Zaproszenie – 9 lipca i 11 lipca Konferencja w Sejmie o usankcjonowanie zbrodni Wołynia – oraz zmowa milczenia


 

Konferencje – Mamy prawo do pamięci masowego ludobójstwa

Przesyłam zaproszenie na 2 do wyboru Konferencje naukowe planowane w Warszawie w dniu 9 lipca – sobota w Muzeum Niepodległości –zaproszenie w załączeniu i patrz w linku:

oraz: 11 lipca – pn. bż. w Sejmie – zaproszenie w załączeniku 2. Zachęcam do uczestniczenia i kontakt z organizatorami w zaproszeniu – dla bliżej znajomych ewentualnie ze mną.

konf-program-kresy-2016

Gwoli ciekawości dla zgłębienia, przybliżenia przedmiotu mało dostępnej wiedzy oraz dla jej zachęcenia załączam historię, genezę powstania Ukrainy, inicjacje potrzeby utworzenia tego państwa w geopolityce interesów państw Europy i świata, co tłumaczy ponadnarodowe dziś zainteresowanie tymi obszarami w wydarzenia, które są za nami i przyszłe, które się dzieją teraz w świecie wokół naszego kraju w patrzeniu wydarzeń działań na wschód – w tym przedmiot aktualnego organizowania obrad dowództwa sił NATO na terenie naszego kraju teraz w lipcu-2016’ w Polsce.

O to fragment treści tego opracowania co jest jako załącznik 1.:

Jak już wszyscy dziś wiedzą, wojna 1914–18 r., która we wschodniej Europie sprowadziła przede wszystkim głębokie przewroty polityczne, dla pozostałego świata, a zwłaszcza dla zachodniej Europy, stała się wielkim przewrotem ekonomicznym.Tę rolę odegrała ona nie tylko przez to, że zniszczyła znaczną część bogactwa narodów i zdezorganizowała istniejący przed nią układ stosunków gospodarczych, ale także, i to w większej o wiele mierze, iż znakomicie przyśpieszyła postępujący już przed nią proces, który polega przede wszystkim na decentralizacji przemysłowej świata. Ten proces niesie katastrofę państwom, w których przemysł dotychczas się centralizował. /…/ Fermentacja na jej gruncie nie ustała i nie ustały zabiegi, skierowane ku oderwaniu ziem ruskich zarówno od Rosji sowieckiej, jak od Polski. Te zabiegi wywołały nawet słynną wyprawę na Kijów ze strony polskiej w 1920 r., której powody i cele polityczne nie zostały dotychczas należycie wyjaśnione. Nie zmieniła ona nic zasadniczo w stanie kwestii ukraińskiej, tylko tyle, że pokój ryski, który po niej nastąpił, ustalił granice Ukrainy sowieckiej na zachodzie, usuwając Polskę ze znacznej części terytorium, które przedtem siłą faktu zajmowała.

W tych pierwszych latach po I wojnie światowej i rewolucji rosyjskiej nie przewidywano jeszcze, że kwestia ukraińska w krótkim czasie nabierze znaczenia światowego. – itd.– czego więcej, bliżej jest w załączeniu. Są to kwestie pojęciowo dla nie jednego skomplikowane na tle zorganizowanej medialnie manipulacji, a zarazem nader ciekawe o czym świadczą podejmowane działania w krzyku obowiązującej propagandy „poprawności” i zakulisowo w zasłonie realnych działań z aktualnym „światowym” zainteresowaniem publicznym fetyszem szyldu „demokracja”.

Na temat intencji przedmiotu organizowanej Konferencji w Sejmie panuje zakulisowa zmowa milczenia pomiędzy PiS, a organami państwa Ukrainy, patrz co poniżej:

Przewodniczący ukraińskiego Parlamentu – Andrij Parubij – poinformował na Twitterze o porozumieniu, jakie zawarł z marszałkiem polskiego Sejmu – Markiem Kuchcińskim. Zgodnie z umową polski parlament nie będzie zajmował się uchwałą ws. wołyńskiego ludobójstwa przed szczytem NATO.

Parubij: Kuchciński obiecał nam, że przed szczytem NATO nie będzie uchwały w sprawie 11 lipca

Oznacza to, że najprawdopodobniej Sejm nie zdąży uchwalić uchwały na czas.  … na Twitterze Przewodniczący Werchownej Rady napisał, że „przed szczytem NATO Sejm nie będzie rozpatrywał uchwał nt. spornych kwestii historycznych„. Oznacza to zablokowanie uchwał i ustaw nazywających po imieniu zbrodnię ludobójstwa dokonaną przez UPA, które nie zdążą być uchwalone przed rocznicą 11 lipca.

A tutaj następny materiał mówiący o tym co się ponownie Polakom szykuje. Jakaś forma nowej rzezi…

…. w Truskawcu odbywały się rozmowy polsko-ukraińskie z udziałem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz przewodniczącego ukraińskiego parlamentu Andrijem Parubijem.

Przemyskie środowiska patriotyczne zapraszają Ukraińców do wzięcia wspólnego udziału z Polakami w uroczystościach upamiętniających ofiary Rzezi Wołyńskiej. Jest to wezwanie do pojednania w duchu prawdy i szczerości.

Środowiska patriotyczne z Przemyśla wystosowały apel do Ukraińców w Polsce i za granicą o wzajemne ostudzenie emocji i podjęcie wszelkich kroków jakie mają na celu zahamowanie eskalacji narastającego antagonizmu między naszymi narodami. Ubolewamy nad faktem zajść, do jakich doszło 26 czerwca w Przemyślu i w nocy 26/27 czerwca w Krasiczynie. Uważamy, że nie powinny one absolutnie mieć miejsca. Jesteśmy sąsiadami, żyjemy od setek lat na jednej ziemi i powinniśmy zrobić wszystko aby wielokulturowość tych ziem wykorzystać w celu rozwoju kulturalnego i gospodarczego ( … ) oświadczamy także, że nie było, nie ma i nie będzie absolutnie zgody, aby na terytorium RP w jakikolwiek sposób promowana i rozpowszechniana była zbrodnicza ideologia i banderyzm, symbole OUN-UPA, organizacji odpowiedzialnych za ludobójstwo na Polakach, Czechach, Żydach, Ormianach i Ukraińcach sprzeciwiających się temu szaleństwu ….

P.S. Przy krzyku ekscytacji sztucznie zajątrzonych wydarzeń wokół Ukrainy i jej skutków, m.in. co do wzajemnego uznania masowych zbrodni na Wołyniu oraz rozkręcającej się negatywnie relacji z Rosją na miarę „światowego” problemu nie sposób jest nie wiedzieć, co faktycznie dzieje się w elitach władzy w obecnie panującej Ukrainie – patrz w załączeniu i w linku:

 

WIELOPOZIOMOWE OBJAŚNIENIE KONFLIKTU NA UKRAINIE.

W poniższych krótkich filmach zawarte są objaśnienia konfliktu na Ukrainie przeznaczone, przede wszystkim dla ludzi z otwartym umysłem i mających odwagę myśleć samodzielnie. Dla tych, którzy mają ukształtowany prosty – czarno biały obraz świata, w którym żyjemy, nie polecamy oglądania poniższych filmów.

Wypowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego: Dziś mamy w Europie nową wielką falę antysemityzmu, czasem zupełnie jawnego, czasem takiego cichego, dyskretnego koncentrującego się na atakach na państwo Izrael. Otóż pamiętajmy: Państwo Izrael jest można powiedzieć przyczółkiem naszej kultury w tamtym świecie, świecie z którym musimy współpracować i powinniśmy dążyć do tego, by nasze sposoby myślenia i nasze ideały się zbliżały.”

Takie oto słowa padły z ust prezesa rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego podczas uroczystości pod synagogą w Białymstoku. Dla wielu nacjonalistów nie są żadnym zaskoczeniem, umiłowanie w stosunku do żydostwa ze strony neo-konserwatystów ze wspomnianej partii jest od dawna znane. Komentarz specjalny – oddzielny:

Te i inne wypowiedzi prezesa PiS nader wystarczająco tłumaczą niemal obsesyjną aktywność panującego w kraju establishmentu (PO-PiS) popierającą osobliwe środowisko władzy aktualnie sprawujące – po kontrolowanym „przewrocie” zbrodni „na majdanie” – na Ukrainie. Czy można coś więcej jeszcze tłumaczyć? – dlaczego moralna uczciwość naszego narodu (tak, tak – nie, nie), racja polska na Prawdzie (fakty i zasady) jest w naszym kraju pomijana, traktowana na końcu.

A co się tam liczy za najważniejsze?

Priorytetem jest racja uległości spełniania celów obowiązującej „poprawności” trendu globalizmu, kontrolowanej i pilnowanej w nagłośnieniu przez polskich syjonistów (b. dzieci stalinowskich notabli) wywodzących się z b. UW-UD i AWS (ZChN i PC – b. Kaczyńskich). Wiadomo, że współczesnych satanistów na Talmudzie opartych w szyldzie judaistów żadne merytoryczne fakty (jak 2×2=4) są nie dostrzegane, żadna świętość, nic ich nie przekonuje, nawet radio Maryja i Kościół K. – ich rolą spełniania się jest wyłącznie chaos, rejwach, aż do zbrodni, do następnego ludobójstwa i nie ważne gdzie, i na kim.

Dla nie jednych naszych kochanych Rodaków wokół nas w kraju, prawda nazywana jest teraz „mową nienawiści”.

Jak masz odwagę głosić prawdę – poślij tą informację innym, dalej, do swoich bliskich. Kto szuka prawdy ten szuka Boga.

Polacy są w większości Chrześcijanie, a więc obowiązuje nas głosić prawdę – Czy to nie jest naśladowanie Jezusa Chrystusa, które tak często słyszymy w naszym Kościele. To naśladujmy! – na prawdzie.

Szczęść Boże

Ambroży Mejer
5 czerwca 2016

 

 

Źródło: Materiały nadesane

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-22016.07.05

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane