Parafia Świętej Rodziny w Kazachstanie – O. Alexey Mitsinskiy MIC.


parafia-kazachstan

Kazachstan, marzec 2016
Drodzy Przyjaciele naszej Misji!

Niech będzie pochwalony Jezus Miłosierny, nasz Bóg i Przyjaciel!

Serdecznie Was witamy w Nowym Roku! Nowy rok a z nim i nowe wyzwania. Jak już wiadomo Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 jest Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia. Ojciec Święty mówi, że miłosierdzie jest źródłem radości, ukojenia i pokoju. I od tego na ile jesteśmy miłosierni zależy bardzo wiele w naszym życiu.

Miłosierdzie to spotkanie z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw. Bóg od samego początku jest obecny w życiu ludzkości. Przebacza nam nasze grzechy, jak również pociesza i daje nadzieję. Jego miłosierdzie zmienia świat. Miłosierdzie nie oznacza słabości Boga, wręcz przeciwnie – jest przejawem Jego wszechmocy. Duch Święty prowadzi nas tak, abyśmy współdziałali w dziele zbawienia, którego dokonał Chrystus. To On będzie naszym Przewodnikiem i Wsparciem.

Dlatego też w tym roku pragniemy utworzyć w naszej parafii grupę miłosierdzia, która będzie docierała do ludzi, do których kapłan nie zawsze może dojść, aby ich wspomagać słowem, czynem i modlitwą. Dopóki to wszystko się kształtuje, to już podjęliśmy zobowiązanie w dokarmianiu ubogich dzieci, którzy doświadczają głodu i chłodu. Czynimy to opłacając dla nich posiłki w szkole. Jest to niejako dzieło miłosierdzia naszej parafii…

Jeszcze jednym naszym wielkim pragnieniem jest urządzenie placu zabaw dla ubogich dzieci. Ponieważ nie ma dla nich miejsca na zabawę, a nieraz nie ma też i domu by się bawić to bawią się na parkingu lub na drodze koło kościoła. Jak na razie to brak odzewu na naszą prośbę oraz chętnych, by wesprzeć nas finansowo w tym dziele. Ale nie upadamy duchem, czekamy na wsparcie, czekamy na miłosierdzie ze strony ludzi dobrej woli ufając, że Pan przyśle tych, którzy będą chcieli nam w tym dobrym dziele pomóc.

Więcej o tym można przeczytać na stronie: www.zrzutka.pl/dladzieci

Po Bożym Narodzeniu rozpoczęła wizyta duszpasterska w naszej parafii, która jeszcze trwa.
Pod koniec stycznia przypadła na naszą parafię kolejna całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze Astanińskiej. Pojechał na nią ks. Proboszcz z jedną z parafianek. Takie wyjazdy mamy co drugi miesiąc.

Aby ubogacić oprawę liturgiczna Mszy św. i innych nabożeństw na wioskach, zakupiliśmy syntezator, który już jest wykorzystywany, co pomaga wiernym głębiej przezywać modlitewne spotkania z Bogiem poprzez śpiew przy akompaniamencie instrumentu.

Obecnie w Kazachstanie trwa kryzys finansowy, z tego też powodu ludzie bardzo cierpią. Dlatego sytuacja jest bardzo napięta. Stąd wszystkim naszym Dobrodziejom oraz ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagrodzi stokrotnie Waszą ofiarność.

Zapraszając na: www.tajynsza.marianie.com i dziękując za każdą ofiarę oraz każdy wyraz pamięci obiecujemy naszą wdzięczną modlitwę.

o. Alexey Mitsinskiy MIC
Ekonom Rezydencji Tajynsza
Kazachstan

PS. Odpowiadając na prośbę niektórych w załączniku przesyłam jeszcze raz ostatni numer biuletynu „List_na_Swieta_-_2015”(PDF).

o.AM
Na zdjęciu głównym kościół pw. Świętej Rodziny w Tajynsza, Kazachstan prowadzony przez Księży Marianów. Fot. o. Alexey Mitsinskiy /tajynsza.marianie.com
Źródło:  O. Aleksy,  [email protected] , 10 marzec 2016.

 

Przeczytaj również:

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2  , 2016.03.11

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane