Waldemar J. Rajca: Nocny dialog


Orwell 2006 

 

Wczoraj w Sejmie, właściwie w nocy w Sejmie odbyła się dyskusja na temat sytuacji państwowych kopalń – przeznaczonych do likwidacji. Znowu było wiele hałasu, przy pomocy którego pominięto sendo sprawy. A sednem sprawy jest to, że kopalnie są państwowe – czyli niczyje. Jedyny rozsądny głos w dyskusji – to postawa pana posła Przemysława Wiplera z Kongresu Nowej Prawicy. Reszta to trele morele – jak zawsze zresztą. Zastanawia mnie dlaczego poseł Wipler przedstawiany jest w Sejmie jako poseł ”niezależny”.(???)

 

Nawet pan Rafał Grupiński, szef Platformy Obywatelskiej Unii Europejskiej i Obcych Interesów chciał wykluczyć posła Wiplera z obrad. Pan poseł Przemysław Wipler nazwał panią premier ”Lawirantką, która kłamie”. Na co na sali zdało się słyszeć: ”Pijak, pijak”. Pani premier wiele razy już mataczyła – to nie pierwszy raz. Nauczyła się tego od pana premiera Donalda Tuska, którzy był mistrzem kłamstwa i krętactwa. Na przykład jeszcze niedawno mówił, że nie będzie likwidował kopalń(!!!). Teraz podstawił panią Kopacz – niech ona likwiduje. Pani Ewa Kopacz jest kontynuatorką tego co robił pan premier Donald Tusk. Nie tylko likwidatorką kopalń, stoczni, hut.. Ale likwidatorką państwa polskiego.

 

Zamiast prywatyzować, żeby w Polsce było jak najwięcej przemysłu – Platforma Obywatelska Unii Europejskiej likwiduje przemysł ciężki, za co będziemy mieli więcej zakładów fryzjerskich, więcej punktów ksero, czy szmateksów. No i banków na każdym roku ulicy. Realizowany jest plan niemiecki z roku 1915, likwidacji przemysłu ciężkiego w środkowej Europie wschodniej – Plan Mitteleuropy. W orginalnych planach niemieckich było również wyludnienie tych obszarów i wysiedlenie Polaków i Żydów. Wyludnienie trwa – Żydów Niemcy wymordowali. Częściowo plan został zrealizowany – pozostaje wyludnienie Polski. Wystarczy systematycznie podnosić podatki – i to wystarczy. Polska się wyludni.

 

I znowu socjaliści kombinują jakieś spółki, które mają rzekomo rozwiązać problemy polskiego górnictwa. Co może biurokratyczna spółka nawet Spółka Restrukturyzacji Kopalń? Będą nowe posady po 80 000 złotych miesięcznie, zastępcy dostaną po 70 000 tysięcy, a potem tylko odprawy – jak największe. Bo to wysocy specjaliści polityczni, którzy obsadzają spółki. W karuzeli politycznej wszyscy się obłowią, tylko górnicy dołowi dostaną po głowie. To oni generują największe koszty – tak przynajmniej twierdzi propaganda.

 

Kopalnie oczywiście trzeba jak najszybciej prywatyzować, żeby w końcu był ich właściciel. A nie znowu obiecywać pieniądze państwowe nad podtrzymywanie tego modelu biurokratycznego i marnotrawnego. Ale wtedy właściciel rozpędziłby na cztery wiatry te pasożytujące spółki i uczynił kopalnie rentowne. Te tysiące marnotrawnych pasożytów musiałoby szukać sobie nowej pracy., ale uczciwej. Dotacje mają być, przynajmniej do roku 2027, a potem się zobaczy. I tak jest plan likwidacji wszelkich kopalń, bo przecież pan Donald Tusk w roku 2008 – w grudniu – podpisał pakiet klimatyczny, który nakłada takie wymogi na kopalnie, że Boże się zmiłuj.

 

Na razie całością kierują ludzie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej Unii Europejskiej i Obcych Interesów. Pan Piotr Naimski z Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że ustawa „łamie zasadę dialogu społecznego”(???) Ach – dialogu i do tego społecznego? A węgla wydobywamy około 70 milionów ton???? Pamiętam jak wydobywaliśmy ponad 200 milionów ton. Ale drożyzna spowodowana wielkimi kosztami spowodowała spadek zakupu węgla i import z innych krajów. Drożyzna powoduje, że dany towar nie jest kupowany – klient na ogół woli tańszy. I całość składa się na kłopoty polskiego górnictwa,

 

Jak nazwać ludzi rządzących krajem, którzy oszukują „obywateli” Polski , oszukują górników, powodując brnięcie dalej w ten nonsens. Ten nosens do niczego nie prowadzi, tylko oddala katastrofę. Ile ONI jeszcze tych miliardów naszych pieniędzy utopią w tych państwowych kopalniach, a przede wszystkim w biurokratycznych spółkach?

I to wszystko załatwiają nocą, tak jak kiedyś tankowanie odbywało się nocą.

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2015/01/16/nocny-dialog/ , 16/01/2015

Na zdjęciu: Propozycja Andrzeja Fatygi budowy w pobliżu Sejmu w Warszawie na Wiejskiej pomnika „sikającego PSA” jako protest niezadowolonego społeczeństwa.   Za: PressMix.pl /  wybór zdjęcia wg.pco

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

POLISH CLUB ONLINE, 2015.01.16

 

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca