Waldemar J. Rajca: „Bijcie Polaków,…


Orwell-2006-Waldemar-jan-Rajca-blog-logo

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

…aż stracą ochotę do życia”- twierdził wielki wróg Polaków , żelazny kanclerz – Otto von Bismarck, cała jego nazwa to- Otto Eduard Leopold von Bismarck- Schonhausen, książę von Lauenburg- rocznik 1815. Ten znany ateista, był naprawdę wielkim wrogiem Polaków. W latach 1871- 1878 bezwzględnie walczył z Kościołem Katolickim, słusznie uważając, że jak go zniszczy, będzie po polskości. Pomyślałem sobie o tym będąc dwa dni na Jasnej Górze. Uczestniczyłem w kilku mszach w Bazylice i w jednej po łacinie- tzw. trydenckiej, w Kaplicy Matki Boskiej. To znaczy na pierwszy rzut oka w trydenckiej- była odprawiana po łacinie, to nie znaczy, że była w rycie trydenckim. Po Vaticanum II wprowadzono msze – NOM -y czyli Novus Ordo Missae. Kapłan stoi tyłem do tabernakulum a przodem do ludu, ale mówi po łacinie. Plecami do Chrystusa???Po Vaticanum II większa demokratyzacja Kościoła Powszechnego- ku jego zgubie. To była msza nowoczesna, ale po łacinie. W przepięknej scenerii. W każdym razie dobrze się stało, że w roku 1382 książę Władysław Opolczyk sprowadził Paulinów z Węgier. To jeszcze było długo przed rewolucją w Kościele, czyli Vaticanum II, w latach 1962-65, i to byli inni Paulini. Przypominam ,że przyszły papież Jan Paweł II był wtedy po stronie modernistów.

 

Wygląda na to, że ktoś bije Polaków żeby naprawdę stracili ochotę do życia. Jak się tak zastanawiałem, to właśnie rzecz tak wygląda. Coraz więcej Polaków traci ochotę do życia, no może nie do życia w sensie dosłownym, oprócz zwiększonej liczby samobójstw, ale do życia w Polsce. Wyjechało już 2,5 miliona, następni siedzą na walizkach. Przecież cały naród młodości nie może wyjechać? Zatrzymywałem się w małych miejscowościach pomiędzy Kielcami a Częstochową jadąc niespiesznie, i obraz mam następujący: to jest tylko kwesta czasu,że polska powiatowa i gminna się wyludni. Młodych ani na lekarstwo, starzy stoją przy wejściach i patrzą w niebo. Śmierć ich zabierze wcześniej czy później, zostaną puste domy, które młodzi z emigracji- sprzedadzą- jeśli będzie miał je kto kupić. Być może ktoś to skupi,(kto?) i porobi wielkie gospodarstwa. Czy trudno sobie wyobrazić taki scenariusz? Gdyby im się opłacało być w Polsce- z pewnością by zostali. Ale im się nie opłaca. Miłość do ojczyzny nie może być bez fundamentów, musi być zbudowana na fundamencie.

 

Przecież nie można powiedzieć,że Polonia nie kocha Polski? Tam jest wielu patriotów, ale nie widzą tu szans dla siebie. Miliony Polaków nie widzą szans dla siebie we własnym kraju. Coś nie jest tak, bo nienormalnym jest ,że ludzie uciekają. Co ich odrzuca? Kto im utrudnia? Kto im przeszkadza i okrada? A może ktoś to robi z rozmysłem? Oczyszcza Polskę z Polaków? A na to miejsce wrogowie Polski i Polaków sprowadzą ludzi z innych cywilizacji i kultur. Może rację mają Michalkiewicz z Braunem – ma być Judeopolonia. Sytuacja międzynarodowa się komplikuje – przez politykę Ludowej Republiki Stanów Zjednoczonych i Izraela. Wszędzie polityczne wiosny i kolorowe rewolucje, które wybuchają ”same.”

 

Obserwowałem kompanię honorową na Jasnej Górze, przyjechał biskup polowy i jakiś generał- w sobotę było święto Wojska Polskiego. Ładnie to wygląda, ale prawda jest inna. 20 000 oficerów, 45 000 podoficerów i 20 000 szeregowców. Czy z taką armią można prowadzić jakąś wojnę? Wyższy stopień- wyższe uposażenie. Cały system wzajemnego wywyższania się poprzez mnożenie podoficerów. No i mnóstwo generałów – jak w żadnej armii na świecie. Z taką armią biurokratów w mundurach – to nawet nie można się zadekować. Marny nasz los! Biurokraci w mundurach rozpierzchną się przy pierwszym uderzeniu. O tym właśnie myślałem obserwując ten teatrzyk na Jasnej Górze, Nasza niezwyciężona armia, która nie odda ani guzika… Tak jak 70 lat temu. Pan Stefan Rowecki jeszcze w drugim dniu wojny wierzył, że sami pokonamy Niemców(????) Jaka musiała być propaganda, że oficer był tak bardzo przekonany? A co dopiero tzw. zwykli ludzie?

 

Media w służbie ciszy- przemilczają, jaki jest prawdziwy stan państwa i armii. Wszędzie panują konkursy, rozmowy o niczym i wesołość. Gdzie by nie przekręcić gałką radiową- wszędzie wesołość ptasich gniazd. Czy jest ktoś , kto o Polsce myśli poważnie? Czy tzw .elity postanowiły już Polskę skreślić. Wałęsa chciał jakiś czas temu włączyć Polskę do Niemiec. Ona i tak jest pod butem niemieckim, będąc w Unii Europejskiej – politycznym projekcie niemieckim. I robią wszystko, żeby Polacy stracili ochotę na państwo. Na razie wygląda,że im się udaje. 26 sierpnia 1956 roku na złożenie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego przyjechało ponad milion osób(!!!!) Nie wiem ilu Polaków było podczas składania Ślubów przez króla Jana II Kazimierza we Lwowie, w Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Autorem tekstu Ślubów był Święty Andrzej Bobola. Śluby odbyły się z inicjatywy Ludwiki Marii Gonzagi, wzorowane były na Ślubach kardynała Armanda Jeana Richelieu. Rzeczpospolita opanowana była wtedy przez Szwedów i Rosjan. Król zawierzył Rzeczpospolitą Matce Bożej, którą nazwał- Królową Korony Polskiej, obiecując szlachcie, mieszczaństwu i chłopom- poprawienie losu.

Królowa Korony Polskiej przysłużyła się Rzeczpospolitej… Może czas na kolejne Śluby? Niech nasi wrogowie stracą ochotę do życie, a nie Polacy?

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

 

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2015/08/17/bijcie-polakow/ , 17/08/2015

 

  • Na zdjęciu głównym: Generałowie podczas Swieta Wojska Polskiego. 2013. Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS / wybór zdjęcia wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.08.17

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca