Święto Niepodległości w Stolicy. Krucjata Różańcowa – Marsz Niepodległości – Koncert.


11. Listopada jak co roku otoczymy Sejm RP Różańcem Świętym!

Zaczynamy Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 10.00 w kościele św. Aleksandra w Warszawie na pl. Trzech Krzyży. Po Mszy Świętej formujemy marsz i idziemy pod sejm i senat RP.

W tym roku szczególnie będziemy modlić się na Różańcu Świętym o zwycięstwo w walce o pełną obronę życia w polskim prawodawstwie. Zapraszamy ruchy obrony życia, stowarzyszenia i organizacje katolickie oraz Rodaków wraz z ich rodzinami. Polsce potrzebna jest modlitwa różańcowa!

 

Sejm2016

Więcej informacji: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/?p=4935 .

 

*      *       *

 

mn_2k16_prev

 

INFORMACJA PORZĄDKOWA DOTYCZĄCA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

1. Zapraszamy na Marsz wszystkie osoby czujące się patriotami, niezależnie od opcji politycznej czy organizacyjnej.

2. Biorąc udział w Marszu zobowiązujesz się do przestrzegania zasad zawartych w Informacji Porządkowej oraz do bezwzględnego stosowania się do poleceń Służby Porządkowej.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji transparentów, flag i tym podobnych. Służba Porządkowa może nakazać schowanie takich materiałów jeśli uzna, iż są niezgodne z celem zgromadzenia. Osoby niepodporządkowujące się, zostaną usunięte z manifestacji.

Nie jesteś pewny czy Twój transparent może być dopuszczony? Skontaktuj się z Organizatorami.

4. Obowiązuje zakaz przynoszenia na manifestację swojego sprzętu nagłaśniającego i megafonów. Osoby, które przyniosą tego typu sprzęt bez uzgodnienia tego z Organizatorami, zostaną poproszone o oddanie go do depozytu. W przypadku odmowy – zostaną usunięte z manifestacji.

5. Organizatorzy mają prawo do usuwania z manifestacji osób, które zakłócają powagę Święta – w szczególności osób nietrzeźwych, agresywnych, wulgarnych, oraz wszelkiej maści prowokatorów.

6. Namawiamy wszystkich do zabrania z domu biało-czerwonych flag. Również przed rozpoczęciem Marszu na miejscu zbiórki będą do nabycia flagi Polski (dochód zostanie przeznaczony na organizację kolejnego Marszu) .

7. Jeżeli zgadzasz się na te warunki zapraszamy! Przyjedź i zabierz znajomych! Pokażmy naszym rodakom jak wygląda pozytywny patriotyzm!

Organizatorzy

Prosimy o rozpowszechnianie informacji na forach i portalach.

MSZA ŚW.

Co roku przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości odbywa się Msza św. w Parafii Rzymskokatolickiej św. Barbary

W tym roku, w 98 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów i niewoli, o godz. 12.00 w samo południe, będzie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych za wolną Polskę. Na ten uroczysty dzień Święta Narodowego, prosimy wszystkich gospodarzy domów o wywieszenie biało-czerwonych flag narodowych.

Po Mszy św. uczestnicy udadzą się na Marsz Niepodległości.

W tym dniu Konferencja Episkopatu Polski zwolniła wszystkich polaków z obowiązku postu.

Parafia Rzymskokatolicka św. Barbary
ul. Nowogrodzka 51
http://swbarbara.warszawa.pl/historia-parafii/

 

TRASA MARSZU

trasa20151

Start Marszu o godz. 14.00 Warszawa Rondo Dmowskiego. Następnie przejdziemy Al. Jerozolimskimi do Mostu Poniatowskiego, gdzie zejdziemy w dół na Wybrzeże Szczecińskie, następnie skręcamy w ul. Siwca i dochodzimy na błonia Stadionu Narodowego. Tam po przemówieniach i innych atrakcjach przewidujemy zakończenie na ok. godz.18.00 – 19.00 (w zależności od frekwencji i sprawności poruszania się pochodu).

Więcej informacji:

Na FB – Strona Marsz Niepodległości.

lub na portalu MARSZ NIEPODLEGLOSCI.PL.

    *     *     *

VIII KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

pt. „Młode Wilki”

Muzeum Powstania Warszawskiego, Sala pod Liberatorem

11 listopada 2016 godz. 20.00, 

Konferencja prasowa: 8 listopada, godz.12.30, Biblioteka MPW

W konferencji udział wezmą: Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska wokalistka jazzowa i kompozytorka, Jacek „Wiejski” Górski, producent, reżyser, scenarzysta koncertu oraz Paweł Ukielski, z-ca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tegoroczna edycja Koncertu Niepodległości pt. „Młode Wilki” poświęcona będzie młodzieży walczącej o niepodległość Rzeczypospolitej. Inspiracją tytułu koncertu są słowa „Obławy” Jacka Kaczmarskiego. Narrację wydarzenia zaczniemy symbolicznie od oblężenia Głogowa przez wojska niemieckie w 1109 roku. 

Łącznie ekipę VIII Koncertu Niepodległości stanowić będzie blisko 40 muzyków. Dyrektorem muzycznym Koncertu Niepodległości są: Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska wokalistka jazzowa i kompozytorka oraz Jacek „Wiejski” Górski, producent, reżyser, scenarzysta. Prozatorską narrację wydarzenia poprowadzi aktor Krzysztof Franieczek.

>>>WIĘCEJ INFORMACJI.

Materiały prasowe http://www.koncertniepodleglosci.pl/media/dla-mediow-do-pobrania

BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI do odbioru na stronie www.koncertniepodleglosci.pl albo profilu koncert niepodległości na facebook. (Ilość miejsc ograniczona)

Plakat-VIII-KN-Mlode-Wilki

Więcej na portalu KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI.PL.

 

    *     *     *

 

swieto-niepodleglosci-warszawa-praga-2016-plan

 

 

 

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2016.11.05 / 2016.11.09

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane