Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński wyrusza na Syberię – KOMUNIKAT 6/15


Miedzynarodowy-Motocyklowy-Rajd-Katynski-naglowek

Warszawa, 23 czerwca 2015 roku

 

KOMUNIKAT 6/15

 

Przyjacielu,

Zwracam się do Ciebie z gorącym apelem o datki na wieńce, znicze i pochodnie, które w Twoim imieniu, motocykliści XV Rajdu Katyńskiego zapalą na grobach Naszych Bohaterów, mordowanych przez komunistów, Niemców, zbrodniarzy z UPA i litewskich szaulisów.

Każdego roku składamy wieńce na ponad 60 kresowych grobach.

Poniżej lista miejsc w których XV Rajd Katyński będzie składał wieńce, palił znicze i pochodnie. Lista jest niepełna bowiem nie uwzględnia Wileńszczyzny (Rajd Ponary) i Zlotu w Hucie Pieniackiej.

 

Komunikat 6-15 w formie PDF .

 

Datki proszę wpłacać na konto:

Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński
Ul. Krzywe Koło 30/3,
00-270 Warszawa
Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie
Nr konta: 07 8213 0008 2010 0900 6766 0001

Z dopiskiem DAR – Znicz dla Bohatera

Znicz dla Bohatera KWIATY, ZNICZE, POCHODNIE Rajdy Katyńskie są finansowane przez uczestników. Każdy motocyklista płaci za siebie.

Uważam jednak, że za kwiaty, znicze, pochodnie powinien zapłacić polski podatnik, bowiem to w imieniu Polaków tam jedziemy.

Od kilu lat każdy Rajd Katyński otrzymywał dotację z Urzędu Do Spraw Kombatantów I Osób Represjonowanych, w wysokości 8 tys. złotych, przeznaczoną na wieńce, znicze i pochodnie. I oto w tym roku UDSKIOR odmówił dotacji.

Pod mało poważnym pretekstem, Pan minister Jan Stanisław Ciechanowski odmówił zapłacenia za znicze, wieńce, pochodnie, składane na grobach Polskich Żołnierzy.

Pan Minister dysponuje pieniędzmi podatnika, może dać, a jak komandor Rajdu Katyńskiego mu podpadnie – może nie dać. I tak też się stało w tym roku.

Zapalić znicz, złożyć białoczerwony wianek, zaśpiewać żołnierską piosenkę, to tyle co jeszcze możemy dla Nich zrobić.

XV Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński pojedzie na Syberię.

Pojedziemy szlakiem zesłańców do Tobolska.

Trasę XV Rajdu Katyńskiego przygotował ks. harcmistrz Dariusz Stańczyk, który w ubiegłym roku przejechał ją rowerem, jadąc z Wilna do Irkucka.

Ks. Dariusz Stańczyk, jest obecnie proboszczem kościoła zesłańców syberyjskich, pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Tobolsku i będzie kapelanem XV Rajdu Katyńskiego.

Trasa Rajdu jest zamieszczona w poprzednim 5/15 Komunikacie.

Przypominam że przyjmowanie zgłoszeń uczestników zakończymy 28 czerwca br. Pojedzie pierwszych 100 zgłoszonych motocyklistów.

Deklaracja uczestnika jest na stronie www.rajdkatynski.com

XV Rajdowi Katyńskiemu będą towarzyszyć: VI Rajd „PONARY PAMIĘTAMY” i VI Zlot HUTA PIENIACKA.

VI Zlot HUTA PIENIACKA wystartuje razem z XV Rajdem Katyńskim w dniu 22 sierpnia, o godz. 9:00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie i pojedzie na Ukrainę, a VI Rajd PONARY PAMIĘTAMY dołączy do XV Rajdu Katyńskiego w Zułowie i powróci z Rajdem Katyńskim do Warszawy 13 września, o godz. 14:00 pod Pomnik Katyński przy ul Podwale, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie XV Rajdu Katyńskiego i konferencja prasowa.

Szczegółowe informacje o obydwu towarzyszących rajdach znajdziecie na stronie www.rajdkatynski.com

Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam.

Wiktor


Wiktor Węgrzyn

Komandor Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich. Organizator Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

http://rajdkatynski.com/

Nadesłane 24.06.2015

 

 

 

POLISH CLUB ONLINE, 2015.06.26

Wiktor Węgrzyn

Autor: Wiktor Węgrzyn