Ks. Dariusz Oko: Państwo polskie zobowiązuje się do wykorzeniania chrześcijaństwa


POLSKA NIEPODLEGŁA

 

Judith Butler – główny ideolog teorii gender mówi, że koniecznie trzeba zniszczyć małżeństwo i rodzinę, aby wszelkie wynaturzenia seksualne były dopuszczalne – mówi ks. Dariusz Oko w rozmowie z Łukaszem Żygadło.

Sejm kilka tygodni temu przegłosował ustawę umożliwiającą ratyfikację Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, kilka dni temu uczynił to samo Senat, więc teraz czas na podpis prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wielokrotnie podkreślał, że jest katolikiem i wartości rodzinne są dla niego najważniejsze. Jak powinien zachować się katolik w tym przypadku?

Oczywiście Kościół katolicki oczekuje odrzucenia tej Konwencji, bowiem jest ona wielką manipulacją i kłamstwem.

Dlaczego manipulacją?

Ponieważ jej przepisy w przypadku stosowania przemocy wobec kobiet nic nie wnoszą. Polskie prawo zabezpiecza kobiety przed wszelkimi przestępstwami. Dla przykładu podam, iż w samym tylko Krakowie funkcjonuje 14 miejsc i ośrodków do których mogą zgłaszać się kobiety dotknięte przemocą. Posiadamy w prawie system żółtej i niebieskiej karty, która ma być ostrzeżeniem dla sprawców przemocy, oraz szereg rozporządzeń Rady Ministrów w tej sprawie, jak również opracowane procedury działania w przypadku przemocy w rodzinie. Wszystko jasno w prawie jest rozpisane – przemoc w rodzinie zagrożona jest karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

To dlaczego środowiska lewicowe tak bardzo forsują ratyfikację Konwencji?

Mamy do czynienia z ogromną manipulacją. Genderyści nie mają szans na wprowadzenie swoich postulatów w Polsce, dlatego kłamią, że chodzi im o dobro kobiety, a faktycznie chodzi o gender.

Jakie zdaniem Księdza jest kluczowe niebezpieczeństwo płynące z Konwencji?

Takich punków jest wiele. Ale możemy za przykład podać art. 12, który mówi, że państwo polskie zobowiązuje się do wykorzeniania stereotypu jakim jest małżeństwo i rodzina. A przecież to są przekonania chrześcijańskie i wykorzenianie ich jest jednoznaczne z wykorzenianiem chrześcijaństwa. Wobec czego należy mówić wprost: państwo polskie zobowiązuje się do wykorzeniania chrześcijaństwa, a także wyniszczenia rodziny.

Czy to jest podstawowy cel gender?

Tak. Judith Butler – główny ideolog teorii gender mówi, że koniecznie trzeba zniszczyć małżeństwo i rodzinę, aby wszelkie wynaturzenia seksualne były dopuszczalne. Zatem państwo polskie niszcząc rodzinę chce dopuścić się przestępstwa.

Jak obywatele mogą się bronić przed przepisami, które będą narzucane przez genderystów?

Podobnie jak broniliśmy się przed marksizmem. Trzeba uświadamiać ludzi, że program genderystów jest stworzony przez maniaków seksualnych oraz ateistów. Gender – streszczając w dużym stopniu – to jest teoria stworzona przez ateistów dla których seks stał się bogiem. Trzeba będzie to neutralizować, podobnie jak w czasach komunizmu, gdy walczono z kłamliwymi teoriami władz państwowych.

Czy możemy mówić, że mamy do czynienia z masowym złem?

