Waldemar Glodek: Tylko nie złamany!


Jak informuje A. Krauze – rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu – prokuratura z urzędu zbada czy na falach Radia Maryja nie doszło do publicznego znieważenia Prezydenta RP. Mówiąc o nocnej audycji na żywo i telefonach słuchaczy prawdopodobnie chodziło panu Krauze o bardzo popularne na antenie RM Rozmowy niedokończone. Rosnące zainteresowanie zarówno Radiem Maryja, jak i Telewizją Trwam nie daje spać michnikowskiej jaczejce, która to uważa się za wyrocznie jakie wiadomości mogą serwować media katolickie, w szczególności te pod dyrekcją ojca dr. Tadeusza Rydzyka.

 

Jak podaje PAP:

Sprawa dotyczy audycji Radia Maryja w nocy z poniedziałku na wtorek z telefonicznym udziałem słuchaczy. Według „Gazety Wyborczej” punktem wyjścia audycji był list przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego krytykujący prezydenta Komorowskiego za podpisanie ustawy o in vitro, a później na ten temat wypowiadali się słuchacze i o. Rydzyk.

W audycji miały pojawić się m.in. porównania prezydenta do Adolfa Hitlera. Jedna ze słuchaczek – jak podała „GW” – powiedziała o Komorowskim między innymi: „jemu tylko wąsa przyprawić – to jest gorzej niż Hitler”.

Odniesienie do Komorowskiego miało znaleźć się też w wypowiedzi o. Rydzyka. „To nas nie tylko bulwersuje, co zrobił prezydent, i to ośmieszanie Kościoła, lekceważenie, w tym biorą udział parlamentarzyści jacyś, znajdują jakieś autorytety z tytułami profesorów…. A propos tych profesorów, to Hitler też miał profesorów, wykształconych ludzi i tę machinę zbrodni dokonywali” – miał mówić cytowany dyrektor Radia Maryja. – dowiadujemy się z artykułu redakcyjnego PAP.

 

Toruńskie katolickie media są ze szczególną troską traktowane przez władze pełniące służbę w Polsce. Na łamach PCO o tym pisaliśmy wielokrotnie, często też przytaczaliśmy głos innych w tej bulwersującej sprawie. Rosnąca popularność medialnych dzieł ks. dr. Tadeusza Rydzyka bardzo mierzi wszystkich tych co chcieliby pilnować narzuconej  jedynie słusznej drogi tak pieczołowicie realizowanej przez rzadzących. Smutne, że antagoniczne nastawienie do toruńskich mediów prezentują również umizgukący się do władz duchowni.

 

Nie tak dawno na łamach Polish Club Onlina pisaliśmy:

Jak traktowany jest przez nadwiślańską władzę głos Polaków można było się przekonać wielokrotnie.

Wielce wymownym przykładem było urzędowe dyskryminowanie katolickich mediów i demonstracyjnie odrzucane prośby milionów. Ponad dwumilionowe poparcie dla Radia Maryja i TV Trwam sprawujący władzę mieli w głębokim poważaniu. Ostatecznie miejsce przyznano. Z prezentowanych jednak po tym wydarzeniu programów wielu radiosłuchaczy i telewidzów dopatruje się wymuszenia na RM i TVT zmian nie tylko programowych.

Nie ma już na antenie prof. Jerzego Roberta Nowaka z jego przeglądem wiadomści Minął miesiąc, brakuje interesujących wywodów prof. Bogusława Wolniewicza. A także Grzegorza Brauna i kilku innych.

Tak jak wcześniej utożsamiano te media z obroną spraw polskich, polskiej racji stanu, tak dzisiaj poza spełnianiem swojej katolickiej przez RM i TVT misji, często pojawiają się opinie o tym, że są one pisowska tubą.

To tylko przykład dyskryminacji mediów stworzonych przez katolików pod batutą Ojca Rydzyka. I jeżeli michnikowszczyzna pisze o toruńskich mediach nazywając je z przekąsem Imperium Rydzyka to jednak muszą się obawiać ich znaczenia dla Polaków. Dlatego też te ciągłe wściekłe ataki na RM i Ojca Tadeusza. Czy prezydent Komorowski to rosyjski agent ukraińskiego pochodzenia? – zapytał jeden ze słuchaczy. Stanowisko prokuratury przywołuje popularną anegdotę jak to w ostrej polemice padł zarzut: A ty jesteś złamanym kutasem! Replika byla natychmiastowa i zdecydowana: Tylko nie złamanym!

Nie sądzę aby jeszcze ktoś pytał wychodzącą w Warszawie gazetę dla Polaków czy Stefan, brat Adama był sądowym mordercą polskich patriotów.
Waldemar Glodek
www.polishclub.org
31.07.2015

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.07.31

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek