„Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński” – KOMUNIKAT 3/16


Miedzynarodowy-Motocyklowy-Rajd-Katynski-naglowek

 

Warszawa, 28 kwietnia 2016 roku

 

KOMUNIKAT 3/16

 

Przyjacielu,

Jasna Góra 2016, XIII Zlot Motocyklowy im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego, to kolejny rekord. Przyjechało nas co najmniej 40 tys. motocykli, uczestników było dużo, dużo więcej. Uczestniczyliśmy w uroczystościach 1050 Chrztu Polski i w Gnieźnie i w Poznaniu, byliśmy na Ostrowie Lednickim

Zebraliśmy dla Polaków na Kresach 91.574,23 zł.

Więcej informacji o Zlocie znajdziecie:

https://www.facebook.com/rajdkatynski/?fref=ts

Zachęcam do wysłuchania kazania ks. Dariusza Stańczyka, proboszcza kościoła zesłańców na Sybirze w Tobolsku, wygłoszonego na naszym Zlocie.

Zabrakło pamiątkowych znaczków. Jeżeli byłeś na Zlocie i nie było dla Ciebie znaczka, proszę o kontakt mailowy z Kasią Wróblewską: [email protected] Dodatkowe znaczki już są zamówione.

 

 

*   *   *

 

Motocykliści uczestniczyli w pożegnaniu mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, bohatera niezłomnego i w Łodzi i w Warszawie. Szczątki mjr Łupaszki przejechały z Łodzi do Warszawy w eskorcie kilkudziesięciu motocyklistów. Więcej informacji, fotografie na facebooku

 

    *    *    *

 

Poniżej fragment mojego wywiadu dla Myśli Polskiej:

… „Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński od 15 lat jeździ na Kresy Rzeczypospolitej. Dotykamy tego co po nas tam pozostało. Spotykamy Polaków – opuszczeni przez wszystkie kolejne rządy III RP, trwają na swojej ojcowiźnie. Jedziemy do nich. Wozimy książki, zakładamy biblioteki, stawiamy pomniki JPII. Odwiedzamy nasze pola bitewne, cmentarze. Odwiedzamy miejsca które są szczególnie zakłamane, o których polska młodzież na lekcjach historii się nie dowie. 70 lat kłamstwa spowodowało spustoszenia w umysłach Polaków. Staramy się przypomnieć Polakom że jesteśmy wielkim narodem, o pięknej historii. 2 Dzisiejsze gadzinowe media (obce w polskim języku), pokazują Polaka jako antysemitę mordującego żydów w Jedwabnem, złodzieja, pijanego kibola itp.

Konflikt jest więc nieunikniony.

Dotychczas w mediach obowiązywał zapis cenzury na Rajd Katyński i wszystko co wokół Rajdu powstało. Od ubiegłego roku, od chwili kiedy 30 tys. motocyklistów zebranych na Jasnej Górze, na Zlocie Motocyklowym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego wystąpiło w obronie rosyjskich motocyklistów, jadących do Berlina w 70 rocznicę ich zwycięstwa – ukryć się tego nie udało – zmieniono taktykę, posługując się kłamstwem, rozpoczęto na nas nagonkę. Pretekstem stał się rosyjski klub motocyklowy Nocne Wilki. I choć na granicę z Polską, w ubiegłym roku przyjechało 10 rosyjskich motocyklistów, wśród których tylko jeden był członkiem klubu Nocne Wilki, okrzyknięto ich wszystkich „gangiem Putina”. Jechali po raz trzeci, dlaczego dopiero teraz, za trzecim razem media zorganizowały tą awanturę, nie wiem. Komu to przeszkadzało, skąd przyszło polecenie, które zobowiązywało i gazety gadzinowe i warszawski rząd, mogę się tylko domyślać. Polscy motocykliści stanęli w obronie rosyjskich motocyklistów w imię solidarności, która jest ważną cechą ruchu motocyklowego. Nie wpuszczenie Rosjan na groby ich dziadów jest haniebne, to nie była polska decyzja. Ponadto, a o tym dowiedziałem się później, Nocne Wilki robią dokładnie to co robi Motocyklowy Rajd Katyński, oni nas wręcz naśladują.” http://www.mysl-polska.pl/845

 

Ataki na Stow. Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński zdarzały się już w przeszłości. Pan prezydent miasta Częstochowy, przy pomocy kilku lokalnych motocyklistów, pomagających w organizacji Jasnogórskich Zlotów, próbował zniszczyć Zloty motocyklowe im Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

I oto nastąpił kolejny atak.

W dniu 14 kwietnia br., kiedy już byliśmy w drodze do Ostrowia Lednickiego, na obchody 1050 lecia Chrztu Polski. Na stronie www.rajdkatynski.com ukazała się poniższa „informacja” :

 

Polska, 13 kwietnia 2016 roku
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Pragniemy podziękować Wam za lata współpracy w Stowarzyszeniu Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Zmiany jakie w ostatnim czasie w nim nastąpiły dotyczące przede wszystkim bezpośredniego zaangażowania politycznego oraz „modyfikacji” proponowanych postaw patriotycznych sprawiły, że nie mieścimy się w formule tej organizacji. Próbowaliśmy podjąć dyskusję – niestety bezskutecznie. W tej sytuacji, działając zgodnie z sumieniem, nie mieliśmy wyboru. Podjęliśmy bardzo dla nas trudną i bolesną decyzję o wystąpieniu ze Stowarzyszenia.

Bardzo ważne jest dla nas braterstwo motocyklistów, bezpieczeństwo podczas podróży w każdym miejscu świata, jednak pomoc i opieka nie jest tożsama z bliską współpracą. Jesteśmy motocyklistami związanymi z ideą Rajdu Katyńskiego, co nie musi oznaczać automatycznego związku ze Stowarzyszeniem Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. W prace Stowarzyszenia włączyliśmy się bardzo aktywnie – dzisiaj to zaangażowanie zakończyliśmy.

Liczne inicjatywy związane z Pamięcią będziemy kontynuować. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych jazdą śladami Historii i Pamięci do uczestniczenia w przygotowywanych przez nas inicjatywach. Pierwszą, którą proponujemy, jest Pielgrzymka – Rajd Milenijny szlakiem 1050-lecia Chrztu Polski w dniach 29.04–3.05.2016 roku. Informacje o tej inicjatywie oraz następnych znajdziecie na stronie www.mostpamieci.pl oraz na facebooku.

Koleżanki i Koledzy!

Dalej jedziemy z wezwaniem „Kocham Polską, i Ty ją kochaj!” w sercach. Nasze imponderabilia zawierają się w słowach BÓG – HONOR – OJCZYZNA. Mamy nadzieję na spotkania i braterstwo na motocyklowych szlakach – Braterstwo, jakie powinno łączyć motocyklistów, a zwłaszcza Motocyklistów Rajdu Katyńskiego. W imię Bożej Miłości szanujemy wszystkie wybory – każdy człowiek ma wolną wolę, ale nie musi to automatycznie oznaczać naszej akceptacji. Mamy nadzieję, że uszanujecie decyzję, którą podjęliśmy.

Papież Franciszek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego wezwał, aby „wyjść z siebie na innych”. Staraliśmy się to czynić i nadal chcemy być otwarci na tak ważne słowa. Na trasach motocyklowych. Pielgrzymując. W Bożej Wspólnocie. Na szlaku Historii i Pamięci. Oddając się w opiekę Matce Bożej. W Duchu Świętym. Niosąc PAMIĘĆ – mówiąc PRAWDĘ – ofiarowując MODLITWĘ.

Z Panem Bogiem! Szerokości!

Ks. Marek Doszko – 5-krotny kapelan i uczestnik Rajdu Katyńskiego, grupowy, były wiceprezes Zarządu SMMRK i kapelan Stowarzyszenia; Robert Karlak – 2-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego, organizator realizowanego pod patronatem Rajdu Przeglądu Krótkiego Filmu Motocyklowego „MOTO-FILm”; Leszek Kowalczyk – 3-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego, były wieloletni opiekun i chorąży Sztandaru Rajdu Katyńskiego; Krzysztof Matczak – 3-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego, były przedstawiciel regionalny SMMRK; Andrzej Poloński – 2-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego; Leszek Rysak – 5-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego, 3-krotnie komandor trasy Rajdu, pomysłodawca i organizator realizowanych dotąd pod patronatem SMMRK inicjatyw „Pamiętamy”, były sekretarz Zarządu SMMRK; Elżbieta Waliś – uczestnik Rajdu Katyńskiego, była przewodnicząca Sądu Koleżeńskiego SMMRK; Piotr Waliś – 3-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego, grupowy, były sekretarz Komisji Rewizyjnej SMMRK, były wieloletni chorąży Sztandaru Rajdu Katyńskiego; Adam Waśko – 2-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego. Dnia 14.04.2016 dochodzi też: Krzysztof Butlewski – 3-krotny uczestnik Rajdu Katyńskiego, grupowy, były administrator strony internetowej SMMRK.

*   *   *

 

Kilku Motocyklistów, w tym wiceprezes i kapelan Stowarzyszenia, a także jego sekretarz, uległo tej medialnej, gadzinowej szczujni i postanowiło opuścić Stowarzyszenie. W przeszłości zdarzało się że motocyklistom, uczestnikom Rajdów Katyńskich było „za ciasno” w naszym Stowarzyszeniu i tak powstało kilka cennych inicjatyw, jak Stowarzyszenie Wschód-Zachód – fundujące stypendia dla kresowej młodzieży. Powstał Rajd Maczka, Rajdy Księdza Jana Zalewskiego. Być może i Wy stworzycie coś pożytecznego. Szkoda tylko że zaczynacie od kłamstwa.

W Stowarzyszeniu Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński nie nastąpiły żadne zmiany. Od początku kieruję nim ja. Ja to wymyśliłem i zorganizowałem. To ja powoływałem Was na funkcję, którymi się szczycicie. Nie próbowaliście podjąć żadnej dyskusji, zmawialiście się w tajemnicy przede mną, na plebanii u ks. Marka Doszko w Aninie.

Pytania, jakie od Was otrzymałem są kompromitujące dla Was. Świadczą, że nie czytaliście Statutu Stowarzyszenia ani Regulaminu Rajdu Katyńskiego. Zarzucając mi łamanie Statutu nie potrafiliście wskazać ani jednego punktu, który miałbym złamać. Nawet w tym ostatnim oświadczeniu boicie się powiedzieć że problemem dla Was są motocykliści rosyjscy nazywani przez gadzinowe media Nocnymi Wilkami.

Waszą decyzję o opuszczeniu Stowarzyszenia – pochwalam. Zachęcam innych 4 uczestników Rajdów Katyńskich, którzy uważają że to konfidenci poprzebierani za dziennikarzy będą wyznaczać z kim motocyklistom polskim wolno się spotykać, a z kim nie, aby poszli drogą podpisanych pod oświadczeniem.

Proszę Was o zwrot kamizelek z logiem Rajdu Katyńskiego do wiceprezesa Stowarzyszenia, Katarzyny Wróblewskiej. Pieniądze zostaną zwrócone.

Na walnym zebraniu Stowarzyszenia, po Jasnogórskim Zlocie, uzupełniono zarząd. Wiceprezesem i Kapelanem Stowarzyszenia został ks. Dariusz Stańczyk, proboszcz kościoła zesłańców na Sybirze w Tobolsku, a sekretarzem Mateusz Luberadzki.

 

*   *   *

 

 

Motocykliści rosyjscy w tym roku, ponownie spróbują przejechać przez Polskę.

Plan Rajdu – Drogi Zwycięstwa

3 Dzień- 01.05 (nd)
Brześć (BY) – Warszawa (PL)
Start 09.00 Odległość 200 km. Czas w drodze 4h
Na miejscu:
14.00 – Odwiedzenie memoriału “Grób Nieznanego Żołnierza” na pl. Piłsudskiego, złożenie wieńca, minuta ciszy (Pilsudski Square, Warszawa, Polska)
15.00 – Odwiedzenie cmentarza-mauzoleum żołnierzy Sowieckich, złożenie wieńców (Żwirki i Wigury 24, 02-143 Warszawa, Polska)
16.30 – wizyta w muzeum Powstania Warszawskiego http://www.1944.pl/ (Grzybowska 79 00-844 Warsaw, Polska)
18.00 – Odwiedzenie prawosławnej Cerkwi św. Marii Magdaleny (aleja Solidarności 52, Warszawa, Polska)
18.30 – odwiedzenie Muzeum Niepodległosci, X Pawilon, Cytadela Warszawska, http://muzeumniepodleglosci.pl / (Skazańców 25, Warszawa, Polska)
20.00 – Rozlokowanie sie na kempingu i w muzeum Cytadeli (Skazańców 25, Warszawa, Polska)

4 Dzień – 02.05 (pn)
Warszawa (PL)- Wrocław (PL)
Start 09.00 Odległość 351 km. Czas w drodze 5h.
Na miejscu:
14.00 Odwiedzenie pomnika Ofiar Rzezi Wołyńskiej, złożenie kwiatów (Bulwar Xawerego Dunikowskiego, Wrocław)
15.00 Cmentarz Żołnierzy Sowieckich na Skowroniej Górze, złożenie kwiatów, minuta ciszy (51.078820,17.030879, Działkowa, Wrocław, Polska )
16.00 Wycieczka po starym mieście
19.00 Koleżeńska kolacja
20.00 Rozlokowanie się w hotelu Campsite Stadion Olimpijski Nr. 117 (Śródmieście, 50-996 Wrocław, Polska)

 

Zachęcam kolegów do towarzyszenia rosyjskim motocyklistom. Ja będę już na granicy w Terespolu o 9:00, 1 maja (niedziela). Zapraszam też na kolację do Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej o godz. 20:00. Kolację przygotuje Grześ – kucharz Rajdu Katyńskiego.

 

*   *   *

 

Od naszego kolegi motocyklisty otrzymaliśmy list – prośbę

Piszę do Pana Komandorze prośbę o pomoc w zakupie protez dłoni. Jestem Dariusz-Wilinski-motocyklistamotocyklistą od ponad 10 lat. Jazda motocyklem była, jest i nadal będzie moją największą życiową pasją. Wielokrotnie uczestniczyłem w zlotach motocyklistów w kraju i za granicą.
W tym roku uległem nieszczęśliwemu wypadkowi, w którym straciłem obie dłonie. Moje życie legło w gruzach. W prostych czynnościach życiowych uzależniony jestem od innych osób. Moje marzenia odeszły na daleki plan.
Przyszłościowo planowana jest dla mnie transplantacja rąk, jednakże na chwilę obecną muszę mieć protezy. W moim przypadku przy obustronnej amputacji konieczne są protezy bioniczne, których koszt jest bardzo wysoki.
Jedynie pomoc finansowa ze strony ludzi dobrego serca pozwoli na dokonanie takiego zakupu. Obecnie jestem podopiecznym Fundacji Studenckiej „Młodzi-Młodym” więc można mnie wspierać wpłatą na konto:

Plus Bank S.A. 55 1680 1017 0000 3000 1614 5263
Tytuł przelewu – Dariusz Wiliński 7602
lub odliczając 1% podatku KRS: 0000270261 z dopiskiem Dariusz Wiliński 7602

Motocykliści, którym sam jestem (chociaż w tej chwili biernym) to wspaniali ludzie, którzy sami często doznają urazów i wiedzą jak potrzebna jest pomoc i wsparcie innych osób.

Bardzo liczę na pomoc z Pana strony, nagłaśniając mój przypadek i moją trudną sytuację. Mam nadzieję, że dzięki temu wzbudzę zrozumienie u osób dobrej woli, którzy będą chcieli mi pomoc.

Z wyrazami szacunku
Dariusz Wiliński
tel. 502155373

 

Jeżeli możesz – wspomóż. Pamiętaj, jutro to możesz być Ty.

 

*   *   *

 

Zachęcam do obejrzenia filmu Agnieszki Piwar z XV Rajdu Katyńskiego

 

*   *   *

 

Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam.

Wiktor

 

Wiktor Węgrzyn

Komandor Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich. Organizator Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego.

http://rajdkatynski.com/

 

Nadesłane 29.04.2016

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2016.04.29

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane