Obrady RUCHU SPOŁECZNEGO RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ


W niedzielę w Warszawie obradowali działacze nowo tworzonego Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej, którego liderem jest Sławomir Izdebski, były polityk Samoobrony i organizator rolniczych protestów.

Partia startuje w jesiennych wyborach, na listach znaleźć się mają nie tylko rolnicy, ale też górnicy i m.in. przedstawiciele służby zdrowia.

Ugrupowanie zawarło porozumienie pomiędzy Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych (któremu przewodzi Izdebski) a Wolnym Związkiem Zawodowym „Sierpień 80”.

W niedzielnych obradach miał uczestniczyć Paweł Kukiz, jednak nie pojawił się na sali. Widoczny był natomiast pomagający Kukizowi w organizacji komitetów referendalnych Janusz Sanocki.

Izdebski przyznał, że jego ugrupowanie nie zamyka drzwi i każde może dołączyć na pokład.

– Bardzo zwracamy jednak uwagę na młodych ludzi, chcemy, aby ok. 50 proc. miejsc na naszych listach wyborczych to były miejsca dla młodych ludzi – podkreślił lider.

RSRP chce walczyć z PiS o elektorat PSL, co z pewnością nie jest dobrą wiadomością dla Ludowców, którzy już teraz znajdują się pod kreską sondażową.

Program partii przewiduje m.in. zmiany w ordynacji wyborczej, zmianę w zakresie finansowania partii politycznych i równość.

Sławomir Izdebski w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że współpracuje z Pawłem Kukizem, a ich relacje są bardzo dobre.

PAP, TVP

Fot. youtube

Za: POLSKA NIEPODLEGŁA , 14-06-2015

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.06.14

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci