Marcin Dybowski poleca: Repolonizacja Polski – praca zbiorowa


Autorzy Adam Bujak. Andrzej Nowak, Artur Śliwiński, Daniel Obajtek, Janusz Szewczak,  Jerzy Kruszelnicki, Krystyna Pawłowicz, Krzysztof Masłoń, Ks. prof.Dariusz Oko, Leszek Sosnowski, Małgorzata Wassermann, Paweł Stachnik, TemidaStankiewicz-Podhorecka, Witold Modzelewski, Wojciech Roszkowski.

repolonizacjaCzy można repolonizować Polskę? Cały kraj? Otóż można i trzeba, gdyż niemal cały majątek narodowy został wysprzedany (za grosze!), bo rządzący jeszcze niedawnopolitycy systematycznie i całkowicie podporządkowywali nasze życie gospodarcze, kulturalne czy medialne wymogom zagranicznych hegemonów. Stopień uzależnienia Polski od cudzoziemskich ośrodków władzy osiągnął niebywałe wprost rozmiary, co zręcznie kamuflowały cudzoziemskie, choć w języku polskim emitowane i drukowane
gazety, radiowe rozgłośnie i stacje telewizyjne. Przypominało to już znaną z
historii sytuację przedrozbiorową, XVIII-wieczne uzależnienie Rzeczypospolitej szlacheckiej od zagranicy oraz współudział niektórych prominentnych rodaków, zwanych wtedy magnaterią, w rozdrapywaniu kraju.

Półtora roku temu wydaliśmy książkę „Wygaszanie Polski” obrazującą stan
miękkiego wynaradawiania naszej Ojczyzny. Rok temu naród w wolnych wyborach zdecydował o przekazaniu rządów w ręce opcji politycznej sprzeciwiającej się wygaszaniu. Wrzask i lament, który zarówno wewnątrz kraju, jak i za granicą wywołała owa demokratyczna decyzja suwerena, czyli społeczeństwa, świadczy najlepiej o wysokości stopnia tego wygaszenia. Zwycięstwo opcji patriotycznej przyszło w ostatniej chwili; repolonizacja ma odwrócić ten unicestwiający Rzeczpospolitą proces. Jednak żeby repolonizacja była skuteczna, musi zostać przeprowadzona praktycznie we wszystkich dziedzinach i na różnych polach społecznej aktywności. Książka ta traktuje po części o pierwszych sukcesach repolonizacji, jednak przede wszystkim wskazuje na miejsca szczególnie zainfekowane, wymagające paląco szybkich i radykalnych reform, na które wciąż czekamy (np. w dziedzinie kultury czy mediów). Wybitni autorzy, znawcy poruszanych tematów, a przy tym prawdziwi patrioci, podpowiadają rozwiązania, często przestrzegają. Posługując się przy tym świetnym piórem podejmują tematy
od finansów po kulturę, od gospodarki po przyrodę, przechodząc od nadziei do czynu. Niemal wszyscy widzą szansę na osiągnięcie wreszcie prawdziwej suwerenności, choć podkreślają, że niebezpieczeństwo absolutnie nie minęło.
Repolonizacja Polski” to mądra książka dla rządzonych i rządzących oraz narzędzie w rękach patriotów.

Serdecznie Państwu polecam
Marcin Dybowski
509 458 438

 

Repolonizacja Polski
Wydawca:  Biały Kruk
Rok wydania:  2016
Opis fizyczny:  str. 216, 205×250 mm
ISBN / ISSN:  978-83-7553-216-6
Oprawa:  okładka twarda

 

Więcej opracowań Marcina Dybowskiego i recenzji książek wydawnictwa ANTYK  na naszym portalu   >    >    >  TUTAJ.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2  , 2016.10.21

  Podziel się:
Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane