Waldemar Jan Rajca: Rocznica KOR.


Orwell-2006-Waldemar-jan-Rajca-blog-logo

Waldemar Jan Rajca

Waldemar Jan Rajca

Będzie obchodzona 40 rocznica powstania Komitetu Obrony Robotników – później KSS KOR. Wielkie wydarzenie dla socjalistów, którzy w roku 1976 – ze względów politycznych – zabrali się za obronę robotników Ursusa, Radomia i Płocka. Trwała walka pomiędzy dwiema frakcjami w PZPR – niedawno zakończyła się konfrontacja roku 1968 – Puławianie przeciw Natolińczykom – przy zachowaniu ustroju socjalistycznego. Robotnicy wściekli się po podwyżce cen przez socjalistyczną władzę. W socjalizmie tak jest. Wszystkim rządzi władza – o wolności się nie wspomina, a jak – tak jak dziś – to po orwellowsku- co innego na wizji, co innego na fonii – ”Niewola to wolność”.

W socjalizmie zawsze będą protesty, bo jest to ustrój generujący problemy nieznane w innych ustrojach. W ustroju kapitalistycznym są problemy – ale każdy je musi rozwiązywać sam – tak jest sprawiedliwie. W państwie minimum – a nie tak jak w państwie maximum – państwo generuje problemy, które potem rozwiązuje z oczywistym skutkiem. Jest jeszcze gorzej i gorzej będzie. Chyba, że kiedyś odejdziemy od socjalistycznego państwa maximum. Na razie się nie zanosi – bo rządzi KOR. W ramach porozumień Okrągłostołowych – raz my, a raz wy! I my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych. W ramach porozumienia z komuną..

Wymieńmy kilka nazwisk powiązanych z KOR-em i dobrze że jeszcze żyją to sami mogą Państwo ocenicie co są warci i jakie mają poglądy. Niektórzy byli w KOR-e, inni się wokół niego kręcili. Na przykład pan Jarosław Kaczyński był w KOR, a jego brat w Biurze Interwencyjnym KOR – obaj byli przy Okrągłym Stole, i obaj socjaliści – budowali w Polsce socjalizm. Teraz J.K. udaje że z Okrągłym Stołem nie ma nic wspólnego. Podobnie jak pan Antoni Macierewicz.  Gromada Włóczęgów – Czarna Jedynka. Jacek Kuroń – trockistowski komunista – już nie żyje. Tyle złego zrobił dla Polski i Polaków? Na przykład wprowadzając zasiłki – i demoralizując ludzi. No i popierając przyłączenie Polski do socjalistycznej Unii Europejskiej..

Prymas Stefan Wyszyński, w roku 1980 mówi z Jasnej Góry do robotników: „Strzeżcie się KOR-u” gdzieś mam zanotowany ten cytat w moich notatkach. Dlaczego to mówił? I to w roku 1980? Bo czuł pismo nosem, że to jest kupa cwaniaków, która na plecach robotników chce osiągnąć swoje cele. Władza i ideologia. Poznajemy ich obecnie po owocach – tak jak zawsze. Budowa socjalizmu w wersji trockistowskiej – czyli jedno wielkie biuro zarządzane od góry. No to przytoczmy kilka nazwisk z tego środowiska antypolskiego..

Jacek Kuroń, Piotr Naimski, Henryk Wujec, Adam Michniak. Antoni Macierewicz, J. Józef Lipski, Antoni Pajdak, Wojciech Ziembiński (w 1977 roku wystąpił!), Józef Rybicki, Adam Szczypiorski, Mirosław Chojecki, Seweryn Blumsztajn, Helena Łuczywo, Witold Łuczywo, Grażyna Kuroń, Antoni Libera, Bogdan Borusewicz, Sergiusz Kowalski, Jacek Kleyff, Aniela Steinbergowa, Jan Olszewski, Jerzy Andrzejewski („Popiół i diament”), Jacek Taylor, Barbara Toruńczyk, Bogdan Cywiński, Ludwik Dorn, Władysław Siła – Nowicki. Sami socjaliści w kierunku na komunizm. I tacy ludzie budują III a może nawet IV Rzeczpospolitą. Długi coraz większe, ojczyzna tonie, biurokracja kwitnie. A jakie marnotrawstwo? I na zmianę – raz jedni, raz drudzy – kontynuując wskazany kierunek.

Popierają to co obcy im każą. Raz tak, raz – inaczej – pod dyktando. Platformiarze zjednoczeni z dawną komuną popierają bezgranicznie Unię Europejską, a socjaliści pobożni KOR – Stany Zjednoczone i Izrael. Nikt nie popiera Polski. Tylko frazesy i frazeologia narodowa. I propaganda, żeby wprowadzić w błąd. Gdzie wszystkie dokumenty, które miał być ujawnione? Gdzie powiększenie kwoty wolnej od podatku? Gdzie anulowanie ustawy 1066? Gdzie obniżka podatków dla Polaków? Gdzie wolność od biurokracji? Coraz większy bajzel i kłamstwa..

Być może przychodzi godzina prawdy…

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

Źródło: http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/2016/06/25/rocznica-kor/ , 25/06/2016

 

Fot. Październik 1979, Warszawa, Polska, Głodówka członków Komitetu Obrony Robotników w kościele św. Krzyża, z przodu od lewej: Jan Lityński, Jerzy Markuszewski, Antoni Macierewicz, Adam Michnik, z tyłu: Joanna Gwiazda, Anka Kowalska, Jacek Bierezin. Fot. Janusz Krzyżewski/Ośrodek KARTA / wybor wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

, 2016.06.25

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca

1 comment

Comments are closed.