Tak, ponieważ mamy do czynienia ze złem duchowym. Jest to wielkie kłamstwo i manipulacja. Dodam również, że papież Benedykt XVI mówił, że gender jest dorsze od marksizmu, bowiem on wyniszczał gospodarkę i struktury społeczne, natomiast gender niszczy samego człowieka. Zaburza proces człowieczeństwa, niszczy rodziny oraz proces wychowania dzieci. Proszę zauważyć, że po czasach komunizmu Polacy mieli siły, żeby budować nowe państwo i społeczeństwo. Jednak wówczas rodzina była silna, stanowiła podstawę do działania. Polska mocna duchowo mogła się szybko podnieść z kolan. Podobnie było po nazizmie, gdy szybko odbudowała się gospodarka. Genderyści to zauważyli i nie chcą kolejny raz popełnić tego samego błędu, dlatego domagają się zniszczenia rodziny.

Czy to jest proces budowania nowego człowieka?

Raczej jego destrukcji. Człowiekiem zniewolonym przez żądze łatwiej sterować, a ma do tego doprowadzić całkowita rozpusta o której mówią genderyści. Jeżeli koń jest mocniejszy od woźnicy to kieruje nią. Natomiast jeżeli woźnica będzie sterować koniem to poprowadzi go gdzie tylko woźnica mu wskaże.

Czy dobrym pomysłem są szkoły otrzymujące certyfikaty przyjaznym rodzinie?

Oczywiście, że tak. Gender dla dzieci jest o wiele większym zagrożeniem niż dla osoby dorosłej. Na takiej zasadzie powinny działać wszystkie szkoły, bowiem genderyści postępują wbrew Konstytucji i prawu polskiemu narzucając dzieciom oraz ich rodzicom wychowanie sprzeczne z chrześcijaństwem bez ich zgody i wiedzy.

W ostatnim czasie do debaty publicznej wróciła kwestia in vitro. Zwłaszcza prawicowi kandydaci w wyborach prezydenckich są atakowani przez lewicowo-liberalne media w tej sprawie. Jakie jest obecne stanowisko Kościoła w stosunku do tej metody?

W Stanach Zjednoczonych można mordować dzieci w wielu 9 miesięcy, bądź noworodki. Podobnie taśmowo morduje się dzieci w Rosji. W Polsce dzięki temu, że jest Kościół takie rzeczy się nie dzieją. Dzięki działaniu kościoła możemy ograniczać złe skutki metody in vitro. Kościół mówi, że należy walczyć, aby nie doszło do pełnego zamrażania zarodków ludzkich. Jeżeli nie będzie innego wyjścia, to można taką ustawę przegłosować jednak pod tym bardzo ważnym warunkiem, bowiem zamrożenie – jest równoznaczne dla nich ze skazaniem na śmierć.

Czy katolickie rodziny mogą taką metodę stosować? Czy to popełnienie grzechu, takie rodziny powinny mieć wyrzuty sumienia?

Oczywiście, katolicy nie powinni tej metody stosować. To poważne nadużycie dla wiary i jest stosowane przez osoby niekonsekwentne w swoim katolicyzmie. In vitro jest rozwiązaniem prawnym na poziomie państwowym, a nie zawsze można osiągnąć wszystko czego wymagają normy etyczne.

To w jaki sposób mogą sobie poradzić rodziny, które nie mogą mieć dzieci? Przecież to są wielkie tragedie…

Należy pomyśleć o naprotechnologii, która od lat jest powszechnie stosowana i przynosi bardzo dobre efekty. To jest prawdziwe leczenie bezpłodności. In vito nie leczy, tylko zapewnia dzietność, bo jeśli jakaś osoba jest bezpłodna, to nie może mieć dzieci. Można powiedzieć, że mamy do czynienia ze sztucznym bajpasem, pewnym obejściem od natury. W ostateczności pozostaje adopcja. Miliony dzieci na całym świecie czekają z wielkim utęsknieniem na rodziców.

Wywiad ukazał się na łamach tygodnika Polska Niepodległa

Fot. TVN24

Źródło:   http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/1250-ks-dariusz-oko-panstwo-polskie-zobowiazuje-sie-do-wykorzeniania-chrzescijanstwa-nasz-wywiad , 6 kwietnia 2015

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.04.06

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci