Patrick J. Buchanan: Czy Europa przetrwa inwazję?


Patrick-J-Buchanan-photo-mikechurchcom
Patrick J. Buchanan

Prezydent Węgier Viktor Orban ostrzegał, że obecna masowa imigracja “może zmienić oblicze cywilizacji w Europie.” „Jeśli tak się stanie to nie ma odwrotu od wielokulturowej Europy”, powiedział Orban. „Jeśli popełnimy teraz bład, to będzie juz tak na zawsze.”

Orban przedstawia otwarcie swoje przekonania. Postawił 110-milowy płot na granicy serbskiej, przekierowuje setki tysięcy imigrantów z Węgier do Chorwacji, a stamtąd do Austrii i Niemiec.
W ostatnia niedziele kiedy jedna trzecia miliona przeszła tym szlakiem, Chorwacja zastąpiła centrolewicowy rzad ludzmi z partii prawicowej. Dwa tygodnie temu prawicowy eurosceptyczny PiS odniosł miażdżące zwycięstwo w Polsce.

Gwałtownie spada poparcie dla Angeli Merkel, która otworzyła Niemcy dla miliona imigrantów. W Bawarii CSU, siostrzana partia CDU jest w stanie buntu. Bawaria była główna brama wejścia dla setek tysięcy przybywających imigrantów.

Europa przechodzi największą masową migrację od czasu II wojny światowej, kiedy 14 mln Niemców zostalo wypędzonych z Europy Wschodniej, Prus i Niemiec wschodnich oraz centralnej Europy. Ta masowa migracja zatrzymala sie po dwóch latach. Ale nie widac konca migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Tak długo, jak granice Europy pozostaną otwarte, oni beda przybywac. A ludzie, którzy chcą tu przyjsc, to nie miliony, ale dziesiątki a nawet i setki milionów. I oni wiedzą jak się tutaj dostać.
Trasy prowadza przez Turcję na Bałkany na lądzie lub przez kilka mil morskich od greckich wysp lub z Libii do Lampeduzy i Sycylii lub do hiszpańskiej enklawy na marokańskim wybrzeżu lub na Wyspy Kanaryjskie. Droga jest żmudna, ale nie przekracza ich możliwosci.

Pytanie dlaczego mieliby nie przyjść?

Dlaczego Arabowie i Afrykanie nie mieliby uciekać od tyranii, terroru, biedy i wojny i przyjechać do Europy, żeby miec dobre życie i zaspokoic potrzeby życiowe przewidziane dla ich rodzin przez szczodre państwa opiekuńcze północnej Europy? Co jest ich w stanie powstrzymać? Jean Revel w swojej ksiazce „The Camp of the Saints” okazuje się byc bardziej proroczy niż Aldous Huxley w „Brave New World” czy Orwell „1984”

Biorąc pod uwagę obecny kryzys stojący przed Europą, powstaje pytanie: Czy Unia Europejska przetrwa? Przypomnijmy pytanie Orbana: Czy cywilizacja europejska przetrwa to stulecie?

W tym roku unia monetarna UE, strefa euro, uniknela załamania, ponieważ Ateny skapitulowały i zaaakceptowaly zciskanie pasa, a po ciężkich negocjacjach Niemcy zgodzili się na ratowanie Grecji.
Jak długo członkowie UE Grecy i Klub Srodziemnomorski zgodza sie akceptować te wyrzeczenia? Jak długo Niemcy będą ratować narody, których ludzie lubią pracować mniej godzin, otrzymujac wyjątkowe benefity społeczne?

W ramach Układu z Schengen nie ma żadnych barier w handlu i podróży dla ruchu osób i towarów wewnątrz UE. Jednak w całej Europie ogrodzenia rosną, granice są przywracane a partie z antyimigracyjnymi programami, jak Front Narodowy Marine Le Pen we Francji, zyskują zwolennikow.

Jeśli masowa imigracja nie zostanie wstrzymana, powstanie nacjonalistycznych reżimów kosztem liberałów i lewicowców w Europie jest nieuniknione.

Przy malejacej liczbie urodzeń, ponizej poziomu odtworzenia, Europa starzeje się, kurczy się i umiera. Zostanie zalana przez fale imigrantow i zmieniona na zawsze. Optymiści wskazują na to, ze Ameryka wchłonela 15 milionów przybyszow, którzy przybyli na wielkiej fali imigracji od 1890 do 1920 roku. Ale oni ignorują różnice. W Ameryce byli to imigranci z krajów chrześcijańskich Europy, przyjeżdżający do kraju z historią asymilacji. Wielka fala imigracji zatrzymała się w 1924 roku na 40 lat.

W przeciwieństwie do Ameryki, Europa nigdy nie miala masowej imigracji. Ci, wlewający sie do Europy reprezentuja narody arabskie, afrykańskie i muzułmańskie a nie zydowskie lub europejskie chrześcijanskie. Pochodzą oni z innych cywilizacji i kultur i nie zamierzaja sie asymilowac, ale raczej chca tworzyc enklawy w Europie, które replikują ziemie, skąd przyszli.

W ubiegłym roku Szwajcarzy głosowali na rzecz ograniczenia imigracji. W tym roku Independence Party w Wielkiej Brytanii zyskuje coraz większą popularność a premier David Cameron domaga się reform w karcie UE, zanim odbedzie sie głosowanie czy o w ogóle opuścić UE.

Patrząc na tysiące imigrantów w Calais, kręcących się przy wejściu do tunelu do Dover, Brytyjczycy muszą się zastanawiać czy wykopanie tunelu pod kanałem La Manche do ich wyspiarskiego domu było mądre.

Zagrożenie wywolane przez masową migracje do Europy stawia kwestie przetrwania. Czy cywilizacja którą stworzyli ludzie innej rasy i religii przetrwa wymiane populacji? Zapytajcie o to rdzennych Amerykanów, czyli Indian.

Czy Europa pozostanie Europą jeśli bedzie zalana przez Arabów, muzułmanów, Azjatów i Afrykanów? Co utrzyma Europę? Wolny handel?

W 1981 roku, kiedy Solidarność została zmiażdżona przez reżim w Warszawie na rozkaz Moskwy, Amerykanie wznosili okrzyk – “Żeby Polska była Polską.” Pewnego dnia pojawią się głosy po drugiej stronie Atlantykun, wzywające do zakończenia tej inwaz ji, jeśli będzie to konieczne nawet przy użyciu siły, pod hasłem:“Żeby Europa była Europą“

http://www.cnsnews.com/commentary/patrick-j-buchanan/can-europe-survive-invasion

Patrick J. Buchanan
(Z angielskiego tłumaczył Jan Saski)

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2015.11.24

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane