Józef Wieczorek: Polska nieprzyjazna dla Polaków


 

To, że państwo istnieje tylko teoretycznie to wiemy i przekonujemy się niemal codziennie, że jest to prawda. Pod koniec roku 2014 r. okazało się, że przyjęcie do Polski ok. 100 Polaków z rejonu objętego wojną na Ukrainie przerasta możliwości Polski

Polska co prawda się wyludnia, w Polsce rodzi się coraz mniej Polaków, a coraz więcej Polaków emigruje, ale Polska zamknięta jest na Polaków, którzy z własnej, a nawet nie z własnej woli znaleźli się poza granicami Polski.

Widać to znakomicie w sektorze akademickim

ale nie tylko.

Kiedy w 1942 r. Armia Andersa wychodziła z nieludzkiej ziemi wraz cywilami i masami dzieci Iran przyjął na swym terytorium nie 100, ale ponad 100 tysięcy Polaków, co prawda ludu indoeuropejskiego, który i przez Persję wędrował kiedyś nad Wisłę, ale przecież o innej wówczas kulturze, religii, i bez karty Persa.

Widać Persja nie była nastawiona wrogo do Polaków, bo pretekstów do nieprzyjęcia ich na swoim terytorium znaleźli by co niemiara.

Co innego Polska A.D. 2014 – ta nawet przed grupą 100 osób i to polskiego pochodzenia kombinuje jak by tu się uchylić od swojego matczynego obowiązku.

Czy można się dziwić, że Polacy masowo opuszczają taki kraj ?

Na zdjęciu: Płyta pamiątkowa polskich dzieci w Isfahan w Iranie. Fot. Władysław Grodecki.  


Józef Wieczorek

nfajw

Źródło: https://blogjw.wordpress.com/2014/12/30/polska-nieprzyjazna-dla-polakow/ , 30 grunia 2014

Więcej artykułów i opracowań Józefa Wieczorka na naszym portalu  >   >   >  TUTAJ .  

POLISH CLUB ONLINE, 2014.12.30

Józef Wieczorek

Autor: Józef Wieczorek