Zmarł poseł Artur Górski. Miał 46 lat.


Nie żyje Artur Górski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości zmarł dziś w nocy po długiej i ciężkiej walce z białaczką. Miał 46 lat. O śmierci polityka poinformował w sejmie prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

– Dziś w nocy zmarł poseł Artur Górski – człowiek wyjątkowej dzielności, wyjątkowej ideowości w całym tego słowa znaczeniu, oddany w sprawy Polski. Użyję tutaj tego sformułowania, które w jego wypadku nie jest frazesem: oddany Bogu i Ojczyźnie. Zmarł po ciężkiej chorobie, po bohaterskiej walce z tą chorobą – powiedział Jarosław Kaczyński.

Artur Górski zasiadał w ławach poselskich w piątej, szóstej, siódmej i obecnej kadencji. Z PiS-em był związany od 2002 roku. Wcześniej należał do innych prawicowych ugrupowań.

Należał również do Akcji Katolickiej. Opowiadał się za intronizacją Chrystusa Króla, był jednym z inicjatorów uchwały sejmowej w tej sprawie.

Artur Górski był politologiem i nauczycielem akademickim. Jego publikacje dotyczą m.in. dziedziny historii, historii idei i nauk politycznych.

Górski był również dziennikarzem: od 1995 do 1997 roku pracował w Polskiej Agencji Prasowej, a w 1998 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego ,,Naszego Dziennika”.

Od 1999 do 2001 roku pracował w administracji rządowej.

W ostatnich latach zmagał się z chorobą. W wywiadach mówił, że siłę do walki czerpał z modlitwy.

Za Radio Maryja, 1 kwietnia 2016

 

Na zdjęciu tytułowym Artur Górski. Fot. Leszek Szymański / EPA/PAP – źródło: gosc.pl, 1.04.2016

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2016.03.28

 

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci