Waldemar J. Rajca: Rośnie chwała w miarę narastania popłochu …


Orwell 2006

 

– chciałoby się powiedzieć w związku z tym co dzieje się na polskiej scenie politycznej. Pan Paweł wywołał polityczny szok: wszystkie polityczne urwisy wpisały się w trans – mobilizując się do obrony istniejącego stanu rzeczy. Za wszelką cenę należy obronić socjalizm biurokratyczny, żeby te wampiry polityczne nadal ssały demokratyczne państwo prawne, czyli nasze kieszenie pod hasłami, że to dobre dla Polski. Nie wiem co ostatecznie zrobi pan Paweł, ale trzęsienie ziemi – wywołał. Przebiła się sprawa likwidacji powiatów? Jeśli tak – jestem ”za”. Oczywiście całe to państwo biurokratyczne trzeba zlikwidować.

 

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

Najbardziej wystraszone są urwisy z SLD i PSL. Balansują na krawędzi – co to będzie, co to będzie, co to będzie.

A co ma być?

Chodzi o to, żeby was wcale nie było w Sejmie. Tyle lat i co z tego dla Polaków wynikło? Same kłopoty i gąszcz głupoty. Ale nauchwalali. Ten PSL – to jest dopiero partia demokratyczna i prawna. Czy jest jeszcze coś do obsadzenia? Obsadzą wszystko – nawet g…o, byleby nie śmierdziało. Ta partia politycznych wampirów osiągnęła już w wampirowaniu swój szczyt. Tak się na razie wydaje – ale jest to partia „ludowa” istniejąca ponad sto lat. Czyżby w tych wyborach koniec? Życzę im tego z całego serca.

Tak się zastanawiam kim jest pan Jan Bury – jeszcze szef Klubu Parlamentarnego PSL, że wchodzi bez pardonu w ostry spór z panem Wojtunikiem? Ten mu robi kontrolę, a ten mówi ”nie”? Albo jest taki odważny, albo ktoś odważny za nim stoi. Na pewno wiadomo, że lubi porządnie zjeść. I lubi lody – na Podkarpaciu kręcą lody, a w Restauracji Król Kazimierz w Kazimierzu byli na kolacji we trzech – za – uwaga! – 14 500 złotych(!!!) Co oni jedli we trzech za 14 500 złotych? – na rachunek Elektrowni Kozienice. Nie mam zielonego pojęcia. Można byłoby zafundować obiad dla wszystkich mieszkańców Kazimierza Dolnego. Król Kazimierz stoi naprzeciwko królowej polskich rzek – Wisły. Piękne miejsce. Byłem, zobaczyłem, zostałem upojony widokiem.

 

Ożywił się również destruktor polskiej gospodarki pan ”profesor” Leszek Balcerowicz. To jest geniusz, wcześniej marksistowski, obecnie wielki geniusz europejski. No bo trzeba być geniuszem, żeby pod hasłem wolnego rynku trzymać sztywno kurs dolara wobec złotówki w roku 1990 na poziomie – 1 dolar równa się 9500 złotych.

Na co on tak trzymał ten sztywny kurs? Dla swoich kolegów ze Wschodniego Wybrzeża Ludowej Republiki Stanów Zjednoczonych? Mówi się o wyprowadzeniu wtedy z Polski około 27 miliardów dolarów(!!!) Kto wiedział, że przez 16 miesięcy będzie sztywny kurs dolara – ten zarobił. Zawsze mówił co innego – robił co innego. Wielki reformator w podnoszeniu podatków i pętaniu gospodarki przepisami. Jak mówi, że trzeba obniżać – należy podnosić. Jak mówi, że należy uwalniać – znaczy będą pętać. Był wielkim orędownikiem wprowadzania w Polsce niepotrzebnych powiatów. Teraz Kukiz chce likwidować balcerowiczowskie powiaty. To przecież wielkie osiągnięcie III Rzeczpospolitej – te powiaty. Ile zaplecza politycznego znajduje się w powiatach? – wszystkich demokratycznych partii prawnych.

 

W 1972 roku wyjechał na stypendium do USA. A doktorat pana Balcerowicza nosił tytuł: ”Koszty przedsięwzięć innowacyjnych”(???)

Innowacje mają zmniejszać koszty, a nie je podnosić. Ale widocznie w latach siedemdziesiątych gospodarki planowej innowacje były kosztowne. W latach 1978- 80 pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu. Zawsze mi się wydawało, że marksizm-leninizm to jeden wielki problem? Ale, żeby były jeszcze problemy podstawowe w tym wielkim problemie?

 

Słynny Plan Balcerowicza, to nic innego jak pomysły na utrudnianie życia ludziom i przedsiębiorcom.

Ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych, to nic innego jak ruina rolników i przedsiębiorców – oprocentowanie kredytów dochodzące nagle do 100%(!!!) Która firma to wytrzyma? Nie należało dodrukowywać pieniędzy a inflację należało zlikwidować poprzez wyprzedaż państwowej własności Polakom. Poszłoby jedno w drugie. Ale pan Balcerowicz wolał wprowadzać nowe podatki. Opodatkowanie wzrostu ponadnormatywnych wynagrodzeń, wprowadzenie podatku dochodowego na poziomie 40%, ustalanie sprzedaży dolarów bankom po kursie ustalanym przez państwowy bank centralny, zagraniczne podmioty zwolnił od podatków, w prawie celnym podniósł cła, wprowadził amoralne zasiłki dla bezrobotnych. I to jest cudotwórca? Wielki ”reformator”? Działał przeciwko wolnemu rynkowi i Polakom, faworyzując podmioty zagraniczne. Do dzisiaj jest stronnikiem rynków finansowych.

Wielki szkodnik. Balcerowicz miał odejść, a powraca. Znowu powraca na scenę polityczną proponując ”reformy”. Mam nadzieję, że mu się nie uda- chociaż ma dużo pieniędzy z rynków finansowych i wielkie wsparcie mediów.

W końcu jest wielkim profesorem i guru ekonomicznym. Precz z Balcerowiczem i Petru!

Jeśli nie chcesz Polski zguby – na Kukiza głosuj luby – takie hasło wymyśliłem na te wybory.

Niezależnie czy znajdziemy się na listach Ruchu Kukiza, czy nie. Bo w życiu wszystko może się zdarzyć – o czym przekonałem się w ciągu ostatnich miesięcy.

Serdeczne pozdrowienia wszystkim przed politycznym trzęsieniem ziemi.

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006
Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2015/06/07/towarzysz-grzegorz-witold-kolodko/ , 09/06/2015

 

  • Na zdjęciu: Spotkanie rządu z Solidarnością: Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki, Leszek Balcerowicz, 16.02.1990 (Fot. Piotr Wójcik / Agencja Gazeta ). Za RMF24.pl / wybór zdjęcia wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.06.09

 

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca