Mirosław Kokoszkiewicz (Kokos26): „Pilecki” na ekranach


Warszawska-Gazeta-logo

Mirosław Kokoszkiewicz (kokos26). Fot. wPolityce.pl
Mirosław Kokoszkiewicz (kokos26).
Fot. wPolityce.pl

Bardzo gorzka to satysfakcja. Jeden z największych bohaterów nie tylko Polski, ale świata doczekał się filmu dopiero 26 lat po tak zwanym odzyskaniu przez Polskę wolności.

Przez ponad ćwierć wieku polskie państwo nie widziało potrzeby by taki film w ogóle powstał. Mało tego – to państwo nie widziało takiej potrzeby nawet dzisiaj.

Na film musieli zrzucić się sami Polacy ponieważ ani władza ani kierowany przez 10 lat przez Agnieszkę Odorowicz, Polski Instytut Sztuki Filmowej nie chcieli dołożyć ani złotówki. W tym samym czasie hojnie obdarowywano tych „twórców”, którzy pluli na Polskę, szkalowali ją lub kręcili panegiryczne filmy o pseudo-bohaterach typu agent SB „Bolek” Wałęsa.

Żyjemy w czasach, w których dbanie o dobre imię własnego narodu oraz prawdę historyczną wymaga nie tylko publicznego piętnowania kłamców i zdrajców czy wytaczania im procesów sądowych.

Poważne państwo nie powinno szczędzić środków na pokazywanie światu swojej historii oraz wspaniałych życiorysów prawdziwych bohaterów także za pomocą realizowanych z wielkim rozmachem produkcji filmowych.

Polska po 1989 roku z premedytacją tego zaniechała podtykając nam jako bohaterów takie wzorce-zakalce III RP jak Kuroń, Geremek, Michnik czy duet zbrodniarzy, Kiszczak-Jaruzelski.

Dlatego miał rację prezydent Duda, mówiąc podczas premiery filmu „Pilecki”:

„Ten człowiek położył wielkie zasługi dla Polski i zamiast odebrać należne mu honory, został przez komunistów zdradziecko zamordowany. […] Cóż to za wolność, w której państwo nie widzi potrzeby upamiętnienia bohatera, nie widzi potrzeby budowania postaw obywatelskich biorąc za wzór tak bohaterskich ludzi.”

Pełna zgoda panie prezydencie. O tym państwie można powiedzieć wiele, ale w żadnym razie nie to, że jest to państwo polskie.

My tej prawdziwej Polski z niecierpliwością wyczekujemy i to nie od ćwierćwiecza ale już od 70 lat.

Wierzymy, że pański wybór na prezydenta i odwaga w mówieniu prawdy są zwiastunem tej nadchodzącej prawdziwej i wolnej Polski.

 

  • Tekst pochodzi z najnowszego numeru Warszawskiej Gazety. Od dziś w kioskach.

 

Mirosław Kokoszkiewicz (kokos26)

Publicysta tygodników Warszawska Gazeta i Polska Niepodległa oraz miesięcznika Zakazana Historia. Autor książek „Jak zabijano Polskę” i „Polacy, już czas”.

 

 

Przeczytaj więcej tekstów Mirosława Kokoszkiewicza na naszym portalu  >  >  >  > TUTAJ . 

 

PILECKI – oficjalny zwiastun filmu (trailer)

Źródło:    KONDRAT-MEDIA    ..

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2015.10.04

Mirosław Kokoszkiewicz

Autor: Mirosław Kokoszkiewicz