Ochroniarze z Polski pomagają izraelskiej policji i armii w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Izraela.


PRP-Patriotyczny-Ruch-Polski-logo

 

Polska ochrona w Jerozolimie

W Izraelu jest już pierwsza grupa polskich ochroniarzy, którzy wspierają armię tego kraju.

W Izraelu jest grupa 20 ochroniarzy firmy City Security. – Przebywają oni w Izraelu w ramach pilotażu. W czasie tej wizyty nawiązana została współpraca z przedstawicielami izraelskiego rządu. Ustalony został także harmonogram kolejnych działań, a także szkoleń organizowanych dla ochroniarzy, którzy będą pilnowali porządku w Jerozolimie – mówi nam Lena Klaudel, z Fundacji From The Depths, która organizuje spotkania.

Polscy ochroniarze uczestniczyli już w patrolu po jerozolimskiej starówce. Towarzyszyli izraelskim żołnierzom, którzy patrolują ten teren.

– Było dla nas potężnym przeżyciem pokonanie wspólnej drogi przez Polaków i Żydów w Ziemi Świętej. To doświadczenie na pewno stworzy wspólną więź i zrozumienie naszych działań. Jestem głęboko przekonany, że możemy tworzyć partnerstwo na każdym poziomie, politycznych, organizacji edukacyjnych i biznesu. Im więcej czasu spędzamy razem, tym lepiej się rozumiemy – tłumaczy Jonny Daniels, twórca Fundacji, organizator wyjazdu ochroniarzy do Izraela.

– Przy współpracy z From the Depths rozpoczęliśmy proces wysyłania do Izraela naszych najlepszych ochroniarzy. Nasza 20 osobowa misja do Izraela to niezwykle emocjonalne oraz wzbogacające zawodowe doświadczenie. Terroryzm w Europie się zmienia, a my jesteśmy odpowiedzialni za tych których chronimy – dodaje Beniamin Krasicki, właściciel firmy.

Ochroniarze odbyli szkolenie z udziałem izraelskich antyterrorystów, poznali procedury działania w sytuacjach zagrożenia terrorystycznego na ulicach, spotkali się także z wiceministrem obrony Izraela Eli Ben Dahan oraz wiceprzewodniczącym Knesetu i członkiem władz izraelskiej Partii Pracy – Hilikiem Barem.

– Obserwowanie tego, jak działa izraelski system przeciwdziałania terroryzmowi to dla kogoś takiego, jak ja, niezwykła okazja. Te rozwiązania, wypracowane w ciągu blisko 60 lat aktywnego przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym stanowią w większości tropy, którymi podąża później cały świat. Móc je oglądać u źródła, szukać nowych pomysłów i metod walki z terroryzmem, które – po odpowiednim dostosowaniu do naszych warunków prawnych i organizacyjnych – można potencjalnie zaszczepić w Polsce, to naprawdę ważny aspekt naszego pobytu w Izraelu – tłumaczy Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, który też przebywa w Izraelu.

Wizyta polskich ochroniarzy jest efektem deklaracji Benjamina Krasickiego, prezesa firmy ochroniarskiej City Security, który we wrześniu zdecydował wysłać do Izraela stu najlepszych swoich ludzi, do ochrony mieszkańców Jerozolimy przed atakami terrorystycznymi ze strony muzułmańskich fanatyków (to głównie nożownicy, którzy atakują na ulicach przypadkowe osoby).

Ochroniarze z Polski mają pomagać izraelskiej policji i armii w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Izraela. Prezes City Security zadeklarował, że jest gotów pokryć wszelkie koszty związane z wyjazdem i nie oczekuje wynagrodzenia za ich pracę. Cała operacja będzie kosztowała ok. 700 tys. dolarów.

“Jako obywatele Polski w przeszłości mieliśmy, niestety, bardzo często okazję być świadkami ataków na Żydów” – napisał Krasicki w liście do izraelskiego ministra do spraw bezpieczeństwa. “Dobrze wiemy, że ten kto zaczyna atakować was, na końcu obraca się również przeciwko nam” – dodał nawiązując do II wojny światowej.

Krasicki zapewnia, że ochroniarze, którzy pojadą do Izraela, są ochotnikami. W rozmowach z izraelskimi mediami szef City Security tłumaczył, że złożenie przez niego propozycji rządowi Izraela ma związek z historią jego rodziny. Jego babcia, Róża Sobańska, miała ukrywać Żydów w swoim pałacu w Guzowie koło Żyrardowie w czasie II wojny światowej.

Jego zdaniem ochroniarze, którzy pojadą do Izraela, będą mieli także okazję podwyższyć swoich umiejętności dzięki współpracy z izraelskimi służbami. Eksperci nie mają wątpliwości, że to także okazja do poprawienia wizerunku firmy, a także zyskania nowych kontraktów.

Pomysł wysłania polskich ochroniarzy do Izraela odbił się dużym echem w izraelskich mediach. Komentarze internautów pod artykułami były entuzjastyczne.

Firma City Security coraz szybciej awansuje w branżowych rankingach. Od ponad dwóch lat należy ona do międzynarodowej Grupy M2CS. W zeszłym roku grupa, która prowadzi interesy w 7  krajach Europy  od Turcji po Rosję, w samej tylko Polsce osiągnęła rekordowe 130,1 mln zł. przychodu i odnotował aż 21 procentowy wzrost organiczny – to spore osiągniecie na trudnym  rynku.

– Sprawdza się strategia która legła u podstaw tworzenia grupy, czyli budowanie wspólnej, zintegrowanej oferty ochrony,  m. in. dla właścicieli  sieci galerii handlowych w krajach całego regionu. To ułatwia kontraktowanie usług – mówi  Marcin Sejdak wiceprezes City Security i całej Grupy M2CS.

Samo City Security ma już w swoim portfelu umowy na ochronę 55 centrów handlowych w kraju (grupa M2CS ma ich pod opieką 126 w całym regionie). A to nie ostatnie słowo przedsiębiorców. Swój pakiet rozszerzają na nowe usługi m.in. facility management czyli kompleksowe zarządzanie obiektami handlowymi i biurowymi wraz z ich utrzymaniem, sprzątaniem, czy zabezpieczeniem technicznym.

–  W zeszłym roku powiększyliśmy znacznie liczbę chronionych obiektów, koncentrując się przede wszystkim na dużych centrach handlowych, biurowych czy logistycznych, osiedlach mieszkaniowych i obiektach użyteczności publicznej – w tym należących do tzw. infrastruktury krytycznej i wojskowej – potwierdza Beniamin Krasicki.

Oferuje ona także niestandardowe usługi: na specjalne zlecenia jej specjaliści  mogą zabezpieczyć  korporacyjne pomieszczenia i gabinety prezesów przed podsłuchami.

Foto: rp.pl

Za: http://www.wicipolskie.org/?p=15079  ,  10 grudnia 2015

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2015.12.10

 

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci