Obchody Katyńskie w Londynie


26 kwietnia, o godzinie 14.00, na cmentarzu Gunnersbury rozpoczną się Obchody Katyńskie organizowane przez Stowarzyszenie Polskich Kombatantów.

O 12 odbędzie się Msza Św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli.

Warto zaznajomić się historią Pomnika Katyńskiego:

Relacja z 2012 (wraz z video-relacją):

Kombatanci proszą o nie zapalanie świeczek, zniczy ani flar na obchodach ani też po nich. Dodatkowa informacja od organizatorów, aby nie śpiewać ani nie wnosić haseł patriotycznych podczas ani po obchodach na terenie cmentarza, ponieważ prosi się o zachowanie ciszy podczas całej ceremonii. Prosimy także o odpowiedni strój do ceremonii.

Pokażmy, że Emigracja pamięta, pokażmy, że może nas być naprawdę wielu. Inne mniejszości w Wielkiej Brytanii przychodzą na swoje uroczystości w setkach lub tysiącach. Czy wiecie, żeby udało się w końcu wybudować ten pomnik, wielu polskich patriotów przez lata musiało lobbować brytyjskich polityków, którzy obawiali się pogorszenia relacji z Sowietami, o pozwolenie na budowę? W końcu się udało. Czy godnie uczcimy ich wkład, czy godnie uczcimy tych, którym strzelano w tył głowy, tylko dlatego, że byli Polakami? Czy złożymy kwiaty na grobach polskich bohaterów, czy zostaniemy w domach?

Do zobaczenia!

Polish Youth Association – Patriae FidelisObchody Katyńskie w Londynie

Za: Wirtualna Polonia, 2015-04-23

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.04.25

 

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci