Dyktat UE i Niemiec. Premier Kopacz akceptuje wszystko jak leci….


Kresy-pl-logo

 

 

Prezydent Czech: Chcecie imigrantów – przyjmijcie ich w swoim domu

Prezydent Czech Milos Zeman. fot. mtrebova.cz
Prezydent Czech Milos Zeman. fot. mtrebova.cz

Prezydent Czech Miloš Zeman odpowiedział na list naukowców domagających się od społeczeństwa czeskiego by przyjmowało imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Manifest opatrzony hasłem „Naukowcy wobec strachu i obojętności” podpisało ponad 3 tys. młodych pracowników naukowych.

Skrytykowali w swoim liście władze Czech i same czeskie społeczeństwo za nietolerancję, wyrażającą się według nich w sprzeciwie wobec przyjmowania nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

W czasie konferencji prasowej na Hradczanach Zeman zaproponował by sygnatariusze manifestu udowodnili „szczerość intencji”. Niech każdy z nich przyjmie po jednym imigrancie w swoim domu – zaproponował prezydent Czech.

Zdecydowanie odrzucił oskarżenia o ksenofobię wobec swojego narodu przypominając, że w Czechach już żyje pół miliona cudzoziemców. List uznał za „pogłębianie przepaści” między „większością społeczeństwa i ludźmi, którzy uważają się za elitę”.

„W pełni popieram opinię czeskiego rządu, który odrzuca obowiązkowe kontyngenty [imigrantów]”, które państwom Unia Europejska chce narzucić poszczególnym państwom – zaznaczył.
Za: zpravy.idnes.cz/kresy.pl , 1 września 2015.

 

*     *     *

 

„To nie Słowacja zrzucała bomby na Syrię i Libię”. Premier Słowacji ostro odpiera zarzuty francuskiego MSZ

„To nie Słowacja zrzucała bomby na Syrię i Libię” – m.in. takimi słowami premier Słowacji Robert Fico, odparł oskarżenia Laurenta Fabiusa, ministra spraw zagranicznych Francji, który zarzucił krajom Europy Wschodniej prowadzenie „skandalicznej” polityki wobec imigrantów.
Robert Fico, odniósł się do oskarżeń Fabiusa podczas obchodów kolejnej rocznicy narodowego powstania na Słowacji. Zdaniem Fica francuska krytyka jest nieuzasadniona bowiem Słowacja nie była państwem, które brało udział w destabilizacji Libii czy Syrii. Ponadto słowacki premier zwrócił uwagę na bierność i nieskuteczność całej polityki imigracyjnej w Europie.

„Nie widzę zatopionych łodzi. Przeciwnie – widzę jeszcze więcej łodzi. Nie widzę straży na granicach Schengen. Przeciwnie – widzę kolejne dziesiątki i setki tysięcy ludzi swobodnie idących do Europy” – mówił Fico.Fico przewiduje także niewesoły scenariusz na przyszłość. Jego zdaniem jeśli obecne władze europejskie nie podejmą żadnych działań, to przyszłe władze mogą starać się poradzić sobie z problemem za pomocą metod faszystowskich i nacjonalistycznych.

Polska zdecydowała o przyjęciu o przyjęciu 2 tys. imigrantów na początku lipca. Tysiąc osób najprawdopodobniej trafi do Polski z Syrii, w której od 2011 roku trwa nieprzerwanie wojna domowa. Oprócz Syryjskich uchodźców Polska chce przyjąć jeszcze tysiąc imigrantów z Afryki Północnej. Wszystkie unijne kraje mają łącznie przyjąć 20 tys. syryjskich uciekinierów i 40 tys. imigrantów, którzy już wcześniej dotarli do wybrzeży Włoch i Grecji.

Źródło: Interia  
Za: Natemat.pl , 30.08.2015

*    *    *

prawy-pl.-logo

 

Ewa Kopacz chce zwiększyć liczbę przyjmowanych imigrantów

 

migranci_morze_srodziemneZachodnie media nie milkną po słowach Ewy Kopacz, która oświadczyła, że Polska mogłaby zwiększyć liczbę przyjmowanych imigrantów i pomóc tym samym UE w uporaniu się z problemem uchodźców z krajów islamskich.
Deklarację taką złożyła w poniedziałek, co od razu zostało odebrane jako ugięcie się pod naciskami rządów Francji i Niemiec. – Biorąc pod uwagę zwiększający się napływ uchodźców do Europy, dokonamy rewizji obecnych kwot uchodźców – zapowiedziała premier Polski.
Zachodnie media odnotowały jednocześnie fakt, iż rządząca obecnie PO przegrywa w sondażach przedwyborczych, oraz zapowiedź nowego prezydenta Polski Andrzeja Dudy, który obiecał, że Polska przyjmie uchodźców z Ukrainy. – Jesteśmy krajem najbliżej sąsiadującym z Ukraińcami i mogą oni czuć się bezpieczni. Jeżeli dojdzie do eskalacji konfliktu, może do nas przybyć zdecydowanie więcej uchodźców – stwierdził, dodając, iż wiele wskazuje na to, że do Polski chcą przybyć setki tysięcy naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.
– Inne kraje europejskie powinny wziąć to pod rozwagę, kiedy rozmawiamy o chęci pomocy – mówił prezydent Duda. Tylko w 2014 roku Warszawa przyjęła 2318 złożonych przez Ukraińców wzniosków o azyl w porównaniu z 46 w roku poprzednim.

AW

Źródło: EUbusiness

Za: Prawy.pl , 1 września 2015

 

*     *     *

 

Angela Merkel: będę rozmawiała z Polską o podziale uchodźców

 

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała podczas dorocznej konferencji prasowej z akredytowanymi w Berlinie dziennikarzami, że będzie kontynuowała rozmowy z przedstawicielami polskich władz o „uczciwym rozdziale” uchodźców w Europie.

– Będziemy musieli prowadzić z Polakami dalsze rozmowy, nie tylko z prezydentem, lecz także z polską premier, jak wypracować uczciwy podział obciążeń – powiedziała Merkel. Szefowa niemieckiego rządu spotkała się w zeszły piątek w stolicy Niemiec z prezydentem Andrzejem Dudą.

Przeczytaj więcej ….

Źródło:   wiadomości.onet.pl , 31 sierpnia 2015

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2015.09.02

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci