Dr Jerzy Jaśkowski – Co lepsze: rządy mafii, czy państwo demokratyczne?


Z cyklu: „Listy do Wnuczka” L-70

 

Ekspertyza – nadrabianie braku wiedzy przez nadmiar niekompetencji.


 

Kochany Wnuczku!

 

W czasie okupacji niemieckiej, koło roku 1942, w Warszawie krążył dowcip:

Pan Bóg ciekaw co się dzieje na Ziemi, wysłał na dół anioła Gabriela. Anioł wraca wieczorem zmęczony i przygnębionym głosem mówi:

Panie Boże nic nie rozumiem. Byłem w Berlinie, a tam wszyscy w mundurach, chrzęst gąsienic i wszyscy krzyczą: nie chcemy wojny!

Byłem w Londynie. Tam wszyscy po cywilnemu, zatroskani i wołają: chcemy wojny!

Byłem w Warszawie, a tam bieda okrutna, ludzie zgnębieni, w podziurawionej odzieży, ale śmieją się.

A na to Pan Bóg: Oni znowu tylko na mnie liczą.?

 

Poniżej, w tej samej tonacji, podam pewną zasadę za filmikiem, który umieszczony został na Wirtualnej Polsce, dla której państwo prowadzone przez mafię jest zdecydowanie, lepsze aniżeli państwo w ustroju demokratycznym, czy państwo o  pomieszanych koncepcjach ustrojowych mafijno – demokratycznych.

 Jest to dosyć istotna publikacja przed wyborami. Już któryś tam raz z rzędu aktorzy sceny politycznej, za pieniądze podatnika tworzą  …..[wpisać wląściwe słowo] a po wyborach wszsytko jest po staremu. Przykład od 1992 roku prof. Jerzy Przystawa [Panie świeć nad Jego Duszą] walczył o JOW-y  i kto to nie przyrzekał, że zaraz po wyborach…..i minęło ćwierć wieku a stoimy w tym samym miejscu.

Dlaczego państwo prowadzone przez mafię byłoby lepsze od państwa demokratycznego?

 

1. HONOR

 1. Członkowie Mafii, Cosa Nostra, czy Jakuza, maja swój honor, który jest przestrzegany od setek lat. Utrata honoru jest gorsza, aniżeli utrata życia. W starej Jakuza za pierwsze przewinienie delikwent, który stracił honor, musiał sobie obciąć piąty palec. Podobnie utrata twarzy w triadach chińskich jest czymś strasznym. 
 2. Pokażcie mi jednego polityka, który by pilnował honoru i z gęby nie robił prysznica? Obojętnie, o czym taki polityk opowiada, to następnego dnia może na ten sam temat opowiadać zupełnie co innego i zupełnie nie przejmuje się, że przeczy temu, o czym gawędził wczoraj. Czyli są to aktorzy scen politycznej. Grający według ułożonego przez starszych i mądrzejszych [St.Michalkiewicz] scenarisza. Podobnie polityk przechodzi sobie z partii do partii, co w mafii jest nie do pomyślenia. A jak nie można przejść do innej partii, to powołuje kolejną partię. Tak było z Kongresem Demokratycznym z Tuskiem – finansowany przez Niemców, potem Unia rzekomej Wolności, a po kilku latach Platforma i okazuje się, że ludziska są te same.

 

2. WOJNA

 1. Jeżeli mafia prowadzi wojnę, to niedopuszczalne jest mordowanie dzieci, czy kobiet. Jest to zawsze uważane za przewinienie i swoimi sposobami starają się bosowie mafii to naprawić. Jeżeli zginie żołnierz mafii, to Rodzina dba o jego dzieci i żonę, czy innych członków rodziny żołnierza. Generalnie Mafia nie prowadzi wojny, ponieważ to psuje interesy. 
 2. Jeżeli politycy prowadzą wojnę, to śmierć cywilów jest w to wliczona, przynajmniej tak mówi 1200 stronicowa Instrukcja Pentagonu z 2015 roku. Innymi słowy, można „przypadkowo” wymordować dzieci w szkole, czy zlikwidować całe wesele i wystarczy potem przeprosić w telewizji.
 3. Politycy najczęściej traktują żołnierzy jako najemników i w przypadku inwalidztwa, czy śmierci takiego najemnika, rodziny dostają symboliczne odszkodowania. Po I Wojnie Światowej rządy Piłsudczyków nie wypłaciły ani grosza odszkodowania żołnierzom z Ameryki, czy innych krajów, którzy walczyli za Polskę. Podobnie obecnie, inwalidzi z Afganistanu dostają symboliczne odszkodowania. TV już nie prowadzi programów z tym ludźmi, ale swego czasu występujący przed kamerami żalili się, że odszkodowanie nie starcza na zakup odpowiedniej protezy.

 

3. FINANSE

 1. W mafii wojna jest złem koniecznym, zaburza normalną pracę polegającą na przynoszeniu dochodu. Mafia prowadzi zazwyczaj dobrze prosperujące przedsiębiorstwa. 
 2. Politycy wywołują wojnę w celu ograbienia społeczeństwa z podatków przymusowo narzucanych. W wyniku wojny, zebrane pieniądze przerzucane są do prywatnych koncernów zbrojeniowych, odzieżowych, chemicznych itd. Podawałem swego czasu, jakie dochody miały największe koncerny amerykańskie z II Wojny Światowej. Niemcy, czy Anglia, jako państwo demokratyczne w imieniu swoich obywateli zaciągnęli kredyty na niewyobrażalne kwoty, które dopiero w XXI wieku spłaciły. Rządy po 1990 roku w Polsce zaciągnęły pożyczki od prywatnych banków, których nawet 3. pokolenie nie będzie w stanie spłacić. Takie działania w mafii zawsze kończyły się w jeden sposób. Osobnik, który zdefraudował pieniądze, kończył z butami cementowymi w wodzie. A w demokratycznym państwie pokazują nam tylko wille, w jakich mieszkają aktorzy sceny politycznej.

 

4. PRAWDODAWSTWO

 1. Zasadą działania każdej mafii jest zespół praw, niezmienny od wieków. Podstawa prawa rzymskiego mówi, że nieważne jakie jest prawo, ale musi być ono niezmienne. Obywatele muszą mieć czas na zapoznanie się z takim prawem, muszą się ludzie nauczyć z nim żyć. Dlatego zasady działania mafii są stałe. 
 2. W państwach demokratycznych prawo nie istnieje. Z samej zasady wynika, że decyduje większość, nawet idiotów. Widzimy to na przykładzie Polski, gdzie kilkakrotnie w ciągu roku zmienia się ustawy albo dopisuje nowe rozporządzenia, czy interpretacje ustaw. Nawet jak ustawa jest pisana pod jednego producenta, a w praniu okazuje się, że daje za małe zyski, to natychmiast, bez ustalenia kosztów takich ustaw, posłuszny sejm przeprowadza nowelizację. Typowym przykładem jest nowelizacja Ustawy o Chorobach Zakaźnych z 2008 roku. Nowelizacja trzecia z kolei, z 2015 roku, wprowadziła przymus szczepienia rzekomą szczepionką przeciwko rakowi szyjki macicy. Nie jest nawet ważne, że ta szczepionka nigdy nie była testowana na raka. Ważne jest to, że zatwierdzono cenę szczepionki o 30% wyższą, aniżeli rynkowa i nie obliczono nawet orientacyjnie, ile to pieniędzy podatnika przeleją i wyprowadzą z kraju do firm prywatnych z tego powodu. Jak bardzo obniżone zostaną kwoty przeznaczone na leczenie innych chorób.
  Że posłów te sprawy zupełnie nie interesują, najwyżej narzucą większy podatek, widzimy chociażby po chwaleniu się demokratycznych posłów, jakie to pracowite mieli życie, przegłosowując 200, czy 300 ustaw. Ci ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, że w ten sposób kompromitują się, udowadniając, że są po prostu maszynką do głosowania. Nie są w stanie przeczytać tych uchwalonych ustaw i bardzo często tłumaczą się przed kamerami, że nie mieli czasu zapoznać się z ustawą, ale głosowali. Nie zapominajmy, że duża cześć spośród nich kończy naukę dopiero będąc posłami; niektórzy jeszcze w liceach, a niektórzy na licencjatach.

 

5. OCHRONA, SKUTECZNOŚĆ

 1. Ochrona kupiona od mafii jest ochroną prawdziwą. Naprawdę nieczęsto się zdarza, aby ktoś niszczył zakład, czy dom, będący pod ochroną mafii. 
 2. Ochrona, jaką zapewnia Tobie państwo demokratyczne, jest jedynie iluzoryczna. Państwo pod pretekstem organizacji tej ochrony, zabiera Tobie znaczne kwoty. Dzwonienie na Policję, czy Pogotowie Ratunkowe, rzadko kończy się pozytywnie, a zgłoszenie faktu na przykład włamania, jeszcze rzadziej schwytaniem sprawcy i odzyskaniem mienia. Wiem to z własnego doświadczenia. Nawet schwytanie złodzieja na gorącym uczynku zostało przez prokuraturę rozmyte i złodziej uniknął kary. Sam musisz się domyśleć, jakie tutaj zadziałały argumenty.

 

6. OCHRONA, FINANSE

 1. Opłata jaką pobiera mafia za ochronę, jest zdecydowanie mniejsza, aniżeli opłaty, jakie pod postacią podatków pobiera państwo. Opłata mafijna to jest około 10 – 15 procent dochodu. Nie ma zbędnej biurokracji, nie ma stosów papierkowej roboty, która nikomu do niczego nie służy. 
 2. Opłaty jakie pobiera państwo pod pretekstem ochrony są zdecydowanie wyższe, sięgają od 50% do nawet, z pochodnymi, 80% wynagrodzenia brutto, a nie dochodu. Dodatkowo zajmuje dużo czasu przygotowanie całej papierkowej biurokracji. A już nie daj Panie Boże, jak jakiś papierek jest wypełniony nie tak. Znam przykłady działania takich kontroli. Przeprowadzenie remanentu w prywatnym sklepie wielobranżowym to był jeden wieczór. W podobnym sklepie państwowym przeprowadzenie remanentu trwało miesiąc. Przez cały miesiąc sklep był zamknięty. Ale kogoś obchodziły straty?

 

7. DOKUMENTACJA I JAKOŚĆ

 1. W mafii brak jakiejkolwiek dokumentacji. Zmniejsza to w znacznym stopniu koszty prowadzenia działalności. Mafii nie interesuje, co sprzedajesz i w jaki sposób. Masz po prostu przynosić dochód dla siebie i te 10 % dla mafii. 
 2. W demokratycznym państwie urzędnika przede wszystkim interesuje dokumentacja. Jeżeli dokumentacja jest prawidłowa, to możesz gwiazdki z nieba sprzedawać i nikogo to nie obchodzi. Możesz truciznę sprzedawać pod pretekstem soli i żadnego państwowego urzędnika to nie obchodzi. Możesz „truć” ludzi poprzez stare mammografy i urzędnika państwowego to nie obchodzi.

 

8. PRACA

 1. W mafii praca jest celem i mafii zależy, aby Twoje przedsiębiorstwo rozwijało się prawidłowo i przynosiło zysk. Jeżeli będziesz sprzedawał dobry towar i ludzie będą chcieli go kupować, to mafia nie tylko nie będzie Tobie przeszkadzała, ale pomoże, nawet jeśli to będą narkotyki. 
 2. W demokratycznym państwie urzędnikom zależy na zlikwidowaniu Twojego przedsiębiorstwa. Dlaczego masz mieć lepiej od nich? W tym celu, w tak umiejętny sposób prowadzi się kontrole, aby obłożyć Twój zakład domiarami i doprowadzić do ruiny. Typowym przykładem jest inż. Roman Kluska, czy dawniej zniszczenie inż. Adama Karpińskiego [pierwszy minikomputer K-202].  Nikt nie został ukarany. Wręcz przeciwnie facet, który zniszczył p. Kluskę, awansował. Wiadomo, człowiek do wszystkiego. Jak wykazało doświadczenie, stworzenie specjalnych oddziałów do walki z narkotykami zwiększyło ilość narkotyków na rynku. Talibowie potrafili ograniczyć pola upraw maku do 180 ton rocznie. Po wejściu oddziałów amerykańskich nastąpił wzrost produkcji narkotyków w Afganistanie do ponad 4000 ton. Jedynymi środkami transportu na dużą skalą dysponuje wojsko. Można by te działania nazwać  Trzecia Wojną Opiumową. Przypomnę, że dwie wojny opiumowe prowadzili Anglicy. Doprowadziły one do likwidacji samodzielności państwa chińskiego

 

9.BROŃ

 1. Mafia i broń.Broń jest potrzebna każdemu człowiekowi do obrony. Jest to elementarna wiedza, wynikająca z doświadczenia kilku tysięcy lat historii. Mafia nie tylko nie zabrania Tobie posiadania broni do obrony domu, czy miejsca pracy, ale dostarczy ją tobie w najlepszym gatunku i dobrej cenie. 
 2. W demokratycznych państwach jest całkowity zakaz posiadania broni przez społeczeństwo, ponieważ rzekomo państwo zajmuje się obroną. Jak to wygląda w praktyce, każdy wie.

 

10. UBRANIE, PIJAR

 1. Wbrew całej nagonce mass mediów głównego nurtu dezinformacji, jakoś prawdziwych bossów mafii nie widać i nie pchają się na ekrany, czyli nie muszą pieniędzy podatnika marnować na tworzenie swojego obrazu u wyborców, czyli opłacać pijar. 
 2. W demokratycznych państwach rządy wydają cała masę pieniędzy na budowę swojego wizerunku. Widzisz to na wszelkiego rodzaju bilbordach, w programach telewizyjnych. Oczywiście, nie wydają swoich pieniędzy, tylko podatnika. Proszę zauważyć, że pozycja „PIJAR RZĄDU” NIE  JEST ZATWIERDZANA PRZEZ SEJM. Pieniądze na reklamę i wygląd  polityka, zakup samochodów na własny użytek, giną gdzieś tam w odmętach, a to fryzjer, a to kosmetyczka etc. A co robić jak zabraknie w tym worku? Są dwa wyjścia: albo dodać nowe podatki, tak jak to się obecnie, przygotować dodanie podatku katastralnego, czyli wprowadzić podwójne opodatkowanie. Albo pożyczyć z prywatnego banku i niech się potem martwią wnukowie. Co doskonale zrobiono przez ostatnie 25 lat, szczególnie za czasów p. Wincenta R.

 

Musisz więc sam wybierać, czy chcesz brać udział w tym cyrku, czy nie. Pamiętaj, to z ciebie się śmieją.

 

P.S. Przepraszam, wszystich, którym nie odpowiedzialem na e-maila, ale istnieje cenzura i nie wszytko dochodzi do mnie. Jeżeli więc w przeiągu 2 dni nie odpiszę to znaczy, ze nie otrzymałem e-maila. Prosze wysłać ponownie.

Dr Jerzy Jaśkowski
[email protected]
Gdańsk, 8 września 2015

 

 • Zdjęcie główne: Purple Gang działający w Detroit, Michigan – roku 1920. Szefem gangu był Abe Bernstein. Fot. za legendsofamerica.com / wybór zdjęcia wg.pco 

 

 

Więcej opracowań dr. Jerzego Jaśkowskiego na naszym portalu   >    >    >  TUTAJ.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2015.09.17

Dr Jerzy Jaśkowski

Autor: Dr Jerzy Jaśkowski