Abp Tomasz Peta: w wypowiedziach niektórych ojców synodalnych można wyczuć „swąd szatana”


polonia-christiana-logo

„Błogosławiony Paweł VI w 1972 roku powiedział: przez jakąś szczelinę wdarł się do Kościoła Bożego swąd szatana. Jestem przekonany, że były to profetyczne słowa świętego papieża, autora Humanae vitae. Podczas zeszłorocznego synodu swąd szatana próbował wejść do Auli Pawła VI” – powiedział w trakcie interwencji synodalne arcybiskup Tomasz Peta, kierujący archidiecezją Najświętszej Maryi Panny w Astanie.

 

Arcybiskup Tomasz Peta wskazał na fakty świadczące o szatańskim ataku. Chodzi propozycję, by dopuszczać do Komunii świętej rozwodników żyjących w pozamałżeńskich związkach cywilnych, stwierdzenie, że konkubinat może mieć pewną wartość i twierdzenie, że homoseksualizm jest rzeczą naturalną.

„Niektórzy ojcowie synodalni nie zrozumieli prawidłowo apelu papieża Franciszka o otwartą dyskusję i zaczęli przedstawiać pomysły sprzeczne z dwutysiącletnią Tradycją Kościoła, zakorzenioną w Wiecznym Słowie Boga. Niestety, dalej możemy odczuć ten piekielny dym w niektórych pozycjach Instrumentum laboris, a także w tegorocznych wystąpieniach niektórych ojców synodalnych” – powiedział w trakcie synodu arcybiskup Peta.

„Moim zdaniem, główne zadanie synodu polega ponownym wskazaniu na Ewangelię małżeństwa i rodziny, a to oznacza wskazanie na nauczanie naszego Zbawiciela. Nie wolno niszczyć fundamentów, niszczyć opoki” – tłumaczył polski hierarcha.

„Oby Duch Święty, który zawsze zwycięża w Kościele, oświetla nasz wszystkich w poszukiwaniu prawdziwego dobra rodziny i całego świata. Maryjo, Matko Kościoła, módl się za nami!” – relacjonuje wypowiedź serwis voiceofthefamily.com.

Arcybiskup Tomasz Peta urodził się w Inowrocławiu w roku 1951. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1976 w Gnieźnie z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego, od 1990 roku posługę duszpasterską pełnił w Kazachstanie. W 1999 roku został mianowany administratorem apostolskim w Astanie, sakrę biskupią przyjął dwa lata później. Arcybiskup Peta jest przewodniczącym Konferencji Biskupów Katolickich Kazachstanu, od roku 2008 jest członkiem watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa.

 

  • Źródło: voiceofthefamily.com

mat

Fot. Donatelia Giagnori / EIDON/MAXPPP/FORUM

Za: http://www.pch24.pl/arcybiskup-peta–w-wypowiedziach-niektorych-ojcow-synodalnych-mozna-wyczuc-swad-szatana,38790,i.html, 2015-10-15

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2015.10.15

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci