Prof. Jerzy Robert Nowak: Wydarzenia dobre i złe (X – XI)


JRN-Jerzy_Robert_Nowak-logo

 

Wydarzenia dobre i złe (X-XI)

Miesięcznik WPIS o przekreśleniu niemieckich zamysłów zdominowania Europy   

wpis-3-2016-okladka-wyd-bialy-krukCzytelnikom tego blogu bardzo pragnąłbym polecić wydawany w Krakowie patriotyczno-chrześcijański miesięcznik „WPIS”, związany z renomowanym tamtejszym wydawnictwem „Biały Kruk”, którego prezesem i właścicielem jest dziennikarz Leszek Sosnowski. Do stałych współpracowników tego miesięcznika należą m.in.: znakomity ekonomista Janusz Szewczak, najwybitniejszy dziś polski historyk prof. Andrzej Nowak, b. wiceminister spraw zagranicznych, a obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski, ks prof. Waldemar Chrostowski, światowej sławy fotograf Adam Bujak, publicysta Adam Sosnowski. Jedną z najciekawszych pozycji najnowszego numeru tego miesięcznika jest tekst Adama Sosnowskiego: „Królowa Angela jest naga, a Polska może zostać krupierem Europy. Z konferencji Bezpieczeństwa w Monachium”. Autor, ukazując sprawy skrajnie przemilczane w tzw. mediach głównego nurtu (czyli mediach lemingów i lewicy) pisał m.in.: „(…) Podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium nawet najwierniejszy europejski sojusznik Niemiec, czyli Francja, odszedł od linii niemieckiej w sprawie uchodźców. Jak wiemy, premier Francji Manuel Valls oznajmił, że jest przeciwny tzw. polityce kontyngentów. W swoim wystąpieniu premier Francji jednoznacznie podkreślił stanowisko swojego kraju: „Nasze ograniczone możliwości przyjęcia imigrantów oraz napięcia ostatnich tygodni – zarówno w Niemczech, jak i w innych miejscach Europy – zobowiązują nas do tego, aby powiedzieć sobie jasno: Europa nie może przyjąć wszystkich imigrantów z Syrii, Iraku lub Afryki”. Można odnieść wrażenie, że utrata Francji jako wiernego sojusznika – czy jak kto woli, junior partnera – w tandemie dążącym do władzy nad Unią Europejską boli Niemców najbardziej. Równie bolesna może być jedynie bezsilność, z którą muszą się zmierzyć wobec coraz szerszego frontu antyniemieckiego w Europie”. (Podkr.- J.R.N.)

Na dowód jak bardzo boli Niemców osłabienie ich europejskiej pozycji w ostatnim czasie red. Sosnowski przytoczył przeprowadzony w dniach monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa wywiad z Klausem von Dohnanyi, socjalistą, byłym sekretarzem stanu w niemieckim ministerstwie spraw zagranicznych i członkiem prestiżowego Deutsche Gesselschaft für Auswärtige Politik (Niemieckie towarzystwo ds. Polityki Zagranicznej). Jak pisał red. Sosnowski: „Były niemiecki minister odpowiedzialny za politykę zagraniczna mówi zatem wprost, że wszystko było w porządku dopóty, dopóki Niemcy (i Francja ) stały ponad resztą Europy”. Według Sosnowskiego Von Dohnanyi skrytykował m.in. Polskę za wyłamywanie się z dyktowanej przez Niemcy „wspólnej polityki europejskiej”. Jak akcentował red. Sosnowski : „Nie będzie skutecznej polityki wobec Niemiec, dopóki ludzie za nią odpowiedzialni nie zrozumieją niemieckiej mentalności i postawy wobec innych narodów. Wypowiedzi Klausa von Dohnanyi idealnie się w ten obraz wpisują. Widzi on Polskę, ale także Ukrainę, państwa Grupy Wyszehradzkiej czy ogólnie wschodnią flankę NATO, jako de facto wasali Niemiec, którzy przed podjęciem własnych akcji politycznych powinni pójść po prośbie do Berlina (…) (Podkr.- JRN).
Jako równorzędnych partnerów Niemcy widzą jedynie Francję i Wielką Brytanię. (…). W tym scenariuszu nie ma miejsca dla innych, czyli dla Europy „wolnych narodów i równych państw”, co postuluje minister prof. Krzysztof Szczerski jako model nowoczesnej integracji europejskiej. Teraz (…) Francuzi po paryskich atakach mają dość niemieckiej polityki przyjmowania wszystkiego i wszystkich, ta oś się załamała (…) A przecież nie tylko Francja się odwraca. Niemcom powiedziała „nie” także Austria, która przez ostatnie dekady uchodziła za przedłużone ramię niemieckie w sprawach międzynarodowych. O kanclerzu Austrii Wernerze Faymannie (nota bene Faymann jako młody socjalista organizował wiece przeciwko wizytom papieża Jana Pawła II w Wiedniu ) Anna Merkel miała powiedzieć kiedyś tak : „Na spotkania Faymann przychodzi bez żadnej opinii, a wychodzi z moją”. Dziś ten sam austriacki kanclerz odwrócił się od swojego większego sąsiada i prowadzi samodzielną politykę migracyjną w kontrze wobec Niemiec (…) Niemcy byli zatem dosyć samotni na konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, której sami byli przecież gospodarzami. Nagle mówiono o Grupie Wyszehradzkiej, która przez lata w ogóle nie istniała w szerszej świadomości zachodniej Europy”.
Matin Schulz (L), przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Jean Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej. Fot. PCh.
Martin Schulz (L), przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Jean Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej. Fot. PCh.

Red. A. Sosnowski pisał również o nowych przebiegłych sposobach, jakich imają się Niemcy, byle tylko utrzymać swą zanikającą dominacje w Unii Europejskiej. Pisał o „narracji niemieckiej o tym, że państwa narodowe są przeżytkiem i nie mają już prawa bytu. Myślenie zatem jest następujące: skoro nie można przeforsować dominacji niemieckiej, należy w ogóle zrezygnować z pojęcia narodowości i ustanowić twór ponadnarodowy; w domyśle zaś oznacza to niepisaną hegemonię państwa niemieckiego. I tak według wielu niemieckich mówców to właśnie egoizm, egotyzm i egomania poszczególnych narodów niszczą Europę. Powinny się one podporządkować Brukseli ( w domyśle kontrolowanej przez Niemcy (,a najlepiej, gdyby powstało europejskiej superpaństwo)”. W tym duchu szczególnie mocno występował – zdaniem red. Sosnowskiego przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Według red. A. Sosnowskiego bardzo mocno agitował na rzecz konieczności stworzenia państwa europejskiego „bez granic i narodów” również Wolfgang Ischinger, gospodarz całej imprezy z ramienia organizatorów Konferencji Bezpieczeństwa, człowiek bliski Angeli Merkel . Jak stwierdzał Ischinger :„Postawa, jakoby moglibyśmy powrócić do starego, dobrego państwa narodowego jest błędna i się nie sprawdzi. Ponowne unarodowienie państw pogorszy sytuację, szczególnie tutaj w Europie (…) Potrzebujemy lepszego globalnego rządu” (…) Powiedziałbym nawet, że potrzebujemy więcej Unii Europejskiej. Koniec, kopka”. Komentując te kategoryczne stwierdzenia Ischingera, red. A. Sosnowsk pisał : „Ot, niemieckie rozumienie dialogu. Koniec, kropka i tupnięcie nogą. Ischinger zdaje się nie zauważać, że cały kryzys imigracyjny zaczął się od tego, iż zawiódł model Europy wymuszony na przykład na krajach wschodnich przez silniejszych „partnerów” z Unii europejskiej (…) To obietnica Angeli Merkel- wypowiedziana przecież nolens volens w imieniu całej wspólnoty –sprowadziła ponad milion muzułmanów do Europy .A pomyślmy tylko przez chwilę, jako eksperyment myślowy, co by się wydarzyło, gdyby we wrześniu zeszłego roku przyjęto polską propozycję. Polska chciała dyskusji na równych prawach wszystkich państw UE. Chciała szukać konsensusu, a nie prężyć muskuły (…) Polska chciała zabezpieczyć granice zewnętrzne UE (…) Polska chciała rejestrować uchodźców w tzw.. hot spotach poza granicami UE, dzięki czemu dzisiaj dokładnie byśmy wiedzieli, kto u nas jest. Teraz zaś wałęsają się po krajach unijnych, zwłaszcza tych najbogatszych, setki tysięcy nigdzie nie zarejestrowanych muzułmanów – uchodźców –sami Niemcy nie mogą się doszukać ok. 130 tys.”.
Zdaniem red. A. Sosnowskiego : „Paradoksalnie ten upór i szowinizm niemiecki może się okazać sporą szansą. Pozostałe kraje Unii – po zamachach, chyba także Francja, a Wielka Brytania z pewnością – mają dość berlińskiego dyktatu. Kraje wschodnie zauważyły, że król – a raczej królowa Angela – jest nagi. Od kiedy kraje zjednoczone na wschód od Odry reprezentują jeden punkt widzenia, Niemcy stały się bezradne. Jeszcze rok temu przy europejskim stole pokerowym to Angela Merkel była krupierem i rozdawała karty. Dzisiaj pozostali gracze już nie chcą brać do ręki tych znaczonych kart i przenieśli się do innego stolika – ale krupier przecież dalej będzie potrzebny. Dlaczego tej roli nie miałaby przejąć Polska ? (…) Została de facto reaktywowana Grupa Wyszehradzka (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja), a z jej głosem liczą się dziś największe stolice europejskie. A prezydent Chorwacji Golina Grabar-Kitarovic sama przyznała w rozmowie z „Wpisem”, że Polsce jako zdecydowanie największemu krajowi regionu naturalnie przypada rola lidera. O ile przyjemniejszy – i bardziej akceptowalny- – jest lider mówiący o Europie „wolnych narodów i równych państw’, niż taki, dla którego liczą się jedynie dwa- trzy państwa”.
Przedrukowałem tak szerokie fragmenty z tak ważnego tekstu red. A. Sosnowskiego. I ubolewam, że refleksje tego typu zbyt rzadko pojawiają się na łamach wielkonakładowych patriotycznych tygodników: „W sieci”, „Do Rzeczy” czy w „Gazecie Polskiej”. A swoją drogą szkoda, że tak dobrego znawcę naszych stosunków z Niemcami jak redaktor Adam Sosnowski nie powołano do Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie – zamiast starego karierowicza Adama Daniela Rotfelda, służalczego wobec Niemiec i Rosji, czy zamiast jednego z najzajadlejszych polskich germanofilów Piotra Burasa z Fundacji Batorego.
 

Profesor Krzysztof Szczerski o nowej aktywności polskiej w obszarze tzw. Międzymorza   

Prof. dr hab. Krzysztof Szczerski. Fot. za: polskaprezydencja.pl
Prof. dr hab. Krzysztof Szczerski. Fot. za: polskaprezydencja.pl

W tymże numerze „WPIS-u” mocno polecam również artykuł prof. Krzysztofa Szczerskiego, dziś odgrywającego w Kancelarii Prezydenta RP najważniejszą rolę w kwestiach polityki zagranicznej. W tekście zatytułowanym „Europa nie potrzebuje hegemonów, lecz współpracy” prof. Szczerski eksponował m.in.: rolę nowej aktywności państwa polskiego w obszarze tzw. Międzymorza, a więc państw miedzy Adriatykiem, Bałtykiem i Morzem Czarnym, skąd pochodzi również nazwa tego regionu: „ABC”. Jak pisał prof. Szczerski:: „Chodzi o znaczące wzmocnienie współpracy między tymi państwami. Dla nas to bardzo istotne narzędzie budowania osi północno- południowej wewnątrz Europy. Przez wiele lat, także po 1989 r. polityka europejska zdominowana była przez perspektywę osi zachodnio-wschodniej. My jednak naprawdę wierzymy w oś północ- południe, włączając w to również Skandynawię. To nie jest koncepcja geopolityczna, lecz koncepcja o bardzo praktycznym wymiarze regionalnym. Chcemy zintegrować ze sobą państwa od Estonii po Chorwację, od Bułgarii po Polskę. Problemem państw tego regionu jest bowiem to, że. nie są one zintegrowane ani politycznie, ani infrastrukturalnie. Dlatego z prezydentem często żartujemy, że testem współpracy w regionie jest odpowiedź na pytanie, do kogo najpierw zadzwonią liderzy poszczególnych państw tego regionu, gdy będą mieć problem międzynarodowy. Do kogo będą dzwonić politycy z Bratysławy, Budapesztu, Zagrzebia czy Tallina? Do sąsiadów, czy do głównych stolic Zachodu lub Wschodu? Jaki będzie ten wybór? Chcemy zbudować takie relacje, aby najpierw dzwoniono do swoich partnerów w regionie, bo to jest naturalna kolej rzeczy (…)” .

Polski naród liczy ok. 60 mln ludzi   

Prof. K. Szczerski przypomniał również o szczególnym znaczeniu pielęgnowania związków z ogromną rzeszą Polaków rozproszonych za granicą. Jak zaakcentował: „ Nowo wybrany polski rząd będzie zwracał dużo większą uwagę na interesy i potrzeby Polaków za granicą. Są oni bowiem jednym z największych atutów Polski, polskiej polityki zagranicznej, a także polskiej gospodarki. Jest nas 38 mln Polaków w kraju, a około 20 min za granicą. Łącznie tworzymy zatem naród liczący blisko 60 milionów ludzi(…)”. (Podkr.- J.R.N.)

Histeryk” A. Rzepliński donosi na Polskę w Niemczech  

Od lewej: prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat. Fot. Krupa/ East News. Za fakty.interia.pl
Od lewej: prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat. Fot. Krupa/ East News. Za fakty.interia.pl

Prezes TK Andrzej Rzepliński jest moim głównym kandydatem – obok Ryszarda Petru – do tytułu Szkodnika Nr 1 w RP w ostatnim półroczu. Podobno ma ogromne ambicje polityczne- liczy, że dzięki ciągłym atakom na rząd PiS-u w końcu dochrapie się stanowiska czołowego kandydata lemingów i lewaków na prezydenta w 2020 r. Wtedy dopiero sobie użyje w próżniaczym wykorzystywaniu grosza publicznego. Dotąd jako prezes TK zwiedził tylko 44 kraje. Jako prezydent RP będzie mógł ten rekord co najmniej potroić – do 150 wojaży do krajów egzotycznych – od Emiratów i Bahamy po Trynidad- Tobago i Jamajkę. Będzie tam „studiował” osiągnięcia konstytucyjne równie ochoczo jak w czasie swej niedawnej podróży do Chin Ludowych. Tym usilniej więc wzmaga swą agresywną działalność polityczną . Właśnie .w ostatnich dniach „popisał się” ohydnym donosem na Polskę akurat w niemieckiej gazecie „Süddeutsche Zeitung”. Wypłakiwał się tam na obecne rządy w Polsce, mówiąc m.in. : „Chcą nas oddalić od Europy, ponieważ nie są w stanie jej zrozumieć”. Zarzucił rządowi PiS-u sparaliżowanie prac TK w ostatnim półroczu. Wyraźnie poparł również ewentualny nadzór UE nad Polską, o który tak zabiega nasza opozycja w Brukseli. Tłumaczył: „Ograniczenie suwerenności, to cena, którą Polska zgodziła się zapłacić wstępując do UE”. (Oba cytaty podaje za tekstami na portalach: niezależna.pl z 24 marca 2016: „Rzepliński wyspowiadał się niemieckim mediom” i w.Polityce.pl z 24 marca 2016 : „Suwerenność przeszkadza? Rzepliński w „SZ”: Ograniczenie suwerenności, to cena, którą Polska zgodziła się zapłacić wstępując do UE”.).

Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro . Fot.:  PAP / Tomasz Gzell
Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.Premier Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro . Fot.: PAP / Tomasz Gzell

Rzepiński wykorzystał wywiad dla niemieckiego dziennika również na poskarżenie się na polskie władze, że uniemożliwiły mu urządzenie wielkich jubileuszowych uroczystości z okazji 30-lecia utworzenia Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, że Trybunał ten został utworzony przez gen. W. Jaruzelskiego dla uwiarygodniania jego dyktatury. Planowano ogromnie uroczyste trzydniowe świętowanie za milion złotych, w tym m.in. wystawny bankiet z takimi frykasami jak udziec z jagnięcia i rosół z bażanta. „Złe” PiS-owskie władze udaremniły jednak te zbożne plany, obcinając budżet TK o ok.10 proc. Na marginesie tych uwag o Rzeplińskim warto przypomnieć niedawny komentarz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro na temat co nieco porąbanej psychiki prezesa TK. Minister Ziobro wyśmiał wypowiedź Rzeplińskiego, iż ktoś może chcieć go zabić i mówił o jego skrajnej skłonności do histerii i niestabilności emocjonalnej.

Źródło: http://jerzyrnowak.blogspot.com/2016/03/wydarzenia-dobre-i-ze-x.html , 25 marca 2016

 

*         *         *

 

Wydarzenia dobre i złe (X-XI)

Naczelny redaktor „SuperExpressu” o tchórzostwie Europy i kolejnym wygłupie europosłanki Julii Pitery  

Posłanka PO Julia Pitera. Fot. natemat.pl
Posłanka PO Julia Pitera. Fot. natemat.pl

Od dłuższego czasu śledzę z entuzjazmem kolejne realistyczne i jakże świetne wypowiedzi naczelnego redaktora „SuperExpressu” Sławomira Jastrzębowskiego na temat najazdu muzułmanów na Europę. I właśnie przeczytałem jego kolejny znakomity felieton w tej sprawie w ‘SuperExpressie’ z 23 marca 2016r. pt. „Nie panikujmy, oni nas przecież tylko mordują”. Jastrzębowski pisze m.in.:: „Europa jest przerażonym tchórzem. Nie ma przywództwa, nie ma siły, ma za to kajdany poprawności politycznej, które założyła sobie sama. (Podkr.- J.R.N.) Tymczasem islamscy terroryści cudownie wykorzystują wszystkie głupie słabości umierającej cywilizacji. Cywilizacji, która w swoim obłąkaniu przyjmuje i karmi swoich zabójców. Ich cel jest prosty: zniszczenie kultury i cywilizacji, jaka stworzyliśmy .Zniszczenie naszych wartości, naszych wolności, bo oni, islamscy terroryści, po prostu nimi gardzą. Nie gardzą tylko siłą. Ale Europa 2016 ma do zaproponowania tylko bezsilność, bezmyślność i brak instynktu samozachowawczego. Ta słabość przybrała dziś w Polsce twarz Julii Pitery. Nasz polityk ma cechę, która charakteryzuje europejskie elity – kompletny brak wyobraźni. Po zamachach w Belgii powiedziała: „Nie panikujmy, zamachy to nic nowego”. Można się oburzyć na kompletny brak empatii, bo przecież giną ludzie, a pani Pitera macha rączką, mówiąc : „oj tam, oj tam” (…)”.

Warto tu dodać komentarz ks. Janusza Chyły do słów Pitery: „Zamachy to nic nowego”. Powiedział on: :”Głupota też nie’. Jeden z internautów zaś zasugerował: „Julia Pitera już z nagrodą za Najgłupszą Wypowiedź Roku”. (Wg. „SuperExpress” z 23 marca 2016 ).
 

Wyjątkowa antypolska podłość dwóch europosłanek z PO w Parlamencie Europejskim

Europoseł Janusz Wojciechowski (PiS). Fot. fakt.pl
Europoseł Janusz Wojciechowski (PiS). Fot. fakt.pl

Niewielu jest europosłów równie kompetentnych i przygotowanych do swej pracy jak Janusz Wojciechowski. Tym bardziej oburzającym był fakt, że jego kandydatura do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego nie przeszła w pierwszym podejściu (12 głosów przeciw za, 9 za, 5 wstrzymujących). I to pomimo faktu, że właśnie Wojciechowski podczas przesłuchania wypadł najlepiej z wszystkich sześciu analizowanych kandydatów. Tak ocenił nawet europoseł z SLD Bogusław Liberadzki.(Wg. A. Słojewskiej: PiS zapłaci za konflikt z Unią, „Rzeczpospolita” z 17 marca 2016). Najbardziej szokujący jest fakt, że do odrzucenia kandydatury Wojciechowskiego szczególnie mocno przyczyniły się dwie polskie europosłanki z PO: Julia Pitera i Różą Thun. W czasie debaty na komisji PE przypuściły one gwałtowny oszczerczy atak na kandydaturę Wojciechowskiego. Była to wyraźna zdrada polskich interesów narodowych, a zarazem złamanie stałej zasady, że „Polacy popierają Polaków” przy wyborach do różnych gremiów europejskich, Myślę, że PiS powinien dobrze pamiętać o tym wiarołomstwie PO i odmówić udzielenia poparcia Donaldowi Tuskowi przy kolejnych wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Warto tu dodać, że nawet tak krytyczny wobec PiS-u Janusz Korwin- Mikke, pisząc o ataku na europosła Wojciechowskiego ze strony europosłanki Róży Marii Barbary hr. von Thun, stwierdził, iż darła się ona na komisji jak „rynsztokowa baba” (podkr.- JRN), uderzając w polityka, niewątpliwie „najlepszego z kandydatów”. (Por. J. Korwin Mikke; Wariactwo, „SuperExpress” z 22 marca 2016 r.)
 

Wywiad z gen. Romanem Polko – potwierdzeniem moich ostrzeżeń   

Były dowódca GROMu gen. Roman Polsko. Fot. za sadistic.pl
Były dowódca GROMu gen. Roman Polsko.
Fot. za sadistic.pl

W publikowanym na tym blogu w dniu 22 marca tekście ostrzegałem przed zbytnim przekonaniem o bezpieczeństwie Polski w czasie obecnych zagrożeń zamachami islamskimi. Pisałem m. in : „Niepokoją mnie jednak również i reakcje naszego rządu i prezydenta, niepotrzebnie uspokajające naród, głoszące, że Polsce nic nie grozi, że jesteśmy bezpieczni, etc. Otóż wcale nie mamy pewności bezpieczeństwa, zwłaszcza przy stanie naszych służb specjalnych, totalnie rozregulowanych w ciągu 8 lat rządów PO”. I oto już parę dni później w „Warszawskiej Gazecie” z 25 marca 2016 r. trafiłem na wywiad ze znakomitym fachowcem, byłym dowódcą GROMU i byłym wiceszefem BBN gen. Romanem Polko, w pełni potwierdzający moje ostrzeżenia. Zapytany o groźbę przeprowadzenia w Polsce podobnych zamachów jak w Brukseli, generał Polko stwierdził m.in.: „Mamy terrorystów w Europie, a przecież Polska nie jest jakąś odizolowaną wyspą. W naszym kraju organizowane będą wydarzenia, które dla potencjalnych terrorystów mogą być potencjalnym celem (…) W ostatnich latach- być może przez lenistwo, a być może przez zafascynowanie techniką – służby skupiły się na podsłuchach i nagraniach, ale jakoś nie wiązały tego z dowodem rzetelnej pracy operacyjnej i konkretnymi działaniami. Mamy wiele porażek, zaczynając od faktu, że nikt nie potrafił wykryć kelnerów, którzy nagrywali najważniejsze osoby w państwie, poprzez taką prostą rzecz, że nikt nie sprawdził miejsca, w którym prezydent Duda spotkał się z senatorami USA, a okazało się, że wybrana lokalizacja pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o jej właściciela”.

Wypowiadając się na temat możliwości polskich służb w sferze zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży gen. Polko powiedział m.in.: „Z drugiej strony to sytuacja, w której taki kraj jak Polska – w większości katolicki – może stanowić pewne wyzwanie dla terrorystów, którzy lubią takie próby i mogą chcieć rozszerzyć zakres swojej działalności. (Podkr.-JRN). Polskie służby nie stawały do tej pory przed prawdziwymi wyzwaniami, są w dużej części uśpione, a przygotowania do ŚDM powinny zacząć się kilka lat temu, natomiast ten proces rozpoczynamy dopiero teraz. Nie mamy przygotowania antyterrorystycznego (…)” .(Por. wywiad Ł. Zygadło z gen. R. Polko : Zaniedbaliśmy podstawową dziedzinę, jaką jest nasze bezpieczeństwo, „Warszawska Gazeta” z 25 marca 2016 r.).
Na portalu: „wPolityce.pl” z 22 marca 2016 znalazłem jeszcze bardziej alarmujące stwierdzenia gen. R. Polko na temat ewentualnych zagrożeń dla Polski. Pisał tam wprost m.in.: Uderzenie w kraju katolickim w czasie ŚDM, gdy przebywał będzie tu Ojciec Święty, na pewno pozwoliłoby zrealizować niezmienny cel terrorystów, czyli sianie paniki, zyskanie oddźwięku medialnego. Takie wydarzenie odbiłoby się bardzo szerokim echem. O tym byłoby zapewne głośniej niż po wydarzeniach w Belgii czy Francji. To oznacza, że Polska w bardzo krótkim czasie może się stać celem pierwszoplanowym. (Podkr.-JRN). To trzeba mieć na uwadze.”.

Dramatyczna obrona upadłego donosiciela Jerzego Sosnowskiego w „Gazecie Wyborczej”    

Na tym blogu przytaczałem różne fakty ilustrujące ciemne strony zachowań b. wieloletniego dziennikarza ‘Gazety Wyborczej” Jerzego Sosnowskiego, świeżo, choć z wielkim opóźnieniem, usuniętego ze stanowiska szefa publicystyki „Trójki” w Polskim Radiu. Przypominałem jego bzdurne ataki na wartości chrześcijańskie i patriotyczne oraz donosy na programy Wojciecha Reszczyńskiego i Tomasza Sakiewicza. I nagle obserwujemy wielki front medialny w obronie tego tak stronniczego i skompromitowanego dziennikarza. W tym wszystkim rej wodzi oczywiście „Gazeta Wyborcza” (por. np. tekst A. Kublik: Trójka nie chce należeć do partii politycznej, „Gazeta Wyborcza” z 24 marca 2016 ). Pospiesznie zredagowano protest w obronie Sosnowskiego, podpisany przez część dziennikarzy i współpracowników ‘Trójki”. Wśród protestujących znalazły się osoby znane z tak jednoznacznie stronniczych lewackich poglądów jak Jerzy Owsiak., zarejestrowany jako ps. .Bera Marek Niedźwiedzki, tajny współpracownik komunistycznej bezpieki, czy Artur Andrus , który w 2013 r. wsparł polityczną akcję ówczesnego prezydenta RP B. Komorowskiego słabiutką grafomańską piosenką „Orzeł może”. Dodajmy, że wielka część zespołu radiowej Trójki uczestniczyła we wspomnianej akcji Komorowskiego pt. „Orzeł może”. (Por. D. Kania : Maszerowali z Komorowskim, teraz protestują, „Gazeta Polska codziennie” z 24 marca 2016 ).
Red. Jerzy Sosnowski, "Trójka". fot. za PolskieRadio.pl
Red. Jerzy Sosnowski, „Trójka”. fot. za PolskieRadio.pl

W całej sprawie nie popisał się znany publicysta Igor Janke, pisząc w Internecie: „Jerzy Sosnowski prowadził znakomite audycje w „Trójce”. Zwolnienie go uważam za wielki błąd”. No cóż z prawicowego publicysty Jankego wyszła dusza salonowca. Z przeróżnymi powiązaniami. Nie pierwsze to jego zachowanie tego typu, tym dziwniejsze u autora wielu nader interesujących tekstów. Przypomnijmy, że Janke, autor bardzo ciekawej, acz bardzo powierzchownej (bez szerszego tła politycznego i gospodarczego) biografii V. Orbána, nagle w lutym zeszłego roku w sposób wręcz skrajny i nonsensowny zdystansował się od premiera Węgier. Wypowiedź Jankego w obronie Sosnowskiego natychmiast krytycznie skomentował świetny publicysta prawicowy Łukasz Warzecha, pisząc „Niestety, mylisz się. Sosnowski był głównym źródłem problemów. Bardzo dobra decyzja, choć niestety spóźniona”. Warto tu dodać, że pod listem protestujących w obronie Sosnowskiego nie podpisał się chyba najbardziej znany z dziennikarzy „Trójki” Wiktor Legowicz. W latach 1983–1991 był on dyrektorem programowym tej stacji, a od 1994 do 1997 pełnił obowiązki zastępcy dyrektora Trójki. W latach 1989-1991 niejednokrotnie występowałem w prowadzonych przez niego programach, wyróżniających się rzetelnością i obiektywizmem, a więc cechami, których w tak wielkim stopniu brakowało w programach J. Sosnowskiego.

 

L. Balcerowicz w obronie krakowskiej chamki z Kod-u    

Oburzające zachowanie KOD-owskiej współwłaścicielki kamienicy Wenzel Katarzyny Kukieły w stosunku do prezydenta Andrzeja Dudy spowodowało stanowcze odcięcie się od niej właścicieli restauracji Wenzel. A wtedy prymitywna chamkę z KOD-u wziął w obronę sam idol liberalnych wolnorynkowców Leszek Balcerowicz, pisząc na Twitterze: „Właściciel i zespół Wenzel zamiast bronić ofiary nagonki p. K. Kukieły, sam do nagonki dołączył. Z przekonania czy ze strachu?”. Kompromitująca wypowiedź Balcerowicza wywołała liczne bardo ostre krytyki w Internecie. Na portalu: „Polityce.pl” z 21 marca 2016 r. czytamy m.in. wpis: „Pan, wolnorynkowiec ponoć uważa, że przyjęcie zapłaty od klienta a potem jego obmawianie jest ok? Szczyt hipokryzji i głupoty”. Inny internauta napisał: „Pan broni taki rodzaj prymityzowania języka i szkalowania gościa hotelu, po tym jak zapłacił i odbył tam spotkanie? Klasa?”.

Chamidło z ‘Wyborczej” W. Maziarski w obronie K. Kukieły    

Do obrońców krakowskiej chamki z KOD-u K. Kukieły dołączył z niezwykle prymitywnym tekstem publicysta ‘Gazety Wyborczej” Wojciech Maziarski. W tekście zatytułowanym: „Brawo Kukieła!” („GW” z 24 marca) wychwalał prostaczkę z KOD-u słowami : „(…) dziarska krakowianka trafiła celnie w sam splot słoneczny PiS (…) Uściśnijmy pani Katarzynie prawicę i podziękujmy za cenny cios”. Czyli całkowita apoteoza chamstwa – na łamach „Wyborczej”!
Znałem dobrze ojca W. Maziarskiego – świetnego dziennikarza i działacza partii J. Kaczyńskiego PC Jacka Maziarskiego (napisał kiedyś entuzjastyczną recenzję o moim wyborze węgierskich esejów „Węgierskie wyznania”). Myślę, że Jacek Maziarki teraz przewraca się w grobie w związku z bredniami wypisywanymi przez jego ordynarnego syna.

Kiedy M. Kijowski wyląduje w więzieniu za wielkie niespłacone alimenty?    

Według SuperExpressu” z 23 grudnia 2015 r. lider KOD-u Mateusz Kijowski od lat nie płacił alimentów, co sprawiło, że uzbierała się astronomiczna suma jeg

Katarzyna Kukieła z KOD w Wentzlu. Fot. Fronda.pl
Katarzyna Kukieła z KOD w Wentzlu. Fot. Fronda.pl

o zaległości w tej dziedzinie. W grudniu 2015 r. zaległość Kijowskiego wyniosła 83,3 tys. zł, a razem z odsetkami i opłatami egzekucyjnymi lider KOD ma już do spłaty grubo ponad 100 tys. zł. .Winni nie spłacania alimentów częstokroć lądują w więzieniu. Czy lider KOD-u, tak mocno gardłujący na temat praw człowieka, ma być w tej sprawie ponad prawem? Sprawę tę podejmuje najnowsza „Warszawska Gazeta” z 25 marca 2016 r. w tekście zatytułowanym „Miejsce Kijowskiego jest w więzieniu”. W komentarzu tego tygodnika czytamy m.in.: „Śmiertelnym grzechem jest zaniedbanie własnych dzieci, w dodatku w Polsce karalnym. A za niepłacenie alimentów już niejeden pseudotatuś powędrował za kratki. Dziś miejsce alimenciarza Kijowskiego jest w więzieniu. I właściwie to dziwić się należy, że jeszcze tam nie trafił”. (Podkr.- J.R.N.)

Jerzy Robert Nowak

 

  • Wszystkie zdjęcia zostały do artykułu dodane przez redakcję PCO wg własnego wyboru. Na zdjęciu tytułowym Prof. Jerzy Robert Nowak podpisuje 3. tom „Czerwonych Dynastii”. Księgarnia NASZ DZIENNIK, 13.05.2014 Fot. wg/PCO.

 

Więcej artykułów prof. Jerzego Roberta Nowaka na naszym portalu > > > TUTAJ .

 

Zainteresowanych nabyciem ksiażek prof. Jerzego Roberta Nowaka prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z numerami: (+48) 603-199-036 lub (+48) 608-854-215.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2016.03.28

Jerzy Robert Nowak

Autor: Jerzy Robert Nowak