USOPAŁ: Przesłanie prezesa Jana Kobylańskiego na XV Inaugurację Roku Akademickiego w WSKSiM w Toruniu


USOPAL-naglowek1

Montevideo, 16.10.2015

 

Przesłanie na XV Inaugurację Roku Akademickiego w WSKSiM w Toruniu

 

Czcigodny Ojciec Dyrektor

Dr Tadeusz Rydzyk CSsR – założyciel tejże uczelni, jak również Radia Maryja, Telewizji TRWAM oraz innych wielkich dzieł

Przewielebny Ojciec Rektor dr Zdzisław Klafka CSsR
Z okazji inauguracji nowego roku akademickiego 2016-17 pragnąłbym na ręce Założyciela Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Ojca dr Tadeusza Rydzyka oraz Jego Magnificencji Ojca Rektora dr Zdzisława Klafki przekazać szczere wyrazy szacunku i uznania oraz pozdrowienia skierowane do władz uczelni, profesorów, studentów wszystkich kierunków oraz szanownych gości zaproszonych na tę uroczystość.

Z racji mojego wieku oraz stanu zdrowia nie mogę osobiście uczestniczyć w tej pięknej inauguracji nowego roku akademickiego, ale cieszę się, że w moim imieniu oraz Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej, a także Fundacji Jana Kobylańskiego może to uczynić nasz przedstawiciel na Polskę, ks. dr Roman Piwowarczyk oraz red. Mirosław Kokoszkiewicz z „Warszawskiej Gazety”.

Od wielu lat z wielką satysfakcją obserwujemy dynamiczny rozwój waszej uczelni, która jest jedną z nielicznych tego typu placówek w Polsce opierających swoją działalność edukacyjną na fundamentach, które stanowią wartości chrześcijańskie oraz patriotyzm. Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych trudnych czasach, w których wierze katolickiej, wartościom chrześcijańskim i narodowemu patriotyzmowi środowiska lewackie i neoliberalne wypowiedziały otwartą wojnę. W miarę naszych możliwości staramy się wspierać toruńską uczelnię wiedząc, że jest to wspaniała budowla wznoszona na skale.

 

 

Drodzy studenci,

macie do dyspozycji wspaniałych wykładowców, komfortowo wyposażony Hotel Akademicki, stale rozwijającą się bazę dydaktyczną i rekreacyjną. Przybywa także nowych kierunków studiów. Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Politologia, Informatyka, Kulturoznawstwo to bardzo ważne dziedziny, w których możecie zdobywać wiedzę na toruńskiej uczelni. Musicie jednak pamiętać, że w waszym późniejszym zawodowym życiu często będziecie musieli iść pod prąd wbrew narzucanym modom i pseudonowoczesnym stylom życia, w których nie ma miejsca dla Boga, tradycyjnej rodziny i wartości chrześcijańskich. Będziecie musieli stawić czoła cywilizacji śmierci oraz propagandzie promującej wszelkie dewiacje i nienormalność. Musicie pamiętać o słowach Danuty Siedzikówny „Inki”, która staje się dzisiaj bohaterką i wzorem dla współczesnej polskiej młodzieży. W przemyconym z celi śmierci liście „Inka” napisała: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”. Uczelnia, w której się kształcicie przekazuje wam nie tylko niezbędną wiedzę, ale pragnie, abyście w trudnych momentach swojego życia oraz w chwilach zwątpienia, które spotykają każdego człowieka mogli powiedzieć: Zachowałam, zachowałem się jak trzeba.

 

Drodzy zebrani,

uczelnia ta kształci nie tylko przyszłych dziennikarzy, ale również przyszłych polityków. Dlatego w tym miejscu jakże ważne jest przypomnienie, iż w najbliższym czasie odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Koniecznie prosimy zatem wszystkich obywateli i obywatelki, aby poszli zagłosować. Każdy głos jest ważny. Mamy już dzisiaj satysfakcję, że nowy prezydent Polski Andrzej Duda jest Polakiem. Potrzebuje on poparcia Parlamentu, aby móc prowadzić nasz naród w nowym kierunku odbudowy państwa polskiego. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy rodacy poszli zagłosować na prawdziwych Polaków, którzy będą podporą dla nowego prezydenta. My zawsze przypominamy przy okazji tak szczególnych wydarzeń panstwowych o staropolskim haśle: BÓG, HONOR I OJCZYZNA. Jesteśmy przekonani, że to będzie sukces nas wszyskich, całego narodu.

Na koniec jeszcze raz pragnę pogratulować Ojcu Dyrektorowi dr Tadeuszowi Rydzykowi, Ojcu Rektorowi dr Zdzisławowi Klafce, profesorom, wszystkim pracownikom Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, oraz studentom i absolwentom – tego wspaniałego dzieła, jakim jest toruńska uczelnia. Życzę Wam wszystkim dużo sił, wytrwałości i wielu sukcesów. Wszystkim zaś studentom dedykuje te słowa Świętego Jana Pawła II, którego pomnik stoi i bram waszej uczelni: Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi. Znałem młodzież polską i nie zawiodłem się nigdy na niej. Świat was potrzebuje. Potrzebuje was Kościół. Przyszłość Polski od was zależy. Budujcie i umacniajcie na polskiej ziemi cywilizację miłości.
Jan Kobylański
Prezes USOPAŁ

 

Źródło: Info USOPAŁ 2025-A-184 (VIIL.19.677)

 

  • Zdjęcie: Inauguracja roku akademickiego 2015 w WSNSiM w Toruniu, 16 październik 2015. Fot. za YouTube/TVTrwam

 

Przczytaj więcej na naszym portalu na temat :

–  Jan Kobylanski   .

–  USOPAŁ  .

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.10.16

 

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane