Jan Bodakowski: Współczesne prześladowanie chrześcijan w krajach komunistycznych, hinduistycznych i buddaistycznych


Prześladowania chrześcijan na całym świecie to nie tylko rzeczywistość w krajach arabskich, ale także realia krajów komunistycznych, hinduistycznych i buddaistycznych. Kwestia cierpień chrześcijan jest konsekwentnie przemilczana przez media, a wzmianki o zbrodniach buddystów czy hinduistów dokonywanych na chrześcijanach spotykają się z histerycznymi reakcjami politycznie poprawnej lewicy.

czarna-ksiega-przesladowan-chrzescijan-okladkaBy przełamać politycznie poprawną zmowę milczenia wokół cierpień chrześcijan należy korzystać z nielicznych wydawnictw opisujących współczesne prześladowania na tle religijnym. W wydanej przez wydawnictwo Rebis pracy „Czarna księga prześladowań chrześcijan w świecie” znajduje się kilkadziesiąt artykułów i analiz opisujących prześladowania jakich ofiarą stają się chrześcijanie na całym świecie.

Choć my Polacy żyjemy w kraju, w którym tyrania komunistyczna przekształciła się w patologie postkomunistyczną, która w ostatnim roku została poważnie naruszona, i szybko zapominamy terror komunistyczny, to ponad miliard ludzi żyje pod rządami reżimów komunistycznych. I dziś my musimy być głosem naszych krzywdzonych braci.

W Chinach pomimo pewnej liberalizacji nie ma pełnej wolności praktyk religijnych a duchowni dalej są aresztowani. W Chińskiej Republice Ludowej działa nielegalnie Kościół katolicki wierny papieżowi, i legalny podporządkowany partii. Katolicy z racji na związki z Watykanem są najbardziej prześladowani.

W komunistycznej Korei Północnej 70.000 chrześcijan jest w obozach koncentracyjnych. Tyrania Kimów zakazała istnienia jakiejkolwiek religii prócz oddawania czci przywódcy. Za praktyki religijne i posiadanie Biblii chrześcijanie są zabijani lub trafiają do obozów koncentracyjnych. Rodziny ukaranych przypisywane są do klasy wrogów, i pozbawiane możliwości edukacji, zatrudnienia, leczenia i dostępu do żywności. Rodzice ukrywają swoją wiarę przed dziećmi.

W Wietnamie rządzonym dalej przez komunistów od pół wieku chrześcijanie są zwalczani przez władze. Komuniści konfiskują majątki, wtrącają do wiezień, napadają na zgromadzenia modlitewne i niszczą miejsca kultu. „Kto występuje przeciw reżimowi, naraża nie tylko własną przyszłość, ale także przyszłość swoich rodziców, małżonka i dzieci. Wszyscy tracą dostęp do pracy, szkoły i publicznej opieki zdrowotnej”. Codziennością jest cenzura, bak wolności słowa i przemoc ze strony milicji.

Nienawiść do chrześcijaństwa jest też codziennością w Indiach. Niezwykle wpływowe hinduistyczne organizacje szowinistów, w czasie pogromów chrześcijan, napadają i niszczą chrześcijańskie kościoły, szkoły, domy i sklepy należące do chrześcijan. Zdarzają się nawet morderstwa i profanacje zwłok.

Na Sri Lance pogromy chrześcijan, ale też i muzułmanów, są organizowane przez buddystów. Buddyzm stał się immanentną częścią ideologii szowinistycznej. Władze zapewniają szowinistom bezkarność.

Na kartach „Czarnej księgi prześladowań chrześcijan w świecie” opisane są też prześladowania i w innych krajach: Rosji (Rosja uznała za oficjalne religie tylko: prawosławie, judaizm, islam i buddyzm. Katolicyzm nie został uznany za oficjalną religie choć jest liczebniejszy od judaizmu), Izraelu (który dokonuje rasistowskich zbrodni na Palestyńczykach, w tym i palestyńskich chrześcijanach), krajach Afryki, postsowieckich, Ameryki Południowej i Środkowej (gdzie sprawcami zbrodni są najczęściej masoni, mafie, komunistyczne partyzancki, i latyfundyści).

Nie możemy też zapominać o dyskryminacji i marginalizacji w chrześcijan w krajach zachodniej Europy i Północnej Ameryki, gdzie terror politycznej poprawności wprowadził swoisty apartheid w którym role czarnej dyskryminowanej większości odgrywają chrześcijanie, a role białej rasistowskiej mniejszości cieszącej się przywilejami odgrywają geje, lewacy i imigranci.

 

Jan Bodakowski

Źródło:  Salon24.pl, 15.09.2016

 

Zdjęcie tytułowe za ContDown.org / wybór wg.pco

 

Przeczytaj więcej artykułów i recenzji Jana Bodakowskiego na naszym portalu >   >   >   > TUTAJ . 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2016.09.20

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane