Dukla: Jubileuszowy Bieg z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski


V Otwarty Wyścig Rowerów MTB Wietrzno

W sobotę, 23 kwietnia odbył się V Otwarty Wyścig Rowerów MTB Wietrzno organizowany przez MOSiR Dukla który przyciąga z roku na rok coraz większą ilość zawodników swoimi profilami i trudnością tras. W tym roku padł rekord frekwencji; wystartowało łącznie około trzystu kolarzy rywalizujących w Grodzisku Wietrzno i okolicach  na dystansach 20 km, 41 km oraz wyścigu XC dla dzieci. Najdłuższy dystans był wliczany do ogólnopolskiego rankingu „Super Klasyfikacja MTB”.

Pogoda dopisała, bezwietrznie, na trasie dość sucho, zacienione fragmenty z podłożem błotnym lecz w większości wszystko do przejechania. Interwałowy profil tras, techniczne odcinki na których dobry balans miedzy korzeniami oraz odpowiednia kadencja na odcinkach kamienistych była bardzo ważna, charakterystyczny przejazd przez wały, strumyki, krzykliwy pisk drapieżnego ptactwa i wiele innych smaczków czekały na zawodników. Na starcie, w pierwszym rzędzie ustawiła się czołówka która miała rozstrzygnąć rywalizację miedzy sobą. Grządziel, Lary Zębatka,Bieleń, Gierczak, Gajda, Rydel, Sajdak to tylko kilka z wielu znanych twarzy którzy rywalizowali w Wietrznie. Start z mocnym tempem od samego początku narzuconym przez Jacka Szczurka z MTB MOSiR Dukla, a że było pod górę to szybko peleton został porwany na mniejsze grupki. Po około 10 km wiadomo już było kto ma dobrze podgrzaną nóżkę, ton rywalizacji nadawał Karol Rożek z AGH, jak cień za nim podążali Lary Zębatka z laryzebatka.com oraz Marcin Rydel z Eko Line Zryw Buszkowiczki którzy równym tempem, rywalizowali do samej mety . O błysk szprychy wygrał Marcin Rydel przed Karolem Rożkiem, prawie minutę później na metę przyjechał Lary Zębatka. Wśród kobiet dominacja Ewy Ruszały z sowasport.pl która przyjechała zponad 27 minutową przewagą nad Basią Gosztyła z DOTR. Cieszy że na obu dystansach startowało dużo pań! Dystans Hobby to mocna jazda juniorów z MTB MOSiR Dukla; Michał Niezgoda wygrywa wyścig przed Kamilem Cyganem z JSC Jasło, trzeci przyjeżdża kolega klubowy Michała; Hubert Dudzik. W kategorii pań zwycięża Kamila Sowa z klubu Stal Rzeszów przed zawodniczkami z MTB MOSiR DuklaDominiką Gosztyła i Olą Szczurek.

Gdy ostatni zawodnik nagrodzony gromkimi brawami minął metę organizatorzy rozpoczęli rywalizację najmłodszych na specjalnie przygotowanej pętli XCO. Rywalizacja przebiegała w gorącej atmosferze przy ogłuszającym dopingu rodziców. Miny i euforia dzieciaków mówiły dlaczego warto organizować takie zawody dla dzieci.

Zawodnicy naszej sekcji pojechali bardzo mocno; szczególnie po juniorach widać że będą liczyć się w stawce w rozpoczynającym się za tydzień cyklem Cyklokarpaty. Jacek Szczurek mocna forma i wygrana w swojej kategorii wiekowej. Hubert Dudzik znakomity wyścig i trzecie miejsce w „Open” (świetna kadencja na podjazdach). Wygrana Michała Niezgody raczej nie była zaskoczeniem. Nasze juniorki mają mocne nóżki co dało drugie (Dominika Gosztyła) i trzecie miejsce (Ola Szczurek). Kilku naszych zawodników zanotowało defekty ale to jest normalne w sporcie MTB. Sezon na dobre rozpoczęty. Będzie się działo!

Zawody przebiegały sprawnie, bardzo dobre zabezpieczenie trasy, na trudnych odcinkach GOPR i strażacy, na bufetach harcerze. Nie obyło się bez upadków i interwencji karetki, defektów, kilka osób kończyło wyścig dobiegając do mety. Impreza bardzo udana i widać że gmina Dukla a przede wszystkim MOSiR Dukla idzie mocno w kierunku szlakowania nowych odcinków rowerowo-pieszych i nordic-walking.

Zawody w Wietrznie są organizowane zawsze na tydzień przed pierwszym wyścigiem serii maratonów Cyklokarpaty co sprawia że pojawia się na nim bardzo mocna grupa kolarzy. Około 80% ze startujących w Wietrznie wystartuje 1 maja w wyścigu w Przemyślu na który serdecznie zapraszam.

Wyniki naszych zawodników; V Otwarte Zawody MTB Wietrzno, 23.04.2016

Dystans „Hobby” 20 km
Kategoria K1
2. Dominika Gosztyła
3. Ola Szczurek
5. Ania Szczurek
6. Martyna Misiołek
7. Aleksandra Opałka

Kategoria M1
1. Michał Niezgoda
6. Konrad Kowalski
11. Marek Krakowiecki
14. Olaf Szwast
15. Szymon Niezgoda

Kategoria M2
2. Hubert Dudzik
7. Daniel Wróbel
9. Konrad Zima
10. Szymon Lorenc
18. Bogdan Przystasz
22. Dominik Malczewski
26. Paweł Litwin
27. Grzegorz Głód
28. Wojciech Paszek
30. Piotr Jackowski
35. Rafał Dłużniewski
37. Bartosz Patlewicz
43. Janusz Krowicki
57. Kamil Lorenc
58. Jerzy Szwast
60. Marcin Misiołek
62. Rafał Opałka

Dystans „Mega” 41 km
Kategoria M1
16. Mateusz Budzisz
17. Norbert Sudia
DNF. Przemysław Kowalski

Kategoria M2
30. Piotr Malczewski
38. Marcin Walaszczyk
41. Bogusław Belcik
45. Mateusz Lorenc
59. Adam Belcik
69. Marcin Bik
70. Mirosław Hanas
DNF. Marcin Prejznar

Kategoria M3
1. Jacek Szczurek
19. Wojciech Gołąbek

Pełne wyniki TUTAJ
Wyniki zawodów XCO dla dzieci TUTAJ
Zdjęcia TUTAJ1 TUTAJ2 TUTAJ3 TUTAJ4 TUTAJ5

Mateusz Lorenc

Zdjęcia: Michał Wójtowicz.

 

Źródło: http://mosir.dukla.pl/archives/6219 , 25 kwietnia 2016

Polish-Club-Online-PCO-logo-2  , 2016.04.28

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane