Poseł Robert Winnicki złożył oficjalne zapytanie do rządu: skąd biorą się pieniądze dla Ukrainy?


Prosto-z-mostu-logo

 

Poseł Robert Winnicki złożył oficjalne zapytanie do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Młody poseł w interpelacji pyta m.in o źródła finansowania pożyczki dla Ukrainy oraz popularność banderyzmu za wschodnią granicą.

Interpelacja jest skierowana do ministra finansów i ministra spraw zagranicznych. Winnicki pyta o następujące kwestie:

1) Jakie warunki postawiono rządowi Ukrainy w ramach udzielenia pożyczki?

2) Czy rząd sprawdził uprzednio zdolności Ukrainy do spłaty kredytu – szczególnie w kontekście odmowy spłaty długu przez Ukrainę wobec Federacji Rosyjskiej o wysokości ponad 3,582 mld dolarów?

3) Jakie gwarancje uzyskał rząd Rzeczypospolitej ze strony ukraińskiej, iż kredyt zostanie spłacony?

4) Jakie będzie źródło sfinansowania kredytu?

5) Czy udzielenie kredytu uzależniono od położenia polskiej mniejszości narodowej, w tym wspólnoty rzymskich katolików na Ukrainie? Czy uwarunkowano pożyczkę konkretnymi posunięciami strony ukraińskiej w kierunku potępienia zbrodni ukraińskich nacjonalistów i upamiętnienia ich ofiar?

6) Czy Ukraina zobowiązała się do spożytkowania kredytu poprzez zawieranie umów z podmiotami z polskim kapitałem?

7) Kto personalnie odpowiada za dopuszczenie do sytuacji, podczas której prezydent Andrzej Duda składał hołd ofiarom zamieszek na Majdanie w towarzystwie czerwono-czarnej flagi Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (dalej: OUN) i czy resort spraw zagranicznych będzie się zwracał o wyciągnięcie z tego faktu konsekwencji służbowych do Kancelarii Prezydenta?

8) Czy stronie ukraińskiej zgłaszano, iż polska strona uważa za gest wysoce nieprzyjazny obecność flag OUN w bezpośrednim otoczeniu polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele?

 

PS

Za: http://prostozmostu.net/kraj/winnicki-pyta-pis-skad-biora-sie-pieniadze-dla-ukrainy , 01.01.2016

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2016.01.01

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci