Zmarł Włodek Kuliński, założyciel i wieloletni redaktor portalu Wirtualna Polonia.


Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 17 czerwca 2016 r. zmarł ś.p. Włodzimierz Kuliński, założyciel i wieloletni redaktor portalu Wirtualna Polonia.

Od dłuższego czasu chorował na raka płuc.

Zostawił dwie córki, Paulę i Nicole.

Przykro kiedy odchodzi młody człowiek, wielce zasłużony dla Polski i wirtualnej społeczności. Jego odejście spowodowało wielką wyrwę w polskiej, patriotycznej blogosferze.

Brak jest takich niezależnych portali jak ten który stworzył i prowadził przez lata ś.p. Włodek Kuliński.

Odszedł wspaniały człowiek i ceniony polski patriota.

Dziękujemy Ci Włodku za Twoją działalność tu na ziemi i oczekujemy Twego wsparcia z góry…

Będzie nam brakowało otwartości Pana Włodka.

Nasza wspólna walka wciąż trwa…

Niech spoczywa w pokoju…

 

Polish Club Online współpracował z Wirtualną Polonią od wielu lat. Tą drogą kierujemy najgłębsze wyrazy współczucia dla Rodziny, Znajomych i całego grona Internautów.

 

*   *   *

 

I jeszcze smutna wiadomość od Gajowego Maruchy:

 

Wirtualna Polonia nie będzie kontynuowana

Zgodnie z ostatnim  życzeniem Włodka Kulińskiego, jakie wyraził podczas mej ostatniej z Nim rozmowy, Wirtualna Polonia nie będzie kontynuowana.

Było to osobiste dzieło Włodka, naznaczone Jego światopoglądem i charakterem. Kto by nie podjął się jego wznowienia, nieuchronnie zmieni charakter portalu.

Jeszcze przez pewien czas na Wirtualnej Polonii będzie można dodawać komentarze, po czym ta możliwość zostanie wyłączona.

Będzie nam Go bardzo brakować.
Niech spoczywa w pokoju.

Gajowy Marucha

 

 *   *   *
Wiadomość od Prezesa Jana Kobylańskiego, USOPAŁ
USOPAL-logo-2016-06-21

Włodzimierz Kuliński nie żyje

 Z wielkim żalem i smutkiem powiadamiamy Naszych Szanownych Czytelników, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w Sztokholmie nasz wieloletni przyjaciel, Włodzimierz Kuliński, mieszkający w Szwecji wielki polski patriota, założyciel i redaktor konserwatywnego oraz prawicowego portalu internetowego „Wirtualna Polska”.

Nasza współpraca i przyjaźń trwała od wielu lat.

Zawsze pogodny, otwarty na innych ludzi Pan Włodzimierz Kuliński był stałym współpracownikiem USOPAŁ i prywatnie przyjacielem Prezesa naszej organizacji, Pana Jana Kobylańskiego.

Mocno wierzymy, że Polacy mieszkający w Szwecji będą kontynuowali dzieło śp. Włodzimierza Kulińskiego i odważnie podejmą trud dalszego prowadzenia jego niezwykle popularnego i zasłużonego dla Polski portalu internetowego.

Nasza ojczyzna straciła w osobie Pana Włodzimierza Kulińskiego, wielkiego, odważnego i bezkompromisowego bojownika o wolną Polskę uwolnioną z pęt chorego i szkodliwego układu zawartego z komunistami w Magdalence i przy okrągłym stole.

Wiemy, że śmierć Włodzimierza Kulińskiego jest wielkim ciosem dla jego oddanych przyjaciół, z których wymieńmy choćby Panie, Marię Pyż ze Lwowa, Marię Balua ze Szwecji czy takich wybitnych polskich prawicowych publicystów jak Aldona Zaorska, Stanisław Michalkiewicz i Mirosław Kokoszkiewicz.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, na wieki wieków. Amen

 

Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu

Zarząd USPOPAŁ
Dyrektor Leonor Adami

Prezes Jan Kobylański

 20.06.2016

 

*     *     *

Pogrzeb Włodka Kulińskiego odbędzie się dnia 15 lipca 2016 o godzinie 13.00 w Kaplicy Katolickiej na cmentarzu w miejscowości Solna koło Sztokholmu, Szwecja (Romersk Katolska församlingens begravningplats).

*     *     *
Jak informuje pan Jacek Sawicki na Wirtualnej Polonii:

Msza św. w Warszawie – w dniu pogrzebu Włodka – 15 lipca o godz. 19:00 w kościele p.w. św. Patryka, Gocław, ul. Rechniewskiego 14.

*     *     *

Na podstawie materiałów nadesłanych oraz informacji i komentarzy na wirtualnapolonia.com, dziękując ś.p. Włodkowi za wieloletnią współpracę, której tak bardzo będzie brakowało informację powyższą przygotował Waldemar Glodek, PCO

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2016.06.21. / Akt. 2016.06.22 / Akt. 2016.06.28 / Akt. 2018.05.22

  Podziel się:
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci