Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik nowym rzecznikiem Episkopatu


Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik został wybrany nowym rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski podczas 369. zebrania plenarnego w Warszawie.

Nowy rzecznik KEP ma 38 lat, jest kapłanem diecezji drohiczyńskiej, zna kilkanaście języków.

Urodził się 9 sierpnia 1976 r. w Sokołowie Podlaskim. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. bpa Antoniego Dydycza 16 czerwca 2001 roku w Siemiatyczach.

Pracował jako wikariusz w Ostrożanach, zaś od 2003 roku studiował nauki biblijne i języki obce we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Ziemi Świętej.

Był profesorem Pisma Świętego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie i wykładowcą na Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Od 2013 r. jest też zastępcą redaktora naczelnego tygodnika katolickiego Niedziela ds. Europy Zachodniej i Bliskiego Wschodu.

Podczas swej edukacji studiował 16 języków obcych, którymi posługuje się w pracy duszpasterskiej i naukowej.Jest on autorem publikacji książkowej na temat Sanktuarium Trójcy Świętej w Prostyni, współautorem książki na temat Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej a także współpracownikiem mediów katolickich: Katolickiego Radia Podlasie, Tygodnika „Niedziela”, „Naszego Dziennika”, KAI, Radia Maryja, Telewizji Trwam i Radia Watykańskiego.

awo / Warszawa (KAI), mz
fot. Episkopat.pl

 

Za: http://www.idziemy.pl/kosciol/nowy-rzecznik-episkopatu/ , 9 czerwca 2015

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.06.09

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek