„Proszę pana ja na referendum Komorowskiego nie pójdę! Ja jestem PiS-owcem!”


Umysł w postawie wyprostowanej

 

Jak wiadomo zwoje kory mózgowej – części mózgu odpowiedzialnej m.in. za pamięć, myślenie i procesy poznawcze – poskręcane są w różne strony. Przypuszczam jednak, że mózg partyjny ma te zwoje wyprostowane, tylko w różne strony. I tak mózg zwolennika Platformy – nienawidzącego PiS-u – ma zwoje równoległe, a mózg PiS-owca – prostopadłe – tak, żeby zawsze być na przekór Platformie.

Zdawało mi się, że referendum ogłoszone przez Bronisława Komorowskiego zainteresuje Polaków – niezależnie od sympatii partyjnych. W końcu mamy możliwość odpowiedzieć czy chcemy finansowania partii z budżetu i czy chcemy zmienić ordynację wyborczą. Każdy myślący człowiek, jak ma możliwość wyboru – wie, że to lepiej niż możliwości wyboru nie mieć. A zatem – co by o byłym strażniku żyrandola powiedzieć – to na pewno jedyne co dobrego zrobił to ogłoszenie referendum.

Tymczasem w niedzielę podczas rozdawania ulotek usłyszałem od jednej starszej pani, mieszkanki Nysy. „Proszę pana ja na referendum Komorowskiego nie pójdę! Ja jestem PiS-owcem!”

Można by tę wypowiedź uznać za jakąś skrajność, objaw odcięcia od informacji, braku kontaktu ze światem starszej osoby. Można by, gdyby nie to, że w istocie postawa tej starszej pani jest tym o co propagandystom PiS-u chodzi. A chodzi im o to, żeby tak rozbuchać negatywne emocje w stosunku do PO, żeby już żadne myślenie nie było możliwe. A jak wiadomo „kiedy rozum śpi budzą się upiory”.

Podobne zresztą cele stawiają sobie propagandyści PO szczując na PiS w sposób całkowicie irracjonalny. Przypominam iż w czasie gdy prezydentem był Lech Kaczyński politycy Platformy rozpętali przeciw niemu pozbawioną wszelkich hamulców kampanię nienawiści. Nie zgadzałem się w wielu momentach z Kaczyńskim, ale byłem przeciwko takiej kampanii nienawiści. Bo jeśli się rozpęta nienawiść, wszelki dialog społeczny przestaje istnieć. Ba, przestaje działać rozum!

Niestety – w tym również – metody PO i PiS są zbieżne. Obie partie zmierzają do wyłączenia u Polaków rozumu, a metodą jaką się posługują jest szczucie na przeciwnika i rozbuchanie negatywnych emocji.

I teraz w obliczu referendum, kiedy Polacy mogliby zmienić kształt ustroju – te emocje – i wywołany nimi brak rozumnej refleksji – stają się bronią SYSTEMU. To właśnie nimi SYSTEM osłabia siłę społeczeństwa, odwodzi Polaków od udziału w referendum, stara się za wszelką cenę nie dopuścić do tego żeby obywatele do referendum poszli i opowiedzieli się za JOW. Bo JOW to koniec obecnego systemu. JOW to odzyskanie przez obywateli podmiotowości.,JOW to prawdziwa demokracja, otwarte, normalne partie polityczne, posłowie służący Narodowi.

A więc JOW to koniec obecnych partii, koniec stołków dla obecnych posłów, koniec Matrixa.

Czy dziwicie się zatem, że Matrix atakuje?

Atak ze strony Platformy jest niewielki. Polega raczej na tym, że nie ma aktywnego nawoływania do referendum, nie ma wyjaśniania co to jest JOW.

Natomiast atak ze strony PiS jest wyraźny i gwałtowny. Niezależnie od wciskania ludziom kitu nt. JOW, PiS robi wszystko, żeby zminimalizować w świadomości Polaków wagę referendum z 6 września. Temu służą epitety o tym, że jest to „referendum Komorowskiego”, ale przede wszystkim temu właśnie służy ogłoszenie drugiego referendum w dniu wyborów. Prezydent Andrzej Duda kierując wniosek o referendum w sprawach całkowicie drugorzędnych dla państwa, ale zgłaszanych przez PiS – pokazał, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, ale prezydentem jednej partii. Prawdę powiedziawszy spodziewałem się tego.

Pokazał jednak coś więcej, a mianowicie że nie jest zdolny do prowadzenia niezależnej polityki. Że nie ma osobowości.

To jeszcze pół biedy, niejeden słaby mamisynek dostawał w ręce rządy. Jednak Duda prowadząc taką zależną politykę, szkodzi Polsce. Obniżając rangę referendum w sprawie JOW (bo to w istocie czyni) zmniejsza szansę na zmianę ustroju, normalność i odzyskanie przez obywateli ich praw.

Nie sądzę, żeby tego typu rządy skończyły się sukcesem.

Janusz Sanocki

Za: http://prawica.net/1790 / http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=12284&Itemid=56 , 24 sierpnia 2014

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.08.24

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci