Ze Sztokholmu Włodek Kuliński: „NASZA KLASA” w szwedzkich szkołach.


Wirtualna Polonia 

 

Kłamstwo o rzeźnickiej procedurze zabicia 40 Żydów przez polskich sąsiadów w stodole, w Jedwabnem. Oparte na kanwie „Naszej Klasy” Tadeusza Słobodzianka. 

Wpuszczano ich kolejno do stodoły gdzie czekali na nich oprawcy z rzeźnickimi narzędziami, którzy najpierw, zaczynając od rabina, ogłuszali młotkiem, potem podrzynali im gardła, a potem rozpruwali im brzuchy, aby wypłynęła krew z uzasadnieniem, by się grunt nie zapadał i było zgodnie z procedurami uboju świń. Wszyscy mordercy to znani z imienia i nazwiska mieszkańcy Jedwabnego, byli uczniowie jednej klasy.
Pozostałe kobiety i dzieci w ilości od 700 do 1600 wtłoczono do tej samej stodoły, którą podpalono w czterech rogach.
Oprócz stałej prezentacji w teatrze Galeasen w Sztokholmie i dostępnym w  języku szwedzkim na sajcie sverigesradio.se słuchowiska, sztuka Nasza Klasa będzie teraz pokazywana przez objazdowy teatr w szkołach całej Szwecji.

Wcześniej, 27 stycznia w 70 rocznicę wyzwolenia Auschwitz, wersję teatralną „sztuki” Nasza Klasa obejrzała,
cała elita polityczna Szwecji z premierem Stefanem Löfvenem na czele.

Niezrozumiałym jest dlaczego IPN do tej pory nie reaguje, w/w opis w jego szeroko na całym świecie prezentowanej sztuce nie znajduje potwierdzenia w zeznaniach 111 świadków przesłuchanych przez IPN

„Sztuka” zawiera szereg misternie skonstruowanych konfabulacji o rzekomym rzeźnickim procederze w stodole,  podnosi poziom negatywnych emocji i nienawiści etnicznej do Polaków wśród oglądających ją widzów w Szwecji i na całym świecie.

Należy wystosować odpowiednie wyjaśnienie w tej sprawie do oficjalnych szwedzkich decydentów. Na polskie władze raczej nie ma co liczyć, ale może… „Nasi z 68go” – Żydzi Polarni ze Skandynawii mający większe rozeznanie, choćby oni spróbują zaprotestować u swoich.

 

Włodek Kuliński/Wirtualna Polonia

Źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/04/06/wlodek-kulinski-nasza-klasa-w-szwedzkich-szkolach/#more-42185 – 6 kwietnia 2015

  • Na zdjęciu:  Scena ze spektaklu „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka, reżyseria: Ondrej Spišák, II reżyser: Aldona Figura, Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie, Premiera: 16 października 2010 r., fot. Krzysztof Bieliński – za:  magazyn.o.pl  / Wybór zdjęcia wg.pco

POLISH CLUB ONLINE , 2015.04.06

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci