Bogdan Gizdoń: Jeżeli strona rządowa ma program rozwoju górnictwa, prosimy o udostępnienie tego programu, celem podjęcia nad nim dyskusji przez wszystkich ekspertów.


Jak podaje MONEY.PL prof. Marian Mazurkiewicz (na zdjęciu) z amerykańskiego Uniwersytetu Missouri-Rolla opracował technologię skruszania węgla do poziomu 10-15 mikronów (aktualni rekordziści Chińczycy dysponują technologią umożliwiającą skruszenie do poziomu 45-50 mikronów).

Przy jeszcze większej mikronizacji jestem w stanie otrzymać skruszenie węgla na poziomie poniżej 5 mikronów. Takie paliwo nadaje się do napędu samochodów z silnikami diesla – tłumaczy.

Jak czytamy w tytule artykułu koszt litra tego paliwa to jedynie 25 groszy.

Zainteresowanie badaniami polskiego profesora wyraziła NASA.

 

Ta informacja zainspirowała Bogdana Gizdonia z Komitetu Obrony Polskich Zasobów, który na swojej stronie FB opublikował poniższy materiał:

 

To mnie utwierdza w przekonaniu, że powinna powstać strona internetowa pod patronatem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, aby takie wynalazki nie mogły ginąć, dobre programy które przysłużą się dla rozwoju polski i obywateli. Walczmy o to…

WALCZYMY o polskie kopalnie i złoża węgla, warte setki miliardów złotych. Potrzebujemy wsparcia, Waszego! Odpowiadam na apel Pana Prezydenta!

Odpowiadając na prośbę Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który prosi o wsparcie dla procesu naprawy Rzeczypospolitej, postanowiłem na prośbę Prezydenta odpowiedzieć. Mam pewien pomysł, nad realizacją którego mam nadzieję uzyskać patronat Pana Prezydenta.

Życzyłbym sobie, aby nastał wreszcie czas ekspertów, których wiedza pozwoli wdrożyć w życie wiele projektów z których skorzysta budżet i pozwoli na szybkie bogacenie się narodu polskiego.

Zrobimy stronę internetową, na której będziemy zgłaszać nasze dobre pomysły i projekty. W ten sposób pomożemy nowo wybranej władzy w rozwiązaniu wielu problemów. Jest ich tak wiele, że musimy pomóc rządowi Prawa i Sprawiedliwości w ich rozwiązaniu.

Uważam, że wszystkie dobre pomysły powinny być przedyskutowane w gronie pomysłodawcy i ministerstwa, które temat będzie dotyczył. Naród, suweren, będzie mógł w ten sposób pomagać i w jakimś stopniu wspierać poczynania władzy, która powinna skorzystać z dobrych projektów i patentów stworzonych przez ekspertów i wynalazców.

Wykształcenie nie ma znaczenia, liczy się dobry projekt. Potencjał mamy ogromny, z pomocą Pana Prezydenta doprowadzimy do uruchomienia ogromnych zasobów, które drzemią w narodzie polskim!!!

Sami ocenimy, które projekty przedstawimy stronie rządowej do dyskusji. Tylko dobra wola rządzących jest nam potrzebna. Przez ostatnie 25 lat jej nie było!

Teraz jesteśmy pełni nadziei, że otworzy się możliwość zabrania głosu i czynnego decydowania o naszym, Polaków losie.

Pierwszym projektem który chcę zgłosić jest Nowy Model Biznesowy dla polskiego górnictwa, którego autorem jest Pan Krzysztof Tytko. (podkreślenie PCO)

Uważamy, że PiS powinien się wspierać takimi opracowaniami, przecież nikt nie ma wyłącznego patentu na wiedzę.

Mamy także dopracowaną reformę ZUS, której autorką jest Pani Ewa Miętkiewicz, powinna być wprowadzana w życie równolegle z reformowaniem górnictwa.

Nasze poczynania kierują się polską racją stanu, widzimy zagrożenia, które za względu na nasze bogate doświadczenie w biznesie uważamy, że wiemy jak trzeba rozwiązać i wiemy jak wprowadzić je w życie.

Przez osiem lat Prawo i Sprawiedliwość w polskiej polityce nie miało nic do powiedzenia, było izolowane przez obóz władzy, który w swoim zamyśle miał doprowadzić Polskę do upadku, poprzez ostateczne już wywłaszczenie Polaków z ich najcenniejszego majątku, czyli polskich zasobów naturalnych, głównie węgla kamiennego i prawie Im się to udało.

Następnym krokiem będzie zamach na polską energetykę, co pozbawi Nas suwerenności energetycznej, a tym samym możliwości dynamicznego rozwoju.

Wszystkie dobre projekty autorstwa PiS nie były poddawane pod dyskusję w gronie polityków i ekspertów. Projekty, które miały poprawiać standard życia Polaków były zamrażane przez marszałka sejmu.

Dlatego nowa władza pomna swych doświadczeń, powinna przyjąć ze zrozumieniem nasze działania, powinna rozumieć nasze starania w dążeniu do spotkania z politykami i ekspertami PiS odpowiedzialnymi za polskie górnictwo, wysłuchać nas i doprowadzić do debaty nad Nowym Modelem Biznesowym dla polskiego górnictwa.

Nie popełniajmy obecnie, tak wielkiego błędu zaniechania i ignorancji, którego dopuściła się Platforma i PSL. Każda władza służąca społeczeństwu, powinna w procesy dobrych dla narodu zmian zaangażować cały naród, a przynajmniej tych, którzy swoją postawą i tworzonymi programami pokazują drogę rozwoju naszego kraju. W tak szczególnie trudnej sytuacji nie stać nas na niewykorzystanie tych dobrych rozwiązań, tym bardziej, że dotyczą one kluczowego majątku, który jeśli raz zostanie utracony, to prawdopodobnie nigdy nie będzie już do odzyskania.

Bez wsparcia narodu dla rządu i bez wsparcia rządu dla oddolnych inicjatyw gospodarczych nie ma obecnie możliwości naprawy od podstaw naszego Państwa.

Nowa konstytucja jest nam potrzebna, aby wprowadzić nasz kraj na ścieżkę szybkiego rozwoju, a bez wsparcia narodu uchwalenie nowej konstytucji nie będzie możliwe.

Sektor górnictwa w kontekście Czystych Technologii Węglowych to gałąź przemysłu na której możemy oprzeć nasz szybki rozwój, bo ma ogromny potencjał. Dlatego nie wolno wykluczać żadnego pomysłu, który może przyczynić się do rozwoju polskiego górnictwa i polskiej energetyki, która może zapewnić bezpieczeństwo energetyczne nie tylko Polsce ale całej UE na setki lat.

Prosimy stronę rządową o spotkanie na którym będziemy mogli przedstawić nasz program i bronić rozwiązań zawartych w tym programie.

Uważamy, że po wprowadzeniu Nowego Modelu Biznesowego jesteśmy w stanie zahamować upadek polskiego górnictwa, a wręcz prowadzić je do wyprowadzenia z zapaści do której celowo zostało doprowadzone od 1989 roku. W tym czasie robiono wszystko, aby pogrążyć nasze górnictwo…
Mamy to udokumentowane w Raporcie Marka Adamczyka.

Zrujnowane górnictwo ułatwia wrogie przejęcie przez obcy kapitał.

Tak robiono w minionych latach z każdą gałęzią naszego przemysłu, najpierw doprowadzano do bankructwa, a później w łatwy sposób przejmowano je za bezcen…

Nie udało nam się nawet obronić kolebki Solidarności, Stoczni Gdańskiej.

Jeżeli strona rządowa ma program rozwoju górnictwa, prosimy o udostępnienie tego programu, celem podjęcia nad nim dyskusji przez wszystkich ekspertów.

Stwórzmy jak najszybciej program najlepszy, powinno nam wszystkim na tym zależeć, tym bardziej, że za kilka miesięcy będzie już za późno bo górnictwo za wierzytelności zostanie przejęte przez kapitały, którym zależy na własnym bogaceniu się, a nie na bogaceniu się Polaków.

Z poważaniem:

Bogdan Gizdoń
Komitet Obywatelski Obrony Polskich Zasobów
4 stycznia 2015 r.

 

Źródło:  FB – Bogdan Gizdon , 4.01.2016

 

  • Na zdjęciu: Prof. Marian Mazurkiewicz z amerykańskiego Uniwersytetu Missouri-Rolla. Fot. Marian Mazukiewicz, archiwum prywatne / za m.money.pl.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1, 2016.01.04

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci