Adam Pietrasiewicz: Co obiecuje Trump?


blogpublika-logo

 

Poszperałem trochę, bo jak już się przyzwyczailiśmy, opieranie się jedynie na tym, co mówią media głównego nurtu jest … powiedzmy … mało racjonalne, jeśli pozwolą mi Państwo użyć takiego eufemizmu.

Co robi, mówi i proponuje Donald Trump w swojej kampanii, co media częściowo (w dużej części) zastępują dywagacjami o jego fryzurze i zdrowiu psychicznym? Otóż Trump proponuje program o tyle zaskakujący, że niemający wiele wspólnego z naszymi wyobrażeniami o tym, co zazwyczaj głoszą Republikanie.

Republikański kandydat, poza tym, że odmawia prawa wstępu na swoje mityngi wielu redakcjom, takim jak The Washington Post, Politico, Huffington Post et BuzzFeed, a nawet skrajnie republikańskiej Fox TV. Trump przedstawia się jako wróg globalizmu ekonomicznego, który oskarża o doprowadzenie do likwidacji 60 tysięcy fabryk i 5 milionów miejsc pracy w ciągu ostatnich 15 lat.

Jest skrajnym protekcjonistą, chce nałożenia znaczących opłat celnych na towary importowane, a na importowane z Chon wręcz do 40%. Zapowiada wyprowadzenie USA z traktatów handlowych takich jak TPP (To samo co TTIP tylko dotyczące państw azjatyckich), ALENA, i oczywiście TTIP. Zapowiada renegocjację umów ze Światową Organizacją Handlu nie wykluczając całkowitego wyprowadzenia Stanów Zjednoczonych.

Odmawia przeprowadzenie redukcji wydatków na ubezpieczenia społeczne (Social Security i Medicare), obiecuje obniżenie cen lekarstw, rozwiązanie (przynajmniej częściowe) problemu bezdomności, zapowiada reformę opodatkowania najuboższych i likwidację podatku federalnego, który płacą 73 miliony najuboższych Amerykanów.

Obiecuje zablokowanie imigracji muzułmanów do USA, deklaruje się jako zwolennik wyłącznie małżeństw heteroseksualnych gwałtownie krytykując w tej sprawie Sąd Najwyższy.

Zapowiada znaczące podwyższenie opodatkowania maklerów giełdowych i przywrócenie prawa zakazującego bankom łączenie pionu oszczędności klientów i inwestycji giełdowych. Prawo to obowiązywało od 1933 do 1999 i zostało zniesione przez Billa Clintona, prowadząc do narażenia na całkowitą utratę oszczędności klientów banków. Oczywiście staje się przez to wielkim wrogiem świata banksterów.

Zapowiada unormowanie stosunków z Chinami i Rosją, Chce wspólnie z Rosją zniszczyć ISIS nawet jeśli taka współpraca musiała oznaczać uznanie aneksji Krymu przez Moskwę.

No i co ważne, Trump deklaruje, że monstrualne zadłużenie państwa (prawie 20 000 miliardów dolarów – dwadzieścia tysięcy miliardów!) nie pozwala na prowadzenie polityki interwencjonizmu na całym świecie. Zapowiada przebudowę NATO.

I to tyle i aż tyle. O części tych propozycji media w ogóle nie wspominają, trzeba się troszkę naszukać, by je znaleźć.

Może komuś się to przyda. Zawsze lepiej wiedzieć więcej, niż mniej.

Adam Pietrasiewicz
Fot. Mandel Ngan/AFP/Getty Images
Źródło: Blogpublika.com, 22 września 2016.

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

 , 2016.09.23

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci