CitizenGo: Poprzyjcie apel o pomoc chrześcijanom w Nigerii, prosi bp. Oliver Dash Doeme.


CitizenGO

 

Szczęść Boże,

Nazywam się Oliver Dash Doeme i jestem biskupem Maiduguri w Nigerii. Dziękuję CitizenGO za możliwość skontaktowania się z Wami bezpośrednio.

Piszę do Was, aby poprosić Was o wsparcie. Podpiszcie apel o pomoc w aspekcie politycznym, ekonomicznym i militarnym w walce z Boko Haram:

http://www.citizengo.org/pl/pr/30993-chrzescijanie-z-nigerii-prosza-o-pomoc

Niżej nieco opiszę sytuację:

Organizacja terrorystyczna Boko Haram stale intensyfikuje swoje działania w Nigerii, szczególnie przeciw mniejszości chrześcijańskiej. Radykalana gałąź Islamu zwiększyła natężenie ataków w zeszłym październiku, kiedy to dwie kobiety popełniły samobójstwo w ataku bombowym, który spowodował śmierć 11 osób. W przeciągu zeszłych 6 lat Boko Haram zamordowało 150.000 ludzi, większość z nich to chrześcijanie.

Boko Haram jest odpowiedzialne za 2.1 mln wysiedleń w Nigerii. W mojej diecezji spośród 125.000 wiernych chrześcijan 60.000 uciekło.

Jednakże obrona przed atakami okazuje się też skuteczna:

  • W minionym październiku żołnierze uratowali 338 zakładników, kobiety i dzieci.
  • Armia rozprowadza plakaty z wizerunkami wzorcowych członków straży ochotniczej.
  • 150 dżihadystów zostało zabitych podczas operacji militarnych.
  • USA wysłało 300 oddziałów do Kamerunu w celach wywiadowczych i obserwacyjnych.
  • Francja organizuje szczyt, w którym uczestniczyć będą kraje zaangażowane w konflikt, by porozumieć się w sprawie powstrzymania przemocy w Nigerii.

Niektórzy spośród mieszkańców moich diecezji powracają, ale brakuje im podstawowych środków do życia: jedzenia, lekarstw, a nawet schronienia. Proszę, abyście razem ze mną podpisali apel o międzynarodową pomoc dla nich:

http://www.citizengo.org/pl/pr/30993-chrzescijanie-z-nigerii-prosza-o-pomoc

Nie boimy się, ponieważ wiemy, że Kościół zawsze wychodził zwycięsko z prześladowań. Wierni są tutaj silni i odważni. Wiem, że przyszłość Kościoła w Nigerii rysuje się w jasnych barwach.

Wiemy też – i to powtarzam mieszkańcom mojej diecezji – że Maryja walczy z nami.

Jednakże, potrzebujemy również solidarności okazanej nam przez międzynarodową społeczność. Mieszkańcy tutaj przechodzą traumę, muszą żyć w fatalnych warunkach. Proszę, abyśmy wspólnie im pomogli i wykonali pierwszy ku temu krok:

http://www.citizengo.org/pl/pr/30993-chrzescijanie-z-nigerii-prosza-o-pomoc

Na koniec dodam, że wiem, że Wy również walczycie z Waszymi „Boko Haram”, jakimi są aborcja i ideologia gender. Walczcie przeciwko tym demonom!

Z góry dziękuję Wam za Waszą pomoc i solidarność. Możecie liczyć na moją modlitwę, o którą również Was proszę.

Szczęść Boże,

Biskup Oliver Dash Doeme, Maiduguri (Nigeria)

PS: Proszę Was, abyście również powiedzieli o tym apelu Waszym przyjaciołom. Może będziecie w stanie przesłać im mój list? Dziękuję Wam z całego serca!

Z Panem Bogiem.

—-

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli,którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalachFacebook lub Twitter.

 

  • Na zdjęciu bp Oliver Doeme Dashe przegląda jeden ze zniszczonych 250 bydynków kościelnych i 20 szkół katolickich. Fot. Acn-aed-ca.org , 02.06.2015 / wybór zdjęcia wg.pco

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2015.11.15

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane