Waldemar J. Rajca: Życie to sztuka wyboru


Orwell 2006

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

– szczególnie w socjalizmie biurokratycznym. Trzeba wiedzieć kiedy wybrać, żeby zyskać, kiedy i gdzie się znaleźć, żeby osiągnąć, trzeba czuć ducha wyboru,bo zbliżają się wybory do Świątyni Rozumu. Ale interesujące są te zachowania członków „naszej elity” pochodzącej z ludowych wyborów demokratycznych. „Elity” pochodzące z wyborów… Czy to nie jest śmieszne? Tak jakby tłum wybierał piekarza w wyborach powszechnych, tajnych, równych i proporcjonalnych? Bo jaki może być przykład czerwonego warzywa: oczywiście czerwone jabłuszko.

 

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska Obcych Interesów i Unii Europejskiej – utworzona na bazie agenturalnej przez tenorów i innych agentów demokratycznego państwa prawnego, zostanie zlikwidowana przez służby i na to miejsce powołana kolejna Platforma Obywatelska .pl – też Unii Europejskiej i Obcych Interesów o nazwie Nowoczesna.pl. Myślicie Państwo, że służby śpią? W normalnych krajach stoją na straży bezpieczeństwa państwa – u nas dbają o to, żeby władza cały czas pozostawała w określonych rękach: Unia Demokratyczna, Unia Wolności, Platforma Obywatelska, Nowoczesna.pl. Władzy raz zdobytej nie oddadzą nigdy.

 

Ale ciekawa będzie ta podmiana i ciekawe ile osób demokratycznego elektoratu się na to nabierze? Bo na Torwar wczoraj udało się ściągnąć podmieniającym – ponad 6000 ludzi, którzy doskonale prezentowali się na rozpoczęcie kolejnego – tego samego rozdania. Bo co może wyniknąć z rozdania, w którym rozdającymi oficjalnie będą pan Ryszard Petru, pan Leszek Balcerowicz czy pan Władysław Frasyniuk? A może pan Furgalski – doradca TOR. Powtórka z rozrywki? Pojawią się też nowe twarze – „pożytecznych idiotów”, które będą firmowały ten „nowy” projekt polityczny. Tak wszystko pozamieniać, żeby wszystko pozostało po staremu.

 

Ciekawe co zrobi pan poseł Łukasz Tusk, z zakupionymi książkami na nasz rachunek – obecnie mający 30 lat – przed wejściem do Sejmu pierwszy raz uprawiał tapicerkę, a teraz zamawiający do swojego biura poselskiego książki za 1338 złotych (!!!) Ściślej mówiąc zamówił książki dwie – jedna za 867 zł i 90 groszy, a druga za 470 złotych i 37 groszy. ”Żeby ładnie się prezentowały” – twierdzi poseł – tapicer, a z zawodu technik agrobiznesu. Jedna z książek to ekskluzywne, bogato zdobione wydanie historii Polski. ”Jak ludzie na mnie czekają, żeby sobie poczytali. Żeby był jakiś prestiż biura. Żeby to nie było jakieś szmaciane. ”- tłumaczy poseł. Tak myśli o roli książki – tapicer – technik agroturystyczny. Można przecież równie dobrze zakupić świerszczyki do biura poselskiego.

 

Jaja jak berety, bo na lewicy wyrasta kolejny stragan na demokratycznym jarmarku – Partia Razem. Nawet mi się nie chce opisywać tego co wytrąbują w programie wyborczym. Jakieś lewicowe mrzonki oparte o utopię i dekretujące nasze życie – na przykład 35 godzinny tydzień pracy. A dlaczego nie dziesięciogodzinny? Albo pięciogodzinny? I dużo socjalizmu – jeszcze więcej niż jest! Jeszcze więcej niż wprowadziła Platforma Obywatelska Unii Europejskiej i Obcych Interesów-pl. Do tego dochodzi pan profesor Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego i wiceprzewodniczący loży Synowie Przymierza – wróg Polski i Polaków, któremu głównie marzy się likwidacja Kościoła Powszechnego – będzie nowa lewica. Chcą wyeliminować Millera – komunistę narodowego. A pani Szczepkowska twierdziła, że „komunizm się w Polsce skończył”(!!!) Pani Joanno… Czy Pani jest tak naiwna? Komunizm trzeba zniszczyć – on się sam nie skończy!

 

Niech tylko notowania Platformy Obywatelskiej Unii Europejskiej i Kompletnej Głupoty spadną do dziesięciu procent…(????) Zobaczycie Państwo co będzie się działo. Szczury pouciekają na Platformę – Nowoczesna.pl. Życie w demokracji politycznej to sztuka wyboru na dziś, mniejsza o jutro. Swój polityczny losy wykuwamy nie jutro, ale dziś. Żeby tylko do Sejmu? Wyścig będzie bezpardonowy – jak się miało 200 posłów, to trudno spaść na 40-tu.. Będzie wyścig sejmowych szczurów, które zajmują się głównie odbieraniem nam wolności i rujnowaniem kraju. Plac zieleni w mieście? – to na pewno nie fontanna.

 

Bardzo podoba mi się propagandowo pan Adrian Furgalski – to niezły cwaniak. Opowiada jakieś głodne kawałki jako wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Opowiada jak naprawiać socjalizm gospodarczy, żeby go było więcej niż jest. Mówi z takim przekonaniem,że trudno mu nie wierzyć. Tak socjalizm się sprawdza – ale na bezludnej wyspie, bo nawet na pustyni się nie sprawdza. Na pewno gdyby go tam wprowadzić – zabraknie piachu. Razem w zespole jest z nim pan Tadeusz Syryjczyk – ten to dopiero jest fachowiec. I w rządzie Suchockiej był fachowcem, i w rządzie Mazowieckiego – jeszcze większym fachowcem – wielcy socjaliści. To wszystko dekownicy Unii Wolności.

Nie dajmy się nabrać na kolejną wersję Unii Wolności. Tyle złego ile narobiła ta partia Polsce i Polakom???

I strasznie zadłużyła! W Dniu Dziecka – wszystkiego najlepszego wszystkim zadłużonym dzieciom, w tym zadłuzonym przez środowisko pana profesora Leszka Balcerowicza.

Precz z tą neokomuną!

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2015/06/01/zycie-to-sztuka-wyboru/ , 01/06/2015

 

  • Na zdjęciu głównym zmiana PO na Nowoczesna.pl. foto: https://twitter.com/michaljadczak  / wybór zdjęcia wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.06/01

 

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca