Warszawa: Marsz Niepodległości 2015 Rondo Dmowskiego godz 14:00 / Msza św. w intencji Ojczyzny o 12:00 w św. Barbarze na Nowogrodzkiej


MARSZ-NIEPODLEGŁOŚCI-logo

11.11.2015 spotkajmy się w Warszawie, by zamanifestować naszą narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego. Niepodległa Polska to wartość bezcenna. Naród silny i nowoczesny musi kształtować swój byt w niezależnym państwie, będącym podmiotem, a nie przedmiotem stosunków międzynarodowych. Prawdziwie suwerenna, oparta o solidne fundamenty narodowej tożsamości i przywiązania do tradycji, Rzeczpospolita, to najlepszy gwarant sukcesu – zarówno całego społeczeństwa, jak i poszczególnych jednostek. 11 listopada przemaszerujemy, by wyrazić naszą wolę walki o silną i wielką Polskę.

Spotykamy się o godz. 12:00 w kościele pod wezwaniem św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51 na Mszy św. w intencji Ojczyzny.

Wśród Księży koncelebrujących Mszę Świętą będą:

  • Ksiądz Prałat dr Maciej Szymański.
  • Ksiądz Prałat dr Roman Kneblewski
  • Ksiądz dr Jarosław Wąsowicz SDB

Parafia Rzymskokatolicka św. Barbary
ul. Nowogrodzka 51
http://swbarbara.warszawa.pl/historia-parafii/

 

Informacje:

Artykuły:

Apele, oświadczenia i sprostowania:

Więcej aktulnych informacji o marszu na portalu MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI.

 

Na Marsz Niepodległości 2015 zapraszają:

 

Jan Pospieszalski, muzyk i dziennikarz, prowadzący program telewizyjny „Bliżej”.

 

Robert Winnicki, poseł na Sejm – zaproszenie i informacje o Marszu Niepodległości

https://www.youtube.com/watch?v=FnPdA4x3MF8

 

Wszelkie swoje propozycje materiałów graficznych i wideo prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Wsparcie finansowe – zachęcamy do wpłat każdy grosz pomoże naszej inicjatywie! :

Wesprzyj Marsz Niepodległości

Wszystkich chcących pomóc zachęcamy do dokonywania wpłat na niżej podane konto:
Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości”
ul. Majdańska 1 lok.11 04-088 Warszawa
nr rach. 33 2130 0004 2001 0591 0831 0001
W tytule koniecznie proszę wpisać: Darowizna na cele statutowe
Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy): VOWAPLP1

 

Prawne wsparcie Marszu

Podajemy numer telefonu komórkowego – 690 357 736 –  pod którym w dniach 10-12 listopada br. będzie można  uzyskać bezpłatnej porady prawnej i wsparcia w sprawach związanych z ewentualnymi bezprawnymi działaniami organów publicznych dotyczących uczestników Marszu Niepodległości. W tych dniach dyżur telefoniczny pełnić będą prawnicy, którzy będą udzielać porad m.in. w zakresie postępowania w czasie kontroli policyjnych na dojazdach do Warszawy czy też zatrzymań dokonywanych przez służby na terenie samego miasta. Potrzeba wsparcia telefonicznego pojawiła się po poprzednich Marszach gdy służby państwowe utrudniały manifestantom dojazd na zgromadzenie urządzając liczne kontrole drogowe, przeciągające się godzinami czynności legitymowania osób a nawet przetrzymywania osób na komisariatach.

Przypominamy również adres mailowy: [email protected] na który prosimy przesyłać ewentualne prośby o wsparcie prawne z tytułu represji związanych z uczestnictwem w Marszu Niepodległości czy też fakty dokonanych przez służby państwowe naruszeń prawa. Na ww. adres mailowy przyjmujemy również zgłoszenia uczestnictwa w Zespole Prawnym Marszu.

Zapraszamy do wysłuchania mec. Marcin Iwanowski z Zespołu Prawnego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Rozmowa dotyczyła praw uczestników manifestacji i zgromadzeń publicznych w kontekście zbliżającego się Marszu Niepodległości. Poruszona została również kwestia praw i obowiązków służb mundurowych.

Źródło:  https://marszniepodleglosci.pl/ , 10 listopada 2015

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.11.10

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane