Waldemar Glodek: wg internautów Grzegorz BRAUN Prezydentem RP w pierwszej turze!


Na portalu POLISH CLUB ONLINE 30 marca zakończyła się wstępna ankieta w sprawie oceny przez internautów kandydatów na Prezydenta RP, którzy wcześniej publicznie podali swój zamiar udziały w majowych wyborach.

W ankiecie należało dopowiedzieć na pytanie:

  • Twoim zdaniem, który z kandydatów na Prezydenta RP jest gwarantem pełnienia Urzędu w interesie Polski i Polaków

To badanie zdecydowanie wygrał GRZEGORZ BRAUN.

Poniżej uzyskane wyniki przez poszczególnych kandydatów:


1.   Grzegorz BRAUN              –  57%

2.   Andrzej DUDA                        –  13%
3.   Marian KOWALSKI               –   7%
4.   Paweł KUKIZ                          –   6%
5.   Bronisław KOMOROWSKI  –   2%
6.   Adam JARUBAS                    –   1%
7.   Magdalena OGÓREK            –   1%

 
16% internautów odpowiedziało, że ich zdaniem żaden z podanych na liście kandydatów na Prezydenta RP nie jest gwarantem pełnienia Urzędu w interesie Polski i Polaków. Zaś 1% respondentów widziałby Prezydentem RP kogoś spoza prezentowanej listy.

Z chwilą ogłoszenia przez Państwową Komisję Wyborczą listy kandydatów, którzy zdaniem Komisji spełnili warunki aby na niej się znaleźć zamieścimy nową edycję ankiety.

W tym roku Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 23 komitety wyborcze. W 2010 roku było zgłoszone 17 komitetów, ostatecznie zarejestrowano 10 kandydatów. W wyborach 2005 r. PKW zarejestrowała 26 komitetów wyborczych, udało się zarejestrować 16 kandydatów.

Wybory odbędą się w niedzielę 10 maja. W przypadku gdy żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Pracujące na terenie Polski media faworyzują we wręcz nieprzyzwoity sposób aktualnego ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego, co może powodować niezadowolenie, nie mniej nie jest żadna niespodzianką. Jest on sztandarową postacią w utrzymaniu okrągłostołowej rzeczywistości i nie należy łudzić się nadzieją, że magdalenkowe towarzystwo łatwo da się pokonać. Póki co tak jak przed laty w PRL jasne było kto rozdaje karty, tak też i dzisiaj można odnieść wrażenie o konsolidacji o tych samych korzeniach, czyli jak dzisiaj nazywamy pookrągłostołowej agentury.

Ostatnie wybory samorządowe nie dały szansy rozbicia tego układu i to nie tylko z powodu ordynacji wyborczej. Dano do zrozumienia, że czerwone dynastie czują się jak najlepiej i na żadne niespodzianki nie należy liczyć. Ograno nas nie tylko w białych rękawiczkach ale i w biały dzień. Zakołowano Polakami bardzo skutecznie. Ogłoszone po długim namyśle wyniki wyborów podawały tak duże ilości głosów nieważnych, że przekraczało to wszelką przyzwoitość. W takich okolicznościach trudno odrzucić przekonanie o ich sfałszowaniu.   Nie od rzeczy będzie przytoczenie powtarzanej oceny sytuacji jaką mieliśmy w PRL kiedy to niepodzielnie rządziła PZPR.   Wtedy w zasadzie nie musiano robić dymnych zasłon, bo nawet takimi nie były ani ZSL ani też SD. Wszyscy trzymali jeden defiladowy krok. Nie mniej, wystarczyła zdecydowana postawa Polaków aby im portki się zatrzęsły. Chodzący na sowieckim powrozie czynownicy zauważyli, że dla ich przetrwania nadszedł najwyższy czas do dokonania zmian w zarządzaniu Polakami. Co uczynili przy okazji okradając nas zgodnie z prawem przez nich na kolanie tworzonym.

Daliśmy sobie wytłumaczyć, że mamy demokrację, mogliśmy sobie do woli natworzyć różnych partii i organizacji. Z podziału klarownej PZPR podano nam do wyboru: ci będą lewicą a ci prawicą, powiedziano nam że komunizmu już nie ma co z pełnym przekonaniem niezmiennie twierdzi Bolek. Oczekiwano, że potraktujemy to tak jakbyśmy byli już w Ameryce.

Dostajemy zezwolenia na protesty. Chodzimy z flagami bywa że głównymi ulicami. Fakt, że koniecznie zmuszają nas do tego abyśmy przyzwyczaili się do tęczy na Placu Zbawiciela, Kalisza paradującego w krótkich majtkach, Annę Grodzką po przekwicie, i do wielu innych nieprzyzwoich nowości.

Lada dzień dowiemy się kto ostatecznie stanie na starcie.

.   .   .

Dziękujemy uczestnikom ankiety za podzielenie się z czytelnikami PCO swoją opinią. Panu Grzegorzowi BRAUNOWI, zwycięzcy w naszym plebiscycie życzymy powtórzenia wyniku jaki uzyskał na naszym portalu 10 maja w rzeczywistych wyborach na Urząd Prezydenta RP.

  • Na zdjęciu: Kandydat na prezydenta RP, reżyser i działacz społeczny Grzegorz Braun podczas konferencji prasowej na Placu Zamkowym w Warszawie, foto: PAP/Rafał Guz

Walemar Glodek
www.polishclub.org
Modesto, CA

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.03.31

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek