Marek Wysocki: Czas na wojenne rozrachunki


usopal-logo-1

ii-wojana-rozbior-polski
Mapa za prawymsierpowym.pl

Rocznice wybuchu Drugiej Wojny Światowej, co roku nabierają w Naszym Kraju coraz to większego rozmachu. Choć od daty 1 września 1939 roku minęło już 76 lat nikt z naszych przedstawicieli nie dokonał i nadal nie dokonuje publicznego rozrachunku tych tragicznych dla Naszego Narodu wydarzeń. Nikt z wybranych, podobno przez nasz samych, politycznych przywódców Naszego Kraju nie zażądał od Francji i Anglii oficjalnych przeprosin za zdradę, jakiej te dwa „sprzymierzone” państwa dopuściły się w obliczu ataku na Polskę. Nikt nie zażądał od nich rekompensaty za straty w ludziach i straty materialne poniesione przez Polskę w wyniku złamania przez te zdradzieckie kraje umów międzynarodowych, będących przecież kontraktem, który Polski Rząd pomimo przegranej wojny w kraju wypełnił wysyłając naszych żołnierzy do obrony Francji, a po jej haniebnym upadku także do obrany Wysp Brytyjskich.

Francuzi ogłosili w 1939 roku, że za Gdańsk umierać nie będą, a Polacy w ramach jednostronnego wypełnienia paktu wojskowego z Francją, ginęli w obronie Paryża! Anglicy wypowiedzieli wojnę Niemcom i – rozpoczęli wewnętrzną propagandę medialną przeciwko konającej Polsce, ale nasi bohaterscy lotnicy nie szczędzili krwi w obronie ich kraju. Czekaliśmy na przeprosiny i rekompensatę już wystarczająco długo, teraz nadszedł czas wstąpienia na drogę sądową i odebrania od Anglii i Francji należności za złamanie kontraktu. Podobne sprawy sądowe w międzynarodowych sądach muszą być jak najszybciej wytoczone Niemcom i Rosji. Niemcy, co prawda straciły na rzecz Polski sporą część terytorium, ale kwestia ta jak dotąd nie znalazła swojego prawnego rozwiązania, powodując coraz bardziej głośne roszczenia ze strony, jakoby wypędzonych ze swoich domów, obywateli niemieckich. Rosja, jako agresor z 17 września 1939 roku odpowiedzialna jest w rzeczywistości za jeszcze większe straty, jakie poniósł Nasz Kraj, gdyż okupacja jej wojsk na terytorium Polski skończyła się dopiero w 1993 roku. Straty materialne i ludzkie spowodowane agresją wojskową, fizycznym unicestwieniem elity narodowej i milionów zwykłych obywateli, wprowadzenie i utrzymywanie przez 50 lat okrutnego reżimu komunistycznego, spowodowało niepowetowane straty, których zadośćuczynienia musimy domagać się na drodze sądu międzynarodowego. Zapewne druga strona przedstawi swój rachunek, ale tylko poprzez uzyskanie prawomocnego wyroku sądu i wypłacenie stosownych odszkodowań możemy w przyszłości uniknąć niechęci czy nawet nienawiści pomiędzy obywatelami Polski i naszymi dłużnikami Francją, Anglią, Rosją i Niemcami. Dlaczego wymieniłem te państwa w takiej kolejności? Pomimo wszystko Rosja i Niemcy byli naszymi wrogami, Francja i Anglia „przyjaciółmi”, którzy nas w haniebny sposób zdradzili i to z powodu ich zdrady wszystko potoczyło się dla nas tak tragicznie.

Ile się nam należy? Pozwolę sobie przedstawić Państwu zestawienie strat, jakie poniosły w wyniku działań wojennych państwa zaangażowane, wtedy zapewne łatwiej będzie nam, jak i im, zrozumieć skalę wyrządzonych Polakom krzywd.

straty-ludzkie-w-II-ws-Marek-Wysocki

Marek Wysocki
[email protected]

 

Źródło:   http://www.usopal.pl/publicystyka/4536-czas-na-wojenne-rozrachunki , 6 września 2015
Zdjęcie zniszczonej Warszawy po II Wojnie Światowej. Za: Kresowiacy.com , 17 sierpnia 2014 / Wybór zdjęcia wg.pco

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

 , 2015.10.05
Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane