Media milczą o wielkiej katastrofie ekologicznej w Kalifornii


Wielka katastrofa ekologiczna trwa w najlepsze w Kalifornii, a media o tym fakcie milczą, bo mają milczeć. Wyciek metanu potrwa tam jeszcze przynajmniej trzy miesiące.

Wyciek metanu ma miejsce w Kanion’ie Aliso, zaledwie 40 kilometrów od Los Angeles. Codziennie do atmosfery ulatnia się tam 1.8 miliona metrów sześciennych metanu, który wycieka z uszkodzonego szybu. Aby zatamować wyciek górnicy muszą dowiercić się na głębokość 2.5 kilometra. Dotychczasowe próby rozwiązania problemu spaliły na panewce. Konieczne było wysiedlenie 2.500 rodzin z osiedla Porter Ranch, zamknięte zostały szkoły i budynki użyteczności publicznej. Domy do czasu rozwiązania problemu straciło ponad 20 tysięcy osób.

Co taki wyciek oznacza dla środowiska? Metan jest wielokrotnie groźniejszy dla atmosfery od CO2 – pod kątem wywoływania efektu cieplarnianego. Według organizacji Enviromental Defense Fund – wyciek w Kanionie Aliso jest równoznaczny z wieloma elektrownia’mi węglowymi pracującymi pełną parą lub 7 milionom pracujących na najwyższych obrotach silników samochodowych.

Szkody będą ogromne. Wyciek doprowadzi do większych szkód niż cała infrastruktura gazowa i naftowa Kalifornii razem wzięta, w ciągu całego roku.

opr. vz

Źródło: radiopomost.com , 6 stycznia 2016

 

 How Corporate Greed Caused the Massive California Methane Leak – by Thom Hartmann January 5, 2016

How Corporate Greed Caused the Massive California Methane Leak – by Thom Hartmann
January 5, 2016

 

 

Read in English:

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-1

, 2016.01.06

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci