Marysia Pyż ze Lwowi o atakach NiezaleznaΨpl: Trzeźwa ocena sytuacji na Ukrainie to nie rosyjska propaganda


Polska dziennikarka ze Lwowa o atakach Niezalezna.pl: Trzeźwa ocena sytuacji na Ukrainie to nie rosyjska propaganda
Maria Pyż-Pakosz, bohaterka artykułu na portalu Niezalezna.pl pt. „Kukiz kontra Polacy z Ukrainy”, w którym zarzucono jej powielanie rosyjskiej propagandy, odniosła się do poświęconego jej tekstu. „Ze swoich poglądów się nie wycofuję” – mówi nam polska dziennikarka ze Lwowa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niezalezna.pl o polskiej dziennikarce ze Lwowa: Jest głosem Rosji

Trzeźwa ocena sytuacji na Ukrainie to nie jest rosyjska propaganda – mówi w rozmowie z Kresami.pl Maria Pyż-Pakosz.Nie będę mówić, że białe jest czarne, a czarne jest białe – dodaje polska dziennikarka ze Lwowa.

Pyż-Pakosz skomentowała również odezwę części środowisk polskich na Ukrainie w sprawie historii stosunków polsko-ukraińskich w XX wieku. Jak podkreśliła, w apelu zatytułowanym „Odezwa do Polaków i Ukraińców z okazji 72. rocznicy Wołynia” nie określono nawet zbrodni wołyńskiej mianem ludobójstwa:

Według mnie, nawet słowo „ludobójstwo” tutaj nie wystarczy. To było genocidum atrox, czyli ludobójstwo straszne – zaznacza.

Polska dziennkarka ze Lwowa podkreśliła również, że jest w stałym kontakcie z Polakami z Doniecka, Szepietówki i Żytomierza. Znam ich potrzeby, wiem, jakiej pomocy oczekują od Polski i jakiej to pomocy nie otrzymują – mówi nam Maria Pyż-Pakosz. Dodaje ona również, że opieranie artykułów na informacjach powielanych przez fanpage na Facebooku (w tym wypadku „Rosyjska V kolumna w Polsce”  – słynącej z powielania nieprawdziwych i paszkwilanckich materiałów stronie prowadzonej przez pro-ukraińskiego celebrytę Marcina Reya) jest „niepoważne”, zaś nikt z redakcji Niezalezna.pl nie kontaktował się z nią w tej sprawie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Maria Pyż-Pakosz: kraj, w którym szanuje się zbrodniarzy, to chory kraj

Maria Pyż-Pakosz wystąpiła m.in. na Kongresie Ruchu Narodowego w zeszłym roku. Zabrała głos na temat sytuacji mniejszości polskiej na Ukrainie i praktykowanego w tym państwie kultu UPA:

 

 

Kresy.pl

Tytuł ©Włodek Kuliński podpis

Źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/07/19/marysia-pyz-ze-lwowi-o-atakach-niezalezna%CF%88pl-trzezwa-ocena-sytuacji-na-ukrainie-to-nie-rosyjska-propaganda/ , 2015-07-19

 

*          *          *

 

Maria Pyż: Informacja

Drodzy Państwo!

Zapowiadam wytoczenie procesu sądowego Panu Marcinowi Reyowi o zniesławienie mnie i mojej rodziny w związku z oskarżeniami skierowanymi pod moim adresem. Owe oskarżenia uważam za oburzające i fałszywe.

Ma miejsce wielka zniewaga w stosunku do mnie i osób w obronie których staję oraz którym pomagam. Pan Marcin Rey poniża moją godność w obecności opinii publicznej. Pisanie paszkwili i i wyimaginowanych oszczerstw nie uchodzi poważnemu dziennikarzowi.

Wzywam Pana Marcina Reya do dyskusji. Tylko otwarty dialog jest podstawą konstruktywnego europejskiego pluralistycznego dialogu i podłożem funkcjonowania państw europejskich.

Wyłącznie otwarta dyskusja stanowi trzon i bazę wartości europejskich do których aspiruje Ukraina i w których już ponad 10 lat funkcjonuje Polska. W systemie demokracji pluralistycznej stanowimy jedno społeczeństwo w którym dialog jest podstawą funkcjonowania. Naszym obowiązkiem jest kierowanie się głównymi zasadami demokracji.

Maria Pyż, Lwów

Za: http://wirtualnapolonia.com/2015/07/19/maria-pyz-informacja/  , 2015-07-19

 

POLISH CLUB ONLINE , 2015.07.21