentracyjny. Pani Janina domaga się przeprosin i zakazu posługiwania się kłamliwym określeniem “polski obóz zagłady”, określając w ten sposób niemieckie obozy koncentracyjne i niemieckie obozy zagłady zlokalizowane w okresie II wojny światowej na terenie okupowanej Polski.

Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom podkreśla, że każdy taki przypadek musimy piętnować.

– Tu nie ma przypadku. Nasza opinia Reduty jest taka, że to jest celowe działanie. Chodzi o to, by przerzucić na Polaków niemieckie winy w oczach świata, i musimy się tu stanowczo przeciwstawiać. Za kilka lat może być za późno, a polski rząd nic nie robi w tej sprawie. Teraz nastąpiła zmiana na stanowisku MSZ-tu, jednak nie widać żadnych nowych ruchów. Wszystko idzie według starej rutyny, a tu potrzeba rządowej, systematycznej polityki walczącej z tymi zniesławieniami – apeluje Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom.
Olsztyński sąd dał czas obydwu stronom do 24 grudnia na polubowne załatwienie sprawy. Jeżeli nie rozwiążą sprawy w ten sposób, to następny termin rozprawy będzie wyznaczony na przyszły rok.

RIRM

Zródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/klamliwe-okreslenie-polski-oboz-zaglady-w-niemieckim-focus-de/ , 1 grudnia 2014

Fot. inter / wybór wg.pco

POLISH CLUB ONLINE , 2014.12.03

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci