Waldemar J. Rajca: „Związek zawodowy…


Orwell-2006-Waldemar-jan-Rajca-blog-logo

 

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

… stoi ponad władzą, jeśli władza popełnia błędy”– stwierdził wczoraj w Szczecinie pan prezydent III Rzeczpospolitej- prezydent Andrzej Duda. Bardzo ciekawe stwierdzenie: coś pomiędzy Dantonem a Robespierrem. Nie wiem czy Państwo wiecie, ale pan prezydent jest doktorem nauk prawnych.(???) A na pewno blisko stwierdzenia Lenina, który twierdził, że „prawo to przesąd burżuazyjny”. Nie wiem czy blisko stwierdzenia pani lekarki związanej z ZUS-em, która kobiecie, która nie ma nogi, zabierając rentę stwierdziła, że „ma dwie ręce, więc może pracować”. Pewnie, że można pracować, nie mając nawet dwóch nóg. Ale w ZUS-ie wielu pobiera świadczenia będąc zdrowymi jak przysłowiowe byki. Kto wygra w polu – to wygra i w ZUS-e.

 

Związek zawodowy stojąc ponad władzą, jeśli ta popełnia błędy….(???) Bo władza jak popełnia błędy nie powinna stawać przed Trybunałem Stanu, albo zwyczajnie przed sądami powszechnymi, tylko ponad władzą stanie związek zawodowy. A dlaczego związek zawodowy? Co to za grupa kolektywna, która może stawać ponad prawem i ponad władzą? To kto ma w końcu w Polsce władzę, władza czy związek zawodowy? Tak naprawdę władzę mają tajne służby, tak jak w PRL-u – to dla mnie oczywiste, obserwując życie polityczne w PRL-u bis. Władzy raz zdobytej – nie oddadzą nigdy. Przemeblują, pokłamią, podstawią – i dalej to samo. Dalej widzę Kwaśniewskiego i Millera w środkach masowej dezinformacji. Oczywiście pojawiło się wiele nowych twarzy, ale wiele z nich to resortowe dzieci, rodzice tych co za Stalina utrwalali socjalizm. III Rzeczpospolita to kontynuacja PRL-u. Nich Państwa nie zmyli scenografia – nowe sklepy, nowe biurowce, nowe muzea, nowe samochody i wiele nowych domów. Cały szkielet PRL-u pozostał. I gorzej… Został rozbudowany. Jest jeszcze gorszy niż był za PRL-u.

 

Kiedy więc jest czas, że władza popełnia błędy i związek zawodowy może stanąć ponad władzą? Wtedy kiedy uzna, czy wtedy kiedy agentura w związkach zawodowych uzna? A może wtedy kiedy prowokatorzy uznają? Takie zdanie ma doktor nauk prawnych, Pan Andrzej Sebastian Duda, obecny prezydent? I pracował nawet w Ministerstwie Sprawiedliwości(???) Może dlatego nie ma tam sprawiedliwości, bo sprawiedliwość to stała i niezłomna wola oddawania każdemu tego co mu się należy. A w III Rzeczpospolitej panuje niesprawiedliwość i nie może być woli oddawania każdemu co mu się należy. A jak związki zawodowe będą miały prawo stanąć ponad prawem – to będzie więcej, czy mniej sprawiedliwości? Do Pana to pytanie – panie prezydencie, o poglądach ”prawicowych”. Jeszcze piętnaście lat temu był pan związany z najbardziej wrogą Polsce i Polakom formacją – Unią Wolności. Teraz reprezentuje Pan opcję Amerykańsko-Izraelską, ale nie polską.

 

Oczywiście w normalnym państwie nikt nie powinien stać ponad prawem, jak je łamie musi być ukarany – i tyle. Każdy kto łamie prawo musi być ukarany, problem w tym, że mamy za dużo prawa. I każdy z nas może być w każdej chwili ukaranym wystarczy znaleźć paragraf. Czyli nadal żyjemy w sowieckich popłuczynach prawa, nadal jesteśmy związani i skrępowani wydumanym prawem, którego sterty systematycznie uchwala demokratyczny Sejm. Mamy całe magazyny prawa, które w każdej chwili mogą być wyciągnięte i zastosowane. Fabryka prawa pracuje pełną parą i doprodukowuje. Żeby go było więcej i więcej. Nadmiar prawa ma nam nie zaszkodzić. A przecież im więcej prawa – tym mniej sprawiedliwości. To jasne i oczywiste.

 

Ręce polskich robotników zburzyły mur berliński”- twierdzi pan doktor nauk prawnych. Czy pan doktor oszalał? „Panie Gorbaczow- rozwal pan ten mur”- krzyczał swojego czasu Ronald Reagan. Ten mur rozwalił Reagan z Papieżem. Gwiezdne wojny doprowadziły do ruiny sowieckie Imperium i myśmy na tym wygrali. Były porozumienia o wycofaniu sowieckich wojsk pomiędzy Reaganem a Grobaczowem. W Szwajcarii, Waszyngtonie, u wybrzeży Malty – od 1985 roku. Te porozumienia doprowadziły do uwolnienia Polski z Imperium Sovietikum i rozwalenia Muru Berlińskiego. NA najwyższym światowym szczeblu, a nie w Polsce… No i nie rękoma robotników(!!!) Panie Prezydencie , bój się Boga… Nie opowiadaj Pan bajek i legend. Po 1980 roku wyjechał z Polski 950 000 ludzi(!!!) z paszportem w jedną stronę. Proszę sobie uświadomić skalę tego zjawiska. Kiszczak z Jaruzelskim wypędzili z Polski prawie milion osób, a jakby chcieli to wypędziliby 5 milionów(???) I kto by im co zrobił? To oni mieli władzę i 200 000 ludzi zorganizowanych i gotowych. Nikt by im nie podskoczył, tym bardziej żadna Solidarność, jak to mówił Stefan Kisielewski – „popłuczyny po socjalizmie”. Solidarność chciała socjalizmu – „Socjalizm tak, wypaczenia – nie”. Wielu Polaków oczywiście miało dość tego gnuśnego ustroju, tak jak dziś. Ale dziś można łatwo wyjechać samemu – 3 miliony już to zrobiło, wtedy nie było łatwo opuścić Polskę. Po 1985 – po ustaleniach USA – Rosja powstał Okrągły Stół.. To jest rok 1989. Jak już wszystko państwa imperialne ustaliły. I KOR wspiął się na plecy Solidarności.

 

I znowu te legendy, a ciała na stos. Znowu te bajki sączą, przekłamując – jak to propaganda. Jak to robotnicy obalili.. Co mogą obalić robotnicy? Przeciwko wojsku i służbom specjalnym. Mogą sobie pokiwać palcem w bucie. Tak jak Armia Krajowa podczas Powstania Warszawskiego. Wszędzie było pełno zdrajców i agentów radzieckich, którzy pchali do Powstania, żeby jak najwięcej młodych – patriotycznych wyginęło. Żeby było mniej problemów z nimi po wojnie. Ciała na stos, na stos, na stos. Im więcej ciał – na stosie tym lepiej. Kiedy my skończymy z tymi legendami i głupotą? Z tymi romantycznymi mrzonkami… Ale komuś zależy, żeby ten romantyzm podtrzymywać? Gdybym był Rosjaninem, Niemcem, Amerykaninem czy Brytyjczykiem – ten romantyzm był rozpalał. Żeby przy następnej nadarzającej się okazji znowu posłać Polaków na stos. Dobrym obecnie polem, żeby wygubić młodzież – za wolność nasza i wszą – jest Ukraina. Ale nawet Poroszenko nas nie chce. A jak związek zawodowy stanie ponad władzą, jeśli władza będzie popełniać błędy?

Wtedy dopiero zapanuje chaos… I chyba o to chodzi!

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

 

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2015/08/31/zwiazek-zawodowy/ , 31/08/2015

 

  • Wybór zdjęcia głównego wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.08.31

 

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca