Kard. Gerhard Muller: większość prawdy nie definiuje


POLONIA CHRISTIANA

 

Większość nie może definiować prawdy, tak, jak uzurpowali to sobie Irlandczycy w swoim referendum. Małżeństwo między mężczyzną a kobietą zostało ustanowione przez Boga – powiedział kard. Gerhard Müller.

 

Kardynał Gerhard Ludwig Müller mówił w sobotę o sprawie „małżeństw” homoseksualnych w rozmowie z „Die Tagespost”. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary ocenił, że wprowadzenie homomałżeństw jest „dyskryminacją związku małżeńskiego między mężczyzną i kobietą, a w ten sposób także dyskryminacją rodziny”.

 

Purpurat wskazał, że w postulatach wprowadzenia homomałżeństw nie chodzi wcale o „niedyskryminację”. Ten slogan jest tylko pozorem, „który usypia sumienia naiwnych” – powiedział kard. Müller. Dodał, że bardzo trafnie wyraził się kard. Pietro Parolin o irlandzkim referendum określając je jako „klęskę ludzkości”. Hierarcha przypomniał, że małżeństwo jako związek między mężczyzną a kobietą zostało ustanowione przez samego Stwórcę. Dodał, że w mającej się wkrótce ukazać encyklice papież Franciszek kładzie na ten aspekt duży nacisk. Małżeństwo nie może stawać się „opakowaniem, które będzie wypełniane dowolną treścią” – tłumaczył hierarcha.

 

W kontekście irlandzkiego referendum purpurat pogratulował wszystkim, którzy „nie ugięli kolan przed bożkiem samozbawienia, który wiedzie nas prostą drogą do samozniszczenia – tak, jak wiele innych politycznych ideologii”. Dodał, że „większość” społeczeństwa nie ma nic do powiedzenia na temat prawdy. „Prawda przetrwa, nawet, jeżeli będzie trzeba ponieść wielkie ofiary” – powiedział kard. Müller.

 

Prefekt Kongregacji Doktryny Wiary sprzeciwił się też postulatowi Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (ZdK), organizacji oczekującej, że Kościół katolicki zacznie „błogosławić” związki osób tej samej płci. Wskazał, że ZdK nie ma „żadnych kompetencji”, by stawiać się na miejscu Urzędu Nauczycielskiego i interpretować Objawienie. Wspomniane gremium nie może też w imię świeckiego myślenia stawiać żądań papieżowi i biskupom. Oczekiwanie, by błogosławić coś, czego nie chce Bóg i co jest niezgodne z szóstym przykazaniem, jest „jaskrawym nieposłuszeństwem Słowu Bożemu” – powiedział prefekt.

 

Źródło: katholisch.de, kath.net

  • Na zdjęciu: Ks. kard. Gerhard Muller. Fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

Za: http://www.pch24.pl/kard–gerhard-muller–wiekszosc-prawdy-nie-definiuje,36252,i.html, 2015-06-09

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.06.11

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